Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da? care ? gm care pt fapte mai grave decat toyota si-a luat juma' de pedeapsa si fara cenusa in cap?

    iubaretule de romb te anunt ca nu sunt "infocat sustinator ai fauveiului". ba chiar am criticat destul in trecut aceasta marca. se poate verifica.
    Last edited by Costi-bc; 22 September 2015, 22:07.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Nu cred ca ar trebui criticata atitudinea nationalista, pentru ca fiecare va fii partinitor cu propria-i ograda. Nu poti sa-i acuzi pe altii de lucruri pe care le-ai face si tu, asta ar insemna cu adevarat ipocrizia. Grav mi se pare un fapt real, faptul ca poluezi atat de mult, ca pacalesti consumatorul direct (aici intra maim ulti constructori, probabil toti o fac mai mult sau mai putin), ca incalci regulile de mediu, s.a.m.d.
      Evident ca America si China polueaza cel mai mult, pentru ca au si industria cea mai mare, dar daca s-ar studia putin eficienta, cu siguranta ca multe alte tari care nici nu se vad de la distanta, polueaza CU MULT MAI MULT calculand prin INEFICIENTA si nr infinit mai mic al unei ramuri de industrie similara.
      In definitiv, nu americanul a venit cu ideea sa triseze emisiile si asta iar e un fapt cat se poate de concret.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Nu stiu de ce tot timpul, toate comparatiile sunt cu vw. Eu stiu ca dept de mkt de la dacia e stupefiata de fenomenul vw sh, dar mai sunt si alte marci. Si ne-nemtesti.
        Adica aia e. Prinsi. Amenda, parnaie... Aia e.

        Comment


        • Poate pt ca Vw e o marca ce apare in orice colt al lumii...zic si eu, la prima strigare, nu am copt-o mult
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Rromanistan chiar e un colt. Mic. Prafuit. Cu scame si acarieni.

            Comment


            • Originally posted by Costi-bc View Post

              iubaretule de romb te anunt ca nu sunt "infocat sustinator ai fauveiului". ba chiar am criticat destul in trecut aceasta marca. se poate verifica.
              Omule, stai calm ca nu m-am referit la absolut nimeni, cu ata mai mult, la cineva de pe forum. Sincer. Ce Doamne iarta-ma, vezi numai conspiratii?
              ...
              Nu-mi plac etichetarile gratuite pe care le faci; te rog eu renunta la asta.
              ..
              Scuze de OFF; ca totul sa fie transparent.

              Sa revenim la subiect.
              Last edited by IancuMIC; 23 September 2015, 11:06.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Volkswagen risca penalitati de pana la 18 miliarde de dolari pentru ca masinile sale diesel ar activa o setare speciala in cadrul testelor de noxe astfel incat sa insele autoritatile de reglementare ce masoara emisiile toxice. Mecanismul acuzat mascheaza adevaratele emisii doar in timpul testarii pe un dispozitiv tip dinamometru, asa ca atunci cand masinile circula in mod obisnuit ele ajung de fapt sa mita un nivel de pana la 40 ori mai mare decat cel permis de regulile privind calitatea aerului.


                deci asa se prindea masina ca e testata.
                verificarea se face pe dyno. motorul trage in sarcina, rotile fata au viteza de rotatie dar ESP nu vede G-urile specifice iar rotile spate nu se invart.
                din nou, nu ma mira ca nemtilor le-a bubuit prin cap manevra. noi de asta avem bulan. la noi probele sunt dinamice. nu de alta dar e mai ieftina o bucata de drum gata existenta decat un laborator cu stand de asta.

                Comment


                • Parerea mea, americanii au deschis cutia pandorei. Cine e destept recunoaste acum ca a gresit si castiga iertarea vesnica, ovreiul de la VW nu e prost. Parca vad un pastor baptist dand pilda cu Iisus pe cruce, cu talharul iertat.....facand analogie cu VW( nu e gluma, am vazut o predica) . Cine da cu piatra acum si nu recunoaste ca a gresit si este prins dupa 1-2 ani vai de steaua lui. Este o regula, cand seful rec ca a gresit si mai rec 1-2, este momentul sa te ridici si sa te bagi, vina se imparte si ai sanse sa fii in echipa castigatoare.

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  Last edited by Oti; 23 September 2015, 08:24.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • bine au facut nemtii... oricum, asta cu poluarea e o prostie.
                    am vazut un documentar care arata de ce e o prostie.
                    CO2 emis de masini reprezinta doar cateva procente.
                    marea poluare, si o sa radeti tinandu-va de burta, vine de la basinile vitelor si ale porcilor, alaturi de fabrici. dar cica animalele detin clar suprematia.
                    ganditi-va cate miliarde sunt in lume si vedeti care e capacitatea unui stomac de vaca. cred ca se apropie de un rezervor de suv.
                    reducerea noxelor la masini e exact frectie la picior de lemn.
                    troacele americane oare ce emisii or avea ?!

                    Comment


                    • Scandalul nu este despre co2 ci despre Nox-uri, ca E tractoare
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • CO2 ul nu e poluare, e gaz cu efect de sera, vaca da metan nu CO2...
                        SI un vulcan coate CO2 cat nu-ti imaginezi.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Cu toate noxele lui marite, un Passat e o masina excelenta, sigura, confortabila.
                          Personal, ma doare-n paispe de ceva fum in plus in spatele masinii, cat timp pe planeta asta circula tot felul de troace clasice.
                          Sper ca pacaleala asta cu normele euro sa termine odata, ca nu face altceva decat sa ne mulga buzunarele.
                          N-au plantat nici 3 pomi pe tara din banii stransi.
                          Last edited by mr.K; 23 September 2015, 12:30.

                          Comment


                          • daca are motor 1,2 TSI tot degeaba
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • E veche aia.
                              2.0 tdi sa aiba. Ala de 170 CP, ca Passatul e greu.

                              Comment


                              • Originally posted by einstein1984 View Post
                                CO2 ul nu e poluare, e gaz cu efect de sera, vaca da metan nu CO2...
                                SI un vulcan coate CO2 cat nu-ti imaginezi.
                                1.vaca nu da doar metan, da si o gramada de CO2, ca nu e Rompetrol.
                                mai intereseaza-te inainte sa abordezi subiectul. de fapt, nici nu da metan,
                                ci lapte. metanul e obtinul prin fermentarea dejectiilor. nu le racordeaza direct la o teava gabena.

                                2. si nu exista gaz cu efect de sera.
                                ci datorita acumularii de co2 apare efectul de sera.

                                3. Norma de poluare euro se calculeaza in functie de cantitatea de CO2,
                                nu in functie de metan.

                                Calcul emisii CO2 pentru autoturisme, in functie de producator / model / versiune, inclusiv toate modelele moderne Dacia.


                                ar trebui sa-ti pui singur postul la perle, ca sa nu vina altcineva s-o faca mai sarcastic.
                                Last edited by B997NDL; 23 September 2015, 14:56.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google