Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Shakar View Post
    Ce BB ai si ce nu iti place la el ?
    Am un 9000 bold de ceva ani.
    Problemele lui sunt multe, de la browser, la Wi-fi, blocari subite (dintotdeauna), resetari, pierderi de semnal, imposibilitatea de a folosi net in afara de cel de la blackberry, interfata infioratoare.
    Ma rog, acum 4 ani era o scula, pt ca aveam net rapid, insa de ceva timp cand au aparut alternativele, chiar mi se pare o mare porcarie Blackberry.

    Am mai butonat un HTC, si mi-a dat o senzatie extraordinara.
    Samsungul este groaznic de urat si pare extrem de ieftin. Adevarat este ca este foarte rapid, are procesor dual core (insa si HTC-ul are), are 1 gb ram parca (si HTC-ul are), ba mai multe unele HTC-uri pozeaza si filmeaza 3D. Iar feeling-ul pt care ti-l lasa butonandu-l este fabulos. Plus de asta, are si greutatea normala (ceva mai greu).
    Spunea cineva mai sus ca-i un soi de Mercedes, si cred ca are dreptate

    Comment


    • Originally posted by razvanamza View Post
      adica daca vrei sa intri pe voyo/ro sau vplay.ro sau trilulilu, e la fel de util cao caramida crapata.
      vplay merge , youtube merge,trilulilu merge... voyo nu merge.
      Inca odata voi vorbiti din ce cititi pe goagal fara a fi butonat macar odata un aifon.
      Last edited by Cristi_Xp; 16 March 2012, 14:18.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Cristi are dreptate, tocmai vroiam sa postez si eu Un sfat: Nu mai postati de dragu de a zice ceva pe forum.
        Poate sunt oameni care citesc acest topic in speranta ca vor lua o decizie pentru a achizitiona un smartphone.
        Postati atunci cand aveti si un argument clar/patit. ex: Cezar nu este multumit de BB si spune si de ce din pataniile lui nu de pe "goagal"
        p.s. nu vreau sa jignesc pe nimeni si nu ma refer la o persoana anume
        Megane II faza II 1.5dcI K9K

        http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

        Comment


        • iphone este tot o chinezarie dar ceva mai bine finisata si asamblata, Aceste finisaje totusi se regasesc in costul final al produsului. Telefoanele cu android au inceput sa fie din ce in ce mai des intalnite si mai accesibile de aceea apar si foarte multe aplicatii pentru android. Daca nu ma insel androidul este dezvoltat de linux si acest sistem de operare este gratuit.

          O alta chestie pe care eu o cred si nu vreau sa contrazic pe nimeni nu cred ca oamenii de afaceri gen Ion Tiriac folosesc telefoanele mobile pentru afaceri. (in afara faptului ca vorbesc pe acest terminal pt afaceri). Tranzactiile bancare, verificari conturi, vizualizare bursa etc astea se fac la birou probabil de angajati.
          Last edited by kid2004; 16 March 2012, 14:38. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • android cel mai bun
            sigpic Alexandria

            Comment


            • Android este dezvoltat de Google si are la baza SO-ul Linux (kernel-ul linux; interfata utilizator fiind conceputa de Google).

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Windows mobile 6.1, testat de mine pe samsung c 6625 merge acceptabil, desi in general windows foloseste ceva mai multe resurse.

                daca e cineva interesat schimb samsungul meu c 6625 valencia cu altceva, m-am plitisit de el. Arata fff bine si e in garantie. Am inst si gps pe el Sygic.
                Last edited by kid2004; 16 March 2012, 14:43. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by cristy plus View Post
                  android cel mai bun
                  asa , fii rau !
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Eu astept nu nerabdare Windows 8 ptr smartphone-uri.

                    Pe PC Windows 8 se misca excelent (versiunea testata Consumer Preview); un netbook, cu procesor Atom 1.6, 3GB RAM, booteaza in <10s iar pe un i5-2.4Ghz, 8GB RAM, HDD SSD in 2.3s. Nu se gaseste pe piata un alt SO mai rapid; cel putin eu nu l-am gasit inca.

                    S.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Cristi din cate stiu eu 4 nu a avut flash
                      Last edited by cos_min_i; 16 March 2012, 15:48.

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Am un 9000 bold de ceva ani.
                        Problemele lui sunt multe, de la browser, la Wi-fi, blocari subite (dintotdeauna), resetari, pierderi de semnal, imposibilitatea de a folosi net in afara de cel de la blackberry, interfata infioratoare.
                        Ma rog, acum 4 ani era o scula, pt ca aveam net rapid, insa de ceva timp cand au aparut alternativele, chiar mi se pare o mare porcarie Blackberry.
                        Asa cum ai spus, acum 4-5 ani era bun telefonul, e normal ca daca il compari cu device-urile de acum ca pica prost in comparatie dar ia-ti un BB din deceniul asta si o sa vezi cum stau lucrurile. Eu la al meu nu am intampinat niciodata freez-uri, probleme cu Wi-Fi sau orice altceva, e rock solid iar interfata e foarte ok, nu e eye candy ca BB nu se adreseaza persoanelor de genu'.

                        PS - ca sa te bucuri la maxim de el iti trebuie BIS, fara el e ca pestele fara bicicleta.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • Pai scuza-ma, dar tie ti se pare normal sa platesc cel putin 9 euro lunar pt un amarat de net pe telefon?
                          Emailul il pot folosi lejer si de pe android/IOS, fara sa platesc asa mult in plus.

                          Tu ce terminal ai?

                          Comment


                          • Originally posted by cos_min_i View Post
                            Cristi din cate stiu eu 4 nu a avut flash
                            cine stie la ce flash se refera , eu am enumerat alea care amza era convins ca nu merg si am spus ca merg,doar ce le-am incercat,plus imi vede si bannerele cu extensie .swf care sunt flash.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Cristi, de exemplu Dacia.ro nu-ti merge. Dupa cate stiu eu e java, dar nu bag mana in foc.

                              Comment


                              • pai si ce-are java cu flash ?
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google