Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ha, ha, in sfarsit s-au prins si altii dupa ani de zile de chestia asta. is curios cine o sa-i creada...si ce masuri se vor lua. dieselul e intr-adevar o problema, pe care, da, nemtii au provocat-o cu tdi-urile, insa nu prin co2, ci prin no3, cianura si negru de fum. acum nu stiu cum sa faca sa scape de tractoare, dupa ce au umplut lumea de ele.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • https://www.youtube.com/watch?v=pP39ir34EMc

      -Poate ati uitat istoria

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • nu vor sa scapede diesel;
        Christoph von Tschirschnitz (BMW): „Noi continuăm să investim în diesel”
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • da, o sa le vanda in europa centrala si de est. in vest, scad vanzarile de la an la an.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Da, si in china, polueaza china cit ... China !

            Comment


            • In China polueaza enorm industria. Chinezii sunt campioni la achizitia de masini electrice.


              Despre Ford Romania

              Producţia uzinei Ford de la Craiova a urcat în primele nouă luni ale acestui an la aproape 104.400 de SUV-uri EcoSport, de două ori şi jumătate mai multe maşini decât în perioada similară a anului trecut când în producţie era monovolumul B-Max.
              Last edited by abc; 20 October 2018, 06:22. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • [QUOTE] Dacia Duster trece și la un motor nou. Clasicul motor 1.5 dCi va deveni 1.5 Blue dCi pentru că a primit
                Last edited by Fanez; 18 November 2018, 18:21.

                Comment


                • e devenit de mult deja. acu doua luni am fost eu la ei pt un duster si il aveau deja in showroom
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Altceva voiam sa postez dar am gresit link-ul. Cand am observat era tarziu. Deocamdata merge cam ciudat forumul dar trebuie sa ma si obisnuiesc cu noutatile.despre asta voiam sa zic:
                    " Grupul Renault a decis să oprească producţia SUV-ului Duster echipat cu transmisia automată cu dublu ambreiaj EDC,
                    Last edited by Fanez; 19 November 2018, 13:52.

                    Comment


                    • Comment


                      • ca ide, in maroc ii costa 20% cat in romania, au fabrica langa portul din tanger, noi n-am fost in stare in 14 ani sa le dam o sosea sau o cale ferata pe unde sa scoata masinile din tara...probabil vor urma si renuntari din cauza asta, cum au fost cele cu motorul 1.2tce care nu se incadra la wlitp...pe ghosn is pe care sa-l "ascunda" japonezii, n-o fi chiar usor in viitorul apropiat.
                        in alta ordine de idei, nu stiu la tine cum e , dar eu nu vad posturile complete, doar franturi, in special la alea cu link-uri. in continut
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by Seba View Post
                          ...nu stiu la tine cum e , dar eu nu vad posturile complete, doar franturi, in special la alea cu link-uri. in continut
                          La fel si la mine. Daca vreau sa pun un link imi arata o alta postare si cu link-ul facut varza.

                          Comment


                          • Fiat Panda 0 stele EuroNCAP. 45% pasager adult. Protectia copiilor 16%, cel mai mic scor din istorie. Acelasi scor de 0 stele precum Fiat Punto, primul astfel de vehicul. Foarte ciudat. In 2011, Fiat Panda luase 4 stele, cu 82% protectie pasageri.
                            Jeep Wrangler, 1 stea, 50% pasager adult.

                            Peugeot 508 este o surpriza foarte placuta, egaland Volvo S60 cu 96% protectie pasager adult.
                            Last edited by gecmc94; 5 December 2018, 23:35.

                            Comment


                            • You Can Now Buy A Dacia Duster With A 147HP Turbo Engine In The UK

                              https://www.carscoops.com/2018/12/ca...rbo-engine-uk/
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Vreau sa va atrag atentia asupra unei chestiuni pe care o cred importanta. Dupa Sandero, masina low-cost de 4 stele, Dacia s-a oprit. Noul Duster a dat inapoi la siguranta desi s-a scumpit. Insa Mitsubishi a preluat torta de la Dacia si cred ca ne-a dat cea mai accesibila si sigura masina din lume. Volvo, Mercedes, ... Voi urmari acest model si cred ca il voi avea in viitorul mai indepartat. A fost declarata masina anului 2019 in Japonia.

                                Mitsubishi Eclipse Cross SUV awarded RJC Car Of The Year 2019

                                Mitsubishi Motors Corporation (MMC) today announced that the Eclipse Cross SUV has been selected as the "RJC Car of the Year 2019" run by the Automotive Researchers' & Journalists' Conference of Japan (RJC) after final judging on November 13
                                safety.jpeg
                                Last edited by gecmc94; 17 December 2018, 23:56.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google