Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sau mai bine zis nu exista nimic ce IOS-ul nu poate face iar Androidul sa nu-l fi copiat
    .
    Si cel mai probabil, nu doar copiat, ci si imbunatatit.

    Comment


    • dap o copie tot copie va ramane si nu va avea valoare.... In general in lumea telecomunicatiilor nu exista "principii" sau "onoare" insa pentru mine conteaza....
      Megane II faza II 1.5dcI K9K

      http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

      Comment


      • Ma rog, vorbim se sistem de operare, dar Apple iPhone e asamblat din componente ce apartin concurentei, in mare parte.
        Asa cum Loganul e doar by Renault, asa si...Apple.
        Americanii n-au inventat prea multe pe lumea asta, au preluat de la altii.

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          Am luat Iphone 4 pana la urma, pt ca arata bine si face ce am nevoie, chiar daca nu-i cel mai performant, avand un procesor cu un core si doar 512 ram.
          Nu mi-a placut HTC sensation din 2 considerente:
          - prea mare (4.3 '')
          - nasol la atingere (pt mine conteaza si asta)
          - delay in tastarea mesajelor (desi, sa mor de inteleg de ce ar avea asa ceva, fiind de 2 ori mai performant pe hartie ca Iphone 4).
          Si nu, n-am luat 4S pt ca nu sunt dispus sa platesc dublu pt dual core, pe care de altfel nu-l prea folosesc.

          Telefonul m-a costat 140 euro, iar HTC-ul Sensation m-ar fi costat 90 euro la prelungire de abonament. Cu toate ca Iphone-ul a fost mai scump, e mai putin performant, l-am luat pt ca mi-a placut si ca face acel minim necesar de care am nevoie.
          Hai sa-l stapanesti sanatos. La 140 euro, merita aifonul.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Un studiu dat recent publicitatii releva faptul ca 26% din piesele iPhone sunt de origine Samsung. Astfel ca, memoria RAM, chipset-ul A4 sau celalalte chip-uri de memorie interna sunt produse de catre Samsung.
            \
            Display-ul Retina de pe iPhone 4 are la baza un panel LG cu tehnologie Toshiba Mobile Display.
            Pe langa asta, Apple, pentru fiecare iPhone vandut, trimite 10 dolari parca, catre Nokia.


            Noul spot al companiei sud-coreene Samsung, prin care este promovat telefonul Galaxy S II, a stârnit controverse în Statele Unite. La începutul reclamei, un grup de persoane stă la coadă în faţa unui magazin, despre care se sugerează că ar fi unul al companiei Apple. Se pare că oamenii stau la coadă pentru a cumpăra iPhone-ul 4S, de vreme ce unul dintre ei le spsune celorlalţi că "blogurile spun că ar exista probleme cu bateria".

            O altă persoană de la coadă se plânge de faptul că iPhone-ul 4S are aceeaşi carcasă ca şi modelul precendent, iPhone 4: "Dacă arată la fel, cum vor şti oamenii că am trecut la modelul nou?".

            ÃŽn următorul cadru, cei de la coadă observă o persoană aflată pe o bancă, ce foloseşte un Samsung Galaxy S II şi încep să se holbeze cu interes. "Uită-te ce ecran mare are!", spune o persoană, însă un hipster cu plete îi dă solemn replica: "N-aş putea să-mi cumpăr niciodată un Samsung. Sunt creativ". Un prieten al hipsterului îl aduce însă repede cu picioarele pe pământ: "Tipule, lucrezi ca barman".
            E un sambure de adevar.
            Last edited by mr.K; 20 March 2012, 15:18.

            Comment


            • Sincer sper sa nu o iei in nume de rau insa aceste discutii gen "google" pe mine ma lasa rece
              1. Cu ce te incalzeste pe tine daca Apple trimite 100-200-500 de dolari pentru fiecare iphone vandut companiei Nokia. Vei cumpara iPhone-ul mai ieftin? Va fi mai bun? sau mai prost?
              2. Conform carui studiu? un site/forum/blog care isi cauta accesari pentru reclame?
              3. Eu as prefera sa discut doar din propria experienta, am impresia ca acest topic a fost deschis pentru pareri si sugestii nu pentru discutii google...

              p.s. As putea spune si eu ca recent a fost dat publicitatii un studiu conform caruia compania Apple doneaza 5% din profitul anual unei ferme de rame, m-ai crede?
              Repet nu este o rautate adresata tie personal sper sa nu te superi
              Megane II faza II 1.5dcI K9K

              http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

              Comment


              • Nu e nicio suparare te asigur.
                Ce am zis de componentele folosite de Apple, sunt fapte concrete, nu gaselnite de pe goagal.
                Parerea ta personala nu poate deosebi care e copia unei aplicatii, cea de pe IOS sau cea de pe Android. Oul sau gaina?

                Comment


                • Si daca sunt facute de Samsung ce?
                  Renault are componentele lui? Nu are si el saracul contracte cu Siemens, Valeo, s.a.m.d?

                  Comment


                  • Pai si Renault se impauneaza cu originalitatea.

                    Comment


                    • Cezar sa-l satapanesti sanatos si fara sa-l scapi

                      Comment


                      • Da poti vedea care este originalul si care este copia te uiti la data aparitiei in App Store si Market si mai ales de cine este postata
                        Megane II faza II 1.5dcI K9K

                        http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                        Comment


                        • Si daca-l scap, ce? Da-l in ma-sa, ca nu-i bijuterie...

                          Comment


                          • se schimba tot ) , orice se sparge...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Originally posted by Cezar View Post
                              Si daca-l scap, ce? Da-l in ma-sa, ca nu-i bijuterie...
                              Are un tovaras Aifon si l-a scapat de nici el nu mai stie cate ori....nu are nici pe dracu', stai calm! Acum sa nu dai cu el de la etajul 12....

                              Comment


                              • Cezar verifica daca ai garantie internationala la el. Daca da il poti schimba oricand gratis acesta este farmecul Apple ;)
                                Megane II faza II 1.5dcI K9K

                                http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google