Aici STAREA DRUMURILOR si METEO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pe ruta care circuli nu este restrictie de camioane.Restrictia este doar pe A2 si Agigea-Mangalia.

    Comment


    • #77
      Salutare ! Vreau si eu sa ma duc pe Transfagarasan in luna august ,imi puteti recomanda vreun traseu anume ca sa ajung mai repede ? sau rute de evitat , drumuri in lucru etc.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #78
        Trebuie sa ajung pana la Patarlagele (jud. Buzau). Aveti idee daca drumul marcat cu albastru in poza de mai jos este bun? Sau ar trebui sa-mi vad de treaba si sa ma duc pe E85?
        Attached Files
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #79
          Acum 3 ani am venit pe acelasi traseu, de la BV, V de Munte, Cislau si Bz.
          Imi aduc aminte ca a fost acceptabil, cu portiuni lungi de asfalt "negru" (proaspat turnat).
          E de luat in considerare, tinand cont de faptul ca ruta prin Bz, duce pe la 166 de km (un plus de cca 30)

          Faine peisage
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • #80
            Un site şi o hartă a stării drumurilor din România care poate ajuta multă lume.

            Comment


            • #81
              Hai ca am revenit cu noutati, nu chiar noi

              Intr-adevar, este acceptabil, insa e de preferat ruta prin Buzau, e mult mai fluent (nu chiar prin oras, e centura ocolitoare).

              Acum, alegerea iti apartine
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #82
                Drumul se scurteaza pe judetean, dar consumul creste, timpul se mareste, ocolesti carute, oameni beti ce merg pe mijlocul drumului inca de la primele ore ale diminetii, faci slalom printre vaci/oi/capre.

                Niciodata nu mi-a iesit figura cu vreun drum judetean, chiar daca era proaspat asfaltat.

                Comment


                • #83
                  In cazul asta o sa ma duc pe ruta Bucuresti - Urziceni - Buzau - Patarlagele. Ideea era ca trebuie sa fiu in Patarlagele la ora 8:00 si am zis ca poate ajung mai repede.

                  Multumesc pentru sfaturi!
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #84
                    Mai bine pe vestitul E85, dar mare grija la aistaini !

                    Comment


                    • #85
                      Pentru cei care încă mai aşteaptă autostrăzi în România..., printre care trebuie să recunosc că mă număr şi eu.
                      Practic, nici nu mai merită să ne actualizăm GPS-ul.


                      "România va deschide doar 10 kilometri de autostradă anul acesta, între Pecica şi Arad, după ce în anii 2012 şi 2013 nu a deschis niciun şantier nou de autostrăzi. Cauza este tărăgănarea licitaţiilor în 2013 de către CNADNR.

                      Anul 2015 va fi cel mai slab de după 2008 la capitolul deschideri de autostrăzi: doar 10 kilometri, între Pecica şi Arad, au ca termen sigur de finalizare anul acesta, în timp ce alţi 6,5 km, între şoseaua Petricani şi centura Bu*cu*reştiului stau sub semnul întrebării, având în vedere că pe o porţiune de 3 km încă nu există un constructor care să realizeze lucrările."


                      "Realizările de anul acesta contrastează puternic cu ceea ce estimează alte ţări din regiune că vor finaliza în 2015. Bulgarii spre exemplu mizează pe deschiderea circulaţiei pe 142 de kilometri anul acesta, ceea ce ar duce reţeaua de autostrăzi din ţara de la sud de Dunăre la aproape 770 km, cu circa 60 km în plus faţă de ceea ce va avea România la finalul anului 2015 la capitolul autostrăzi, potrivit datelor transmise ZF de către Ministerul Dez*voltării Re*gio*nale şi Lucrărilor Publice din Bulgaria.

                      Şi ungurii au în plan deschiderea circulaţiei pe circa 55 de kilometri de autostrăzi anul acesta, în contextul în care în prezent vecinii de la graniţa de vest au 1.390 de kilometri de drumuri de mare viteză, adică dublu faţă de România, potrivit datelor transmise pentru ZF de către Nemzeti Infra*struktura Fejleszto, echivalentul CNADNR din Ungaria."



                      Comment


                      • #86
                        Cauza este tărăgănarea licitaţiilor în 2013 de către CNADNR.
                        Cauza e taierea fondurilor de la investitii de catre guvernul Ponta, ca nu mai ajungeau banii de pomeni electorale.
                        Investiţiile, sacrificate din nou prin rectificarea bugetară. Guvernul taie 4 miliarde de lei alocate proiectelor cu fonduri UE.

                        Peste două miliarde de lei pentru primari.
                        Primarii primesc de alegeri, la a doua rectificare, peste 1,16 miliarde de lei, prin suplimentarea sumelor defalcate din TVA, la care se adaugă încă un milliard de lei prin Programul Naţional de Dezvoltare Locală (PNDL) şi aproximativ 100 de milioane de lei pentru investiţii în cămine culturale şi săli de sport. Suplimentarea de fonduri este argumentată, în proiectul privind rectificarea bugetară, prin necesitatea asigurării fondurilor necesare desfăşurării normale a activităţii unităţilor administrativ-teritoriale până la finele anului.





                        Aici vedeti ce drumuri sunt blocate, ce interventii s-au facut intr-un interval orar.

                        Last edited by mr.K; 6 January 2015, 13:30.

                        Comment


                        • #87
                          No comment . Multumiri D-lui primar al Brailei!!
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • #88
                            Salutare. Pe unde imi recomandati sa ma duc de la Bucuresti la Petrosani? Trebuie sa fac 2 drumuri dus-intors in luna iulie si din cate am vazut pe youtube, googlemaps, etc daca ma duc pe Bucuresti-Pitesti-Valea Oltului- Obarsia Lotrului- Petrosani e foarte prost drumul intre Obarsia Lotrului si Petrosani, unde e asfaltat e plin de gropi, unde nu e asfaltat e pietruit, luat de ape, etc... cel putin asa am vazut intr-o filmare de anul trecut.

                            Deci daca e cineva care a fost in ultima vreme la Petrosani, sau pe drumul asta, sau e din zona, poate ma ajuta cu o informatie. Multumesc

                            Comment


                            • #89
                              București - Pitești - Râmnicu Vîlcea - Tîrgu Jiu - Petroșani.
                              Drumul intre Obârșia Lotrului - Petroșani este rupt la Jieț, nu cred ca se va repara curând.

                              Comment


                              • #90
                                Vesnica problema din zona aia; nu ma mir. Si cand te gandesti ca acu' 4 ani a fost ...declarat, reabilitat.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google