Iarna In Localitatea Voastra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • popavlm in Tg Jiu a plouat cica. In ce zona din tara sfanta a nins?
    Last edited by IancuMIC; 20 April 2017, 14:44. Reason: off topic

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      In ce zona din tara sfanta a nins?
      In (special in) zonele montane si submontane.
      Parca am auzit ca in zona montana din AB, au ramas niste turisti blocati la o pensiune, zapada pe drumul de acces de peste 20cm. (deh, probabil n-au logan -) Prin pasul Oituz, se circul ingreunat in conditii de iarna...si or mai fi.
      Last edited by IancuMIC; 20 April 2017, 14:45. Reason: off tpoic

      Comment


      • Tipul este din gorj . De asta am intrebat, si deseara trebuie sa merg pana la Tg Jiu...intr-o zona mai montana.

        P.S. Si tu ai primit warning? Sau doar eu?

        Comment


        • Haideti sa lasam caterinca si sa revenim la subiectul acestui topic.
          Multumesc.


          LE.
          Amandoi ati primit; pentru off topic si mai ales pentru...atitudine.
          Last edited by IancuMIC; 20 April 2017, 14:51.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Am inteles, de astazi inainte am fim umili si piosi. Mai ales pe cafenea.

            Astept raspunsul colegului din gorj

            Comment


            • asa arata acum o ora. in momentul de fata e plina iarna la Braila
              Attached Files
              Last edited by bogdan_1984; 20 April 2017, 17:52.
              sigpic

              Comment


              • ÃŽn Petroșani, de ieri după-amiază, e iarnă în toată regula. Prin oraș s-a depus zăpadă pe spațiile verzi, dar nu numai (azi-dimineață am muncit vreo 10 minute ca să deszăpezesc Logănelul din dotare) iar pe munte, în Parâng, e numa bine pentru schiat (cca. 30-40 cm strat de zăpadă). Pomii sunt praf (tocmai ce înfloriseră cu toții), așa că adio fructe!
                Mâine am de făcut un drum la Deva, iar sâmbătă la Turnu Severin și nu știu la ce surprize „de sezon” să mă aștept.
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • Acum in Galati ninge destul de puternic si nu mai mult de doua grade.
                  Pozele despre care vorbeam mai spre dimineata.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Pai voi aveti acolo poze de primavara...
                    Asa arata o zi de iarna din Aprilie de la munte






                    Comment


                    • erau inverziti copacii aia mariusnicolae ?
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Totul era verde: si copacii si daduse si coltul ierbii destul de bine, dar acum le-a cam dat in cap...

                        Comment


                        • Originally posted by bolovan View Post
                          Am inteles, de astazi inainte am fim umili si piosi. Mai ales pe cafenea.

                          Astept raspunsul colegului din gorj
                          in Novaci colegule ningea noaptea trecuta... o sa pun si un prt screen de pe camera de bord.
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • Zapada de 10-15 cm in Iasi, copaci cazuti peste masini, crengi aplecate pana la sol din cauza zapezii, circulatie ingreunata, majoritatea masinilor fiind echipate cu anvelope de vara.
                            Si tot ninge...
                            Attached Files

                            Comment


                            • Cine se mai gandea ca la mjlocul lu' Aprilie o sa fie ca in plina iarna? Cam toata lumea prin sfarstitul lu' martie, inceputul lu' Aprilie si-au pus cauciucurile de vara.
                              Pe la inceputul lu' Aprilie am vrut sa merg pe muntele mic...si mi-a spus proprietaru cabanei ca nici cu 4x4 nu se poate urca la cabana...viscolea. N-aui mai patit sa viscoleasca in perioada aia a anului.

                              Comment


                              • In Galati nu se poate vorbi de cantitati mari de zapada; in nordul judetului insa ,situatia e mai complicata.
                                In Gradina Publica, dar si in alte zone, multi arbori pusi la pamant de furtuna.
                                2*C acum in Galati, vant puternic, temperatura resimtita, undeva la -6.
                                Attached Files
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google