Perle! De Pe Forum Adunate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, fiecare sa poceasca limba cum stie... Adica sa ne prostim mai rau decat suntem prosti acum... Sa invatam manele pa sistem zic eu, e mai simplu...
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Fara numar...se stie...

      Comment


      • If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Asta a descoperit America... Nu e chiar o perla
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Sa descoperi America dupa 13 ani de soferie, mi se pare mai mult decat o perla...
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Originally posted by skandal View Post
              nu iau apararea la nimeni dar ajungeti la un nivel cu aceste mistouri in care poate ( am zis poate ) unii se simt lezati ... inteleg exact ca poate prin acest fel de " sto " doriti sa sensibilizati si sa indreptati aceste MICI mari greseli care pana la urma zgarie retina si jigneste in mod vulgar limba romaneasca .
              sper pe viitor sa indreptati aceste greseli in mod educativ si civilizat ...
              Ei, lasa, nu pune la inima. Mai exageram si noi ;)
              Last edited by ParuLuScorilo; 6 October 2011, 12:51.

              Comment


              • deci se inchide thread-ul ?

                Comment


                • asa ar trebuii , mai avem unul deschis pe aceasi tema , cum sa scriem si sa vorbim corect romaneste .

                  Comment


                  • Asa zic si eu... mai ales ca unchiu dizain se ia de manelisti pe sistem .Singura perla de pana acum a fost a lui andreyi ... parerea mea!

                    Comment


                    • Deranjeaza, dom'le! De ce sa ne corectam? Mai bine il inchidem!

                      Comment


                      • Nu deranjeaza, doar ca nu despre asta e vorba in acest thread. Aici ar fi trebuit sa se posteze perle. Pentru greseli gramaticale exista deja un thread deschis aici: http://www.loganclub.ro/forum/cum_sa...ghlight=scriem
                        sigpic

                        Comment


                        • multi vad , putini pricep...

                          Comment


                          • Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                            Deranjeaza, dom'le! De ce sa ne corectam? Mai bine il inchidem!
                            nu deranjeaza , gresesc si incerc sa ma corectez .. recunosc
                            acest thread trebuia sa fie cu perle.. iar analiza pe care o faci tu textului scris de mine nu are nici o legatura cu titlul ... asa cum si cei care analizeaza texte scrise de colegi , o fac numai sa arate ca ei sunt mai scoliti sau ca altii sunt mai prosti .. in fine.. nu vreau sa intru in amanunte jenante

                            aveti alternativa de a readuce thread-ul pe tema lui sau cu siguranta se va inchide pentru a evita polemicile ...

                            Comment


                            • Discutie pe forum:

                              - "baiatul asta" pune niste puncte pe "i": "Pentru ce anume ar putea sa ma amendeze un politist, daca eu merg cu anvelope de vara, in decembrie, pe un carosabil uscat?"

                              - un coleg le explica celorlalti ca este de acord cu el: "daca pe 15 noiembrie este carosabil uscat fara zapada, gheata sau polei si am anvelope de vara, NU sunt amendat"

                              - "baiatul asta" se suceste, nu mai este de acord cu el insusi, deci, prin deductie, nu este de acord cu colegu': "Bogdan, conform legii pe care am citat-o eu, vei fi amendat".

                              Tot acolo scrie ca "daca ai anvelope de iarna in iulie si ninge afara, iei amenda pentru ca n-ai anvelope de iarna. Asta scrie in lege".

                              Il cunoste cineva?
                              Last edited by vitriol; 11 October 2011, 03:28.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Ba, esti termenat, ce sa mai... Corecteaza naibii, ca dupa ce ca unii habar n-au sa citeasca 2 randuri dintr-o lege, mai citesc si ce ai scris tu acolo... o sa fie la ei acolo o nebuloasaaaa


                                PS: fii mai consecvent...
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google