Perle! De Pe Forum Adunate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigur nu conduce aixam ?
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • @bgy, vezi ce intelegi de aici :
      Art. 41 Noul cod civil
      Capacitatea de exerciţiu
      Art. 41
      Capacitatea de exerciţiu restrânsă
      (1) Minorul care a împlinit vârsta de 14 ani are capacitatea de exerciţiu restrânsă.
      (2) Actele juridice ale minorului cu capacitate de exerciţiu restrânsă se încheie de către acesta, cu încuviinţarea părinţilor sau, după caz, a tutorelui, iar în cazurile prevăzute de lege, şi cu autorizarea instanţei de tutelă. Încuviinţarea sau autorizarea poate fi dată, cel mai târziu, în momentul încheierii actului.
      (3) Cu toate acestea, minorul cu capacitate de exerciţiu restrânsă poate face singur acte de conservare, acte de administrare care nu îl prejudiciază, precum şi acte de dispoziţie de mică valoare, cu caracter curent şi care se execută la data încheierii lor.

      Detalii: http://legeaz.net/noul-cod-civil/art...rsoanei-fizice
      sigpic

      Comment


      • Masina munceste pe firma si e pe numele lui? Ok, s-a grabit spre constanta sa schimbe rulmentul (tot in alea 6 ore era si schimbul de rulment de cardan), dar inapoi care a fost zorul?
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Hai ca am gasit si eu una :

          Archangel80: "Eu am 28k km cu ea. Chiar azi dim i-am facut."

          Pfoai, intr-o singura dimineata cat altii intr-un an, doi ... Probabil, vroia sa spuna ca in dimineata respectiva a ajuns la cei 28.000 km efectuati cu masina .

          sigpic
          Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

          Comment


          • Originally posted by rudy_grf View Post
            @bgy, vezi ce intelegi de aici :
            Art. 41 Noul cod civil
            Capacitatea de exerciţiu
            Art. 41
            Capacitatea de exerciţiu restrânsă
            (1) Minorul care a împlinit vârsta de 14 ani are capacitatea de exerciţiu restrânsă.
            (2) Actele juridice ale minorului cu capacitate de exerciţiu restrânsă se încheie de către acesta, cu încuviinţarea părinţilor sau, după caz, a tutorelui, iar în cazurile prevăzute de lege, şi cu autorizarea instanţei de tutelă. Încuviinţarea sau autorizarea poate fi dată, cel mai târziu, în momentul încheierii actului.
            (3) Cu toate acestea, minorul cu capacitate de exerciţiu restrânsă poate face singur acte de conservare, acte de administrare care nu îl prejudiciază, precum şi acte de dispoziţie de mică valoare, cu caracter curent şi care se execută la data încheierii lor.

            Detalii: http://legeaz.net/noul-cod-civil/art...rsoanei-fizice
            Cu asta vrei sa imi spui mie ca un baiat de 16 ani sa presupunem, poate incheia o polita RCA ?

            Daca se poate, sunt si eu interesat, am un amic care ar dori acest lucru.
            sigpic

            Comment




            • bai ce aveti ma cu postarile lui, care ma nu-i lasa si lui ce posteaza, "de ce nu-i apare postarile" pe thread, neseriosi mai sunteti ...
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Adica, cum se face? Iei chamberu (de care parte vrei) si il pui pe masina.

                sigpic

                Comment


                • Samy , aia nu e perla tata, e un episod din las fierbinti mai degraba.

                  Sent from my GT-S6802

                  Comment


                  • Generatiile care ne vor plati (sau NU) pensia... Emigrez, din nou!
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Offtopic, @dsign, cand vei fi la pensie, ce masina o sa conduci ?
                      sigpic
                      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                      Comment


                      • Originally posted by 827sam View Post
                        http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=5136

                        bai ce aveti ma cu postarile lui, care ma nu-i lasa si lui ce posteaza, "de ce nu-i apare postarile" pe thread, neseriosi mai sunteti ...
                        am primit un pm de la el ca daca am nevoie de faruri sa apelez la el dar nu am scris pe nicaieri ca as avea nevoie.
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                        Comment


                        • nu poti sa faci o reclama la un aparat de ras , si sa apara o masina gen KIS , dpmdv CUP'ul este perfect .
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Niki - unde dau Like ?
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • Pe Facebook.


                              CUP - masina care rade tot!
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • ))))) , Niki nu mai am cuvinte.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google