Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • voi astia care scrieti asa , ati folosit IOS o perioada, sau vorbiti doar din google ?
    eu am folosit android pe 2 telefoane si nu mi s-a parut a excela in ceva , in afara ca e plin de buguri,iar pe IOS l-am tinut 1-2 luni fara sa il restartez o data.
    Sau aveti chestii de alea ca si caii la ochi si vedeti doar inainte ?
    Last edited by Cristi_Xp; 15 March 2012, 18:00.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Cine a folosit iPhone,100% nu mai vrea altceva.O sa iau S2 sau ce o urma doar sa il folosesc si la tenis de masa.Eu am glumit cu Android pe iPhone !Am renuntat la Galaxy din cauza Android-ului.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • pai asta se cheama fanatism, sa nu fi incercat si altceva, dar sa spui ca ce ai tu e cel mai cel.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Nu ai cum sa blamezi o companie (cu tot cu produsele ei) asa cum este Apple. Este un colos, are produse pe alocuri revolutionare de o calitate exceptionala! Pana la urma pretul de achizitie reprezinta problema principala pentru cetatenii acestei tari, sunt sigur ca Apple nu are obiectiv sa rupa in doua la vanzari in Romania....au ei piata lor si fac legea acolo .
          Attached Files
          Last edited by PCH; 15 March 2012, 19:09.

          Comment


          • Cel mai bine de mine, am BlackBerry, ma tine bateria cat 2 Galaxy-uri si 2 iPhone-uri la un loc, in 8 luni nu mi s-a blocat niciodata, il tin fara macar un restart cu saptamanile, are semnal bun, suna tare si clar + tastatura qwerty. Si sunt ca Elvetia, neutru, ma amuz cand se cearta fanaticii .
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Faza dura stii care e.....eu am ca titular Nokia, un E71, ca si al tau tot qwerty, nu se restarteaza, blocheaza, stinge, iar bateria tine asemanator cu al tau Dar pentru ca am si un galaxy s plus care mi-a aratat ca mai are si scapari e normal sa port o discutie in contradictoriu cu fanii robotelului!

              Comment


              • Mandru posesor de Android, fara sa se blocheze, restarteze, etc. Poate sunt mai norocos

                Aifon, am avut 3GS, pe vremea aia ca era ultimul racnet. Dupa 2 luni l-am dat mai departe, total inutil mi s-a parut.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Eu folosesc IOS de la 2G, am avut pe rand 2g, 3g, 3gS, 4G, 4GS. Sunt foarte multumit de sistemul de operare fara probleme, fara blocari etc ( mentionez ca am detinut doar telefoane neverlock nu decodate prin programe etc.) Fiind un devortor de terminale GSM am detinut o foarte mare gama de telefoane care rulau si pe Android, Windous mobile, symbian.
                  1. De la Nokia N97 nu am mai cumparat nici un symbian deoarece sistemul de operare lasa de dorit. Lipsa aplicatiilor isi spune cuvantul
                  2. Pe windows am avut doar xperia x1(6.1) / HTC touch(6.5)/ HTC touch HD (6.5) am renuntat relativ foarte repede la ele deoarece sistemul de operare este foarte greoi, si cu foarte mari probleme (cel putin asta e parerea mea)
                  3. Android am avut o gama foarte mare in special gama HTC de la G1/ Magic/ Hero/wildfire/ Legend/ Desire/ Desire HD cel mai multumit am fost de Desire HD acesta ruland cu 2.3.5 ginger nu am descoperit foarte multe bug-uri de soft aplicatiile oferite de market pentru acest terminal erau suficiente insa nu comparabile cu App Store. In general androidul a fost gandit doar pentru anumite tipuri de terminale (clasificate dupa rami/ procesor/ ecran etc) un lucru care dupa parerea mea piede EXTREM de mult in fata IOS-ului
                  4 Pretul iphone-ului in general a fost mai mare deoarece materialele folosite sunt net superioare celor existente pe piata + prestigiul companiei. Eu unul cand am luat prima data in mama un S2 am crezut ca e o macheta, sa fim seriosi este plastic curat, nu poti da 2000 ron pe un plastic.
                  5. Din punctul meu de vedere IOS-ul castiga in fata androidului datorita aplicatiilor, iar Apple in fata Samsung / HTC/ LG datorita calitatii materialelor
                  p.s. sper ca nu am suparat pe mineni cu acest post este doar o parere personala
                  Megane II faza II 1.5dcI K9K

                  http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                  Comment


                  • Eu am Blackberry si e de tot rahatul...
                    Cred ca iau un HTC, ca tare mi-a placut cum sunt lucrate.
                    Samsung pare de rahat, nu-mi place deloc.

                    Comment


                    • Si daca am un 1110i din 1900 toamna?? Pun vesnica intrebare: eu cu cine votez?
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • cezar ia-ti samsung s1 plus sau s2 sau nexus ... ai sa ramai foarte impresionat dupa ce o sa pui Android 4 ICECREAM... este cu totul altceva

                        Multi posesori de Android pierd incredere din cauza softului

                        Sent from my Optimus 2X using Forum Runner

                        Comment


                        • De acord, android 4 este chiar foarte stabil, si are suport flash cu adevarat. Cand vom vedea flash si pe iOS?

                          Comment


                          • Originally posted by aleXpeed View Post
                            Si daca am un 1110i din 1900 toamna?? Pun vesnica intrebare: eu cu cine votez?
                            Voteaza mah cu symbianul! Nokia Rulz! E cu lanterna al tau??

                            Eu am versiunea 2.3.5 de android pe Galaxy S Plus, imi recomandati o alta??

                            Comment


                            • Daca treci pe Honeycomb sau Ice Cream, folosesti metode mai putin ortodoxe. Kies-ul nu te mai ajuta. Se poate, nu e greu dar daca nu stii ce faci, mai bine stai in banca ta )
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Si cum eu nu sunt adeptul metodelor neortodoxe, voi sta in banca mea!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google