Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred ca vw aduce cam 50 % din pib. crezi ca vor renuta la diesel ?!

    Comment


    • Desi am tot spus, repet; nemtii fara diesel, sunt ca...(va lsa pe voi sa ghiciti)


      „Noi continuăm să investim în diesel. Colegii noştri lucrează deja la viitoarea generaţie de astfel de motoare. Opinia noastră este că povestea diesel va continua pe măsură ce investim în noi sisteme de propulsie. Rămâne de văzut cât timp pieţele vor mai cere motoare diesel. România, de exemplu, este una dintre ţările care au o cerere mare de maşini cu acest sistem de propulsie”, a menţionat oficialul BMW care are în subordine divizia din România a mărcii bavareze
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Viva el diesel !!

        Comment


        • 50% din pib? aiurea. basf, bayer, maersk, astia ce produc, ciorapi de dama? otelariile krupp, siemens, bosch...folxvagin e unul din marii angajatori, e firma privata, in prima faza, apoi e firma privata ce beneficiaza de tot soiul de facilitati din partea statului, doar ca statul sa nu-si asume sutele de mii de someri care ar veni daca s-ar aplica legea si s-ar inchide fabrica de afumatori de carnati.
          toti vor investi, ca lumea sa le cumpere, iar apoi li se va interzice accesul in orase. de ce investesc in masini pt alte piete decat a lor? atata timp cat gandim cu buzunarul, n-o sa intelegem ca un dizal orice euro ar fi, emana acid azotic si cianura de zeci de ori mai multe decat un benzinar (caz concret, masurat, mustang V8 5.5 benzina scoate de 3,5 ori mai putin NO3 decat un 2.0tdi folxvagin), iar astea sutn gaze pe care le inhalam direct, pe strada si nu le poti combate cu plante, ca CO2-ul; atunci cand o sa se inteleaga ca sanatatea e mai ok decat sa mergi cu costuri mai mici decat ala care conduce o masina cu benzina, hibrida, daca se poate, atunci poate o sa se schimbe ceva. romanul cumpara diesel doar pt ca ala consuma putin. poa'sa-i moara toti din familie de cancer pulmonar din cauza gazelor de diesel, pe el il doare-n cele 3 litere, ideea e sa aibe cuplu si sa consume putin. mentalitatea asta o au multi, nu se gandesc cat merg cu masina, pe unde, ideea e sa mergi ieftin si daca ti-ai cumparat un 1.9tdi, oricum dai o spaga la rar si mergi cu fabrica de lumanari linistit. da-i dracu pe aia care respira fumul meu. asa-i?
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Ma enerveaza cand vad pe strada "tractoare" si cand pleaca de la stop lanseaza si 5 metri de fum negru. E foarte derajant mai ales cand esti obligat sa ii inhalezi fumul fiind in spatele lui.

            Comment


            • pot sa inteleg si posesorii de diesel. ok, trebuie sa faci drumuri multe, kilometrii multi anual, sau taxi...mah, dar ai grija de masina aia, ca nu-i strada ta. bun, valabil si pt aia cu fum la benzinare, sa nu crezi ca astia cu benzinare scoatem ozon pe esapament dar nu fa magarii cu anulare dpf, scos catalizator. bah, nu esti in stare sa intretii masina cum trebuie, n-o lua, mama ei de fier. meri dracu cu tramvaiu, daca nu-ti permiti sa tii masina asa cum a fatat-o fabrica.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • maersk e daneza. stiu ce vorbesc ca am fost 8 ani pe vapoare si dadeam peste tot de ei ?

                una din asta mi-as lua, dedicatie pentru ecologisti.
                Full Size Truck with Full Size Power! Pushing over 90psi through a massive compound turbo setup, this MONSTER pushes over 1500HP and 2300FT/LB’s of torque! ...

                Comment


                • dedicatia pentru plamanii prorpii si ai copiilor, nepotilor, intra tot in dedicatia pt ecologisti? nu zic ca ecologistii nu exagereaza, ca prea toti "o ard" eco acum, dar ceva adevar e si-n gazele astea de esapament. ca nu vrem s amergem cu bicicleta, sau cu tramvaiul, sau ca nu putem din varii motive, ok, mergem cu masina, dar de ce ai nevoie de 3.0tdi ca sa mergi la ora 8 dimineata cu 1km/h la servici?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Pentu ca Audi Q7, doar nu vrei sa para niste saraci la scoala copiilor daca merg cu o Skoda tsi.

                    Comment


                    • Inseamna ca io cu Loganu' sunt un fel de cersetor la poarta scolii...
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • fii-mea merge pe jos la scoala, e mai rau decat sa mergi cu loganul; zice lumea ca n-am bani nici de biticla
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • voiam sa zic ca asta cu dieselul e praf in ochi, fiindca polueaza mult mai mult radetul si uzinele, cel putin la nivel mondial. iar local, cred ca 20 de loganuri fac cat un autobuz sau cat un camion, care oricum misuna prin bucuresti.

                          Comment


                          • da, numai ca autobuzul care polueaza de 3-4 ori cat o masina mica, poate transporta de cateva zeci de ori mai multi oameni deodata. nu cred ca dieselul trebuie interzis de tot. de trenuri si camioane avem in continuare nevoie, dar in scosul din centrele oraselor al masinilor mai vechi de 15 ani, sau al dieselelor sub e4, sa zicem, nu vad o problema.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • si ar mai fi parcul de microbuze al distribuitorilor si al firmelor de curierat, care e imens. plus microbuze de transport persoane, iarasi, nenumarate.
                              culmea e ca parintii nu-si plimba copiii in centru, ci in parcurile din cartiere, unde dieselurile ar fi permise.
                              cele din centru le afecteaza doar pe pitipoancele si pe baietii de bani gata de pe dorobanti, decebal...etc
                              Last edited by B997NDL; 26 September 2018, 16:43.

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                fii-mea merge pe jos la scoala, e mai rau decat sa mergi cu loganul; zice lumea ca n-am bani nici de biticla
                                O-ho, la noi ar fi rău de tot pe jos, că sunt 3,5 km de acasă până la școală.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google