Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ieftin pentru celavek gecmc94, ce-s 52.000 de verzisori pentru unul care are o Dacia veche? Sau pentru 99% dintre romani?
    Last edited by IancuMIC; 22 May 2018, 08:34. Reason: ordine

    Comment


    • Originally posted by gecmc94 View Post
      NDL, Toyota Mirai costă 52 000 $.
      la banii aia imi iau un M3 sau M4.

      Comment


      • Cu 52.000 euro iti cumperi un apartament...multi isi fac credit la aceasta suma pe 10-15 ani lejer ! nu stiu cati sunt dispusi sa plateasca suma asta pe o masina care o poti face praf in 2 secunde.
        Masinile pe hidrogen sunt periculoase , ramane de vazut daca vor prinde mai mult teren fata de cele electrice , eu nu cred !

        O stire interesanta , este un sambure de adevar .
        Steve Sutcliffe queries the benefit of safety systems added for NCAP stars that are hard to turn off, like the lane assist in the Audi A6
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Prometheus, dacă te gândești la o comparație între Mirai și un Zeppelin care ardea ca o torță, experții spun că nu au nicio legătură. Eu aș zice că sunt mai sigure decât Teslaurile. Nu ai hidrogen decât echiv a 18 l de benzină iar în caz de pericol, sistemul eliberează gazul și în câteva secunde, gata, s-a ridicat foarte repede în atmosferă.



          Pe forumul Dacia se discută și despre mașinile viitorului: electrice cu acumulator Li sau cu celule hidrogen. Cum K pare că este nemulțumit că discuția nu se limitează la 10 000 €/$, bugetul unui daciot, păi eu zic să punem punct acestui delir. După cum v-am mai spus, mașini electrice un daciot nu va vedea până în 2030 și după. Doar acumulatorul costă și va costa cât Dacia de astăzi. Cine mai menționează cuvântul "electric" va fi electrificat. Eu zic să revenim la măcar 4 stele pentru un Sandero sau Duster.
          Last edited by gecmc94; 21 May 2018, 00:47. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • 52.000 de euro inseamna 5 masini Dacia cu dotari, niciun proprietar Dacia nu cred ca isi va cumpara masina electrica decat cand nu se vor mai vinde decat masini electrice.
            Last edited by IancuMIC; 22 May 2018, 08:35. Reason: ordine

            Comment


            • În altă ordine de idei, care v-ați recuperat banii pe taxa auto?
              Eu cică îi voi primi din septembrie 2018 încolo. E vorba de 1500 lei fără 16 lei, doar că unii spun că aceștia se vor da în rate, alții că îi vom primi pe toți, într-o singură tranșă.

              La voi, dacă a fost cazul, cum s-a întâmplat?
              Last edited by IancuMIC; 22 May 2018, 08:36. Reason: ordine
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Off: Dacă cineva a intrat cu alt cont e "clonă" și se pedepsește conform regulamentului secț.2 pct.3.


                Chiar trebuie recuperată taxa?
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Off topic de moderare.
                  Am editat (sters) cateva posturi care n-au legatura cu tema topicului; va rog sa lasati problema clonelor in seama moderatorilor si concentrati-va asupra subiectului. Folositi functiile forumului cand doriti sa raportati un user sau un post, nu va apucati sa faceti varza topicurile cu pareri personale despre una sau mai multe persoane.
                  Multumesc.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Originally posted by Catalin S. View Post
                    În altă ordine de idei, care v-ați recuperat banii pe taxa auto?
                    Eu cică îi voi primi din septembrie 2018 încolo. E vorba de 1500 lei fără 16 lei, doar că unii spun că aceștia se vor da în rate, alții că îi vom primi pe toți, într-o singură tranșă.

                    La voi, dacă a fost cazul, cum s-a întâmplat?
                    Eu am recuperat recent taxa de prima inmatriculare platita in dec. 2007, 648 ron plus dobanda 492 ron. Au fost platiti intr-o singura transa. Din septembrie se vor restitui sumele platite pt. timbrul de mediu.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Off: Dacă cineva a intrat cu alt cont e "clonă" și se pedepsește conform regulamentului secț.2 pct.3.
                      Nu și dacă se loghează cu proxy de Ucraina, Honolulu sau Mauritania...
                      În astfel de cazuri nu poți fi sigur că e clonă, decât dacă deduci din postări.

                      Originally posted by t0rquemada View Post
                      Chiar trebuie recuperată taxa?
                      Păi 1500 lei cred că sunt ceva bani, cel puțin în cazul meu la vechiul Opel...
                      Mai rău e că nu mi-i dă acum. Mi-ar fi prins bine în concediul din vară...

                      Originally posted by liviunvl View Post
                      Eu am recuperat recent taxa de prima inmatriculare platita in dec. 2007, 648 ron plus dobanda 492 ron. Au fost platiti intr-o singura transa. Din septembrie se vor restitui sumele platite pt. timbrul de mediu.
                      Ai fost un norocos! Bine ar fi să dea la toți la fel de repede, doar că pentru stat ar însemna blocaj financiar.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Si o veste buna pentru Romania.
                        Ford România aduce un al doilea model la Craiova. Americanii şi vor urca spre 300.000 de maşini asamblate anual şi se pregătesc să depăşească Automobile Dacia.

                        Ford confirmă astăzi o investiţie suplimentară de 200 de milioane de euro şi adăugarea unui număr de 1500 de locuri de muncă dedicate producţiei unui al doilea vehicul la fabrica sa din Craiova.


                        Oricum cifrele de export ale Romaniei sunt dependente grav de industria auto.

                        Comment


                        • "Un al doilea model va pune enormă presiune pe infrastructura feroviară şi rutieră actuală. Dacă Mioveniul are autostradă până la Bucureşti şi Constanţa şi autostradă dincolo de Sibiu până la Deva, Craiova nu are la mai puţin de 100 km niciun semn de infrastructură rutieră modernă. De mai bine de 10 ani toate guvernele au promis americanilor infrastructură, însă niciuna nu s-a concretizat. Şi mai mult, guvernul actual a tăiat fonduri tocmai de la investiţii. Anul viitor ar trebui demarat, cel puţin teoretic, drumul expres Piteşti-Craiova, însă până acum nicio promisiune făcută de vreun guvern, premier sau ministru al transporturilor nu s-a concretizat la timp."

                          si o veste proasta din acelasi articol.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • interdictia asta pentru dieseluri i-a dat peste cap pe nemti. nu mai lanseaza decat 2 suv-uri cu motoare de 3000 cmc diesel.

                            "Vanzarile noului G-Class vor exploda. Nemtii lanseaza in decembrie o versiune DIESEL cu motor de 3.0 litri

                            https://www.4 tuning.ro/masini-tari/vanzarile-noului-g-class-vor-exploda-nemtii-lanseaza-in-decembrie-o-versiune-diesel-cu-motor-de-3-0-litri-38447.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_455831



                            https://www.4 tuning.ro/masini-noi/cel-mai-puternic-amarok-de-pana-acum-a-intrat-pe-linia-de-asamblare-motorul-diesel-dezvolta-pana-la-272-de-cai-38456.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_455831

                            Comment


                            • Articolul despre Ford pute rău de tot a advertorial.

                              Deși pe alocuri lasă să pară că și-a băgat jurnalistul coada, cred că a costat ceva publicarea acestuia.

                              În rest, nimic mai adevărat. Infrastructură zero și aș mai adăuga puradei care aruncă pietre și bolovani în mașinile transportate cu trenul...
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • @Catalin S...legat de recuperare taxa de inmatriculare..Am depus in ian.2018 actele la Finante(Popa Tatu) si.n martie am avut banii in cont.Am platit in ian 2008 508 E pentru masina.Am recuperat aprox.3000 ron in martie.Euro in 2008 era putin peste 3,7 ron.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google