logan masina nu caruta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Bine zis tezeu..Bravoo!

    Comment


    • #47
      ati uitat "lighean",grija ca se supara dsign
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #48
        Daca Loganul nu este masina atunci Coreenele de la Daewoo si Chevrolet , Fiat Albea , Chevrolet Aveo , chiar si Accent ( parerea mea pt ca nu imi place deloc ) ce sunt ?

        Marea problema este ca la noi i se spune Dacia Logan . Daca s-ar numi si la noi Renault Logan si probabil ar avea aspectul celui facut pt export sub sigla Renault toti carcotasii s-ar uita la ea ca la o masina straina . Asa , este considerata romaneasca si tot ce este romanesc este prost .

        Votat MASINA , eu unul nu mi-as da Redul pt 2 din cele de mai sus .

        Pot vota de mai multe ori ?

        Off topic : am avut un Preference pe care l-am vandut firmei unde lucrez . Cand a mers cu el , patronul a fost incantat ( ca grad de comparatie , are doar un xc 90 si un x3 ) .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #49
          Pt mine Loganul este la fel ca si un BMW, Mercedes sau oricare alta marca. Are patru roti, motor, volan.....? Deci clar, este o masina ca toate celelalte.

          Comment


          • #50
            Originally posted by petroman View Post
            si nu pierzi hainele cand decolezi?
            ba da


            pentru mine este super ok ligheanul (masina),
            consuma putin, este confortabila, trage bine, arata bine.
            thread mai mult in gluma, oricum este super ok masina.
            1.5dci
            B-04-RZZ

            Comment


            • #51
              Pentru mine Loganul este masina pe care mi-am permis-o. La banii pe care i-am dat nu gaseam masina noua cu 88 de CP, cu ABS, cu servodirectie, (si de idiot ce sunt nu am AC). Mai mult Loganul in general este masina dupa opinia mea. O.K. nu este cea mai buna masina dar nu este nici cea mai proasta. Nu ma intereseaza ce cred altii si singurele regrete obiective pe care le am sunt culoarea aleasa si faptul ca m-am zgarcit si nu am pus AC (traiam cu impresia ca se monteaza usor si dupa). Si din toate poreclele cea de lighean mi se pare cea mai proasta. Daca i-ar fi spus cada era mai bine . Ligheanul are in comun cu loganul doar cateva litere in cuvinte. Cui nu-i place Loganul sa-l vanda si sa-si cumpere masina care-l satisface cel mai mult iar cei ce nu au asa ceva si carcotesc ma lasa rece. La inceput si eu vroiam sa stiu pe care marci le "face" Loganul dar un user din Constanta (cred ca se stie el cine) are tot timpul o replica la chestiile astea "si ce daca il face Loganul sau il face pe Logan?"
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #52
                Pai cred ca majoritatea suntem multumiti de masina (lighean, trotineta, caruta, frigider, aspirator...), eu pana acum n-am ce-i reprosa, stiu ce masina mi-am luat si nu o compar cu avioane...
                Nemtii, olandezii stiu si ei ce masina si-au luat, daca au Logan, au vrut una low cost cu care sa-si faca treaba, fara nici o pretentie. In 2-3 ani majoritatea se scapa de ea.

                Comment


                • #53
                  Mutat la cafenea.

                  Comment


                  • #54
                    @sp!ke De acord cu categoria "mijloace de locomotie" ca pana la urma asta e motivul pentru care l-am cumparat. Nu sunt insa de acord cu cele trecute dupa..., in opinia mea "sicrie pe roti" nu inseamna mijloace de locomotie.
                    "Masina" - poate fi : de ras, de tuns, de calcat, de tuns iarba...
                    Lasnd gluma la o parte, cand ai mai mult de 40 Km/zi numai mersul la "scarbici" ai nevoie de un "mijloc de locomotie" pe care poti s-al numesti oricum daca iti asigura siguranta si confort. Chinezarii sau coreene care sunt sicrie pe roti nu as lua nici moca.
                    Una peste alta eu sunt multumit de "masinuta" chiar daca am votat ML
                    sigpic
                    Ambition 1.5 dc

                    Comment


                    • #55
                      Sunt perfect de acord cu tezeu. Oricum thread-ul asta se pare ca e facut doar la misto. Sper ca va veti gandi mai bine cand veti face altele
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        nu e misto
                        e un sondaj care arata ce parere au toti[mistocarii]despre logan
                        unii fac misto altii nu
                        sigpic Alexandria

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by cristy plus View Post
                          nu e misto
                          e un sondaj care arata ce parere au toti[mistocarii]despre logan
                          unii fac misto altii nu
                          pai cei care fac misto sunt de obicei cei care nu au...aici e "clubul posesorilor de logan"....si e normal ca fiecare sa fie mandru mai mult sau mai putin de ce are in "ograda" !!!!!!! daca deschideai subiectul asta in clubul posesorilor de mercedes, dacia 1310, bmw, peugeot s.a.m.d toti ziceau ca e dulap si mai stiu eu ce... oricum eu sunt mandru de ce am in curte... cei carora lu le place sa ramana ei fericiti cu bmw mercedes pe care le'au luat cu xxxxxx nr de km si eu cu "dulapul" pe care l'am luat cu 18 km P


                          pai cei care fac misto sunt de obicei cei care nu au...aici e "clubul posesorilor de logan"....si e normal ca fiecare sa fie mandru mai mult sau mai putin de ce are in "ograda" !!!!!!! daca deschideai subiectul asta in clubul posesorilor de mercedes, dacia 1310, bmw, peugeot s.a.m.d toti ziceau ca e dulap si mai stiu eu ce... oricum eu sunt mandru de ce am in curte... cei carora lu le place sa ramana ei fericiti cu bmw mercedes pe care le'au luat cu xxxxxx nr de km si eu cu "dulapul" pe care l'am luat cu 18 km :P
                          am o vorba : iti place.. admira, nu iti place nu te uita!!!
                          sa auzim de bine
                          Last edited by crististreulea; 5 March 2008, 00:42.

                          Comment


                          • #58
                            Pai daca altii fac misto,acum sa facem si noi la fel ca ei?N-ar trebui sa privim Loganul din alt unghi,ca pe un membru al familiei noastre?
                            Facand misto de masina noastra,eu cred ca de fapt radem de noi.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #59
                              bai fratilor sa i lasam pe astia care cred ca loganu nu e masina si care au rasini in cap noi avem logan ne bucuram de ele si restul sa zica ce vor noi dam cu km inainte va salut si numai bine

                              Comment


                              • #60
                                parerea mea degeaba ar avea sigla de la renault in loc de dacia pt ca "expertii" vor zice "tot dacie ramane" asa ca ori are sigla dacia ori renault e tot una
                                e mai bine Dacia pt ca isi poarta numele
                                cei de la skoda de ce nu au pus numele marcii vw ?
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google