Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frațilooor! Numai "amicale" nu sunt discuțiile pe aici!

    Schimbând un pic registrul... l-a văzut cineva aseara la Realitatea TV pe Codrin Ștefănescu invitat la Denise Rifai?
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Cine (mai) e Codrin Stefanescu?
      Cine e Denise Rifai? Aa, o stiu de la Patraru. Trebuie apreciata pentru orice, dar nu pentru mintea ei.


      Tare, sau ce?
      Mai multi parlamentari PSD si PNL au depus un proiect de lege potrivit caruia persoanele "vulnerabile" care ies din inchisoare ar urma sa primeasca imbracaminte, un loc intr-un adapost, o indemnizatie de hrana si bilete gratuite pentru mijloacele de transport in comun, timp de trei luni.
      Eu plusez: fiecare cetatean onest, care munceste, e obligat sa adopte un puscarias.
      Last edited by mr.K; 29 March 2018, 15:05.

      Comment


      • @gecmc94 iote inca un exemplu clasic. Asa se intampla si cand PSD-ul se numea PCR.
        Deputatul USR de Dolj Adrian Prisnel relatează joi că i-a fost interzis să ia cuvântul în ședința Consiliului Local Craiova de către majoritatea PSD-ALDE, iar consilierii PSD au cerut Poliției locale să îl scoată afară din sală. Incidentul vine la o zi după ce deputatul Nicușor Dan a fost dat afară de la ședința Consiliului general al Muncipiului București, deși parlamentarii au dreptul legal să participe și să ia cuvântul la ședințele de consiliu.

        Comment


        • Originally posted by Silviu View Post
          Citate din ziare. De ce nu apare informatia pe site-ul lor? Nu au nimic referitor la componenta consiliului director, membrii etc. Sau o fi la secret totul?
          Fals. Este de la ei de pe site.

          Comment


          • ...iepurii au fost comandati, de fapt, de Administratia Scolilor Sector 6, pentru a-i amplasa in mai multe gradinite.
            Conform SEAP, fiecare iepure a fost inchiriat cu 12.000 de lei (2.500 de euro) pentru 60 de zile.
            A dreaqului iepure, mai scump de inchiriat decat o masina.

            SI una buna.
            Ministrul sportului, Ioana Bran, si-a pus consilierii să sune în emisiunea lui Ioanițoaia și să se dea drept admiratori!

            Doi consilieri plătiți din bani publici s-au dat drept admiratori ”anonimi” ai ministrului sporturilor, fiind recunoscuți de colegii lor din MTS.
            Deh, pezedisti. Daca nu se pupa in koor intre ei, cine sa o faca?

            Circ. Jenant. Cu alte cuvinte, pezedism, pecerism.



            E plin de tinerei in pezede, aboslventi ai Scolii de smecherie din partid, unde se preda cum poti face bani fara munca si fara raspundere.
            Last edited by mr.K; 30 March 2018, 15:27. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Pai nah...am cunoscut si eu vo 2 tineri PSD-isti. Amandoi erau absolventi de info si faceau taxi ca nu-si gaseau de lucru in IT...iar firmele de IT cam se feresc de RO pentru ca nu gasesc forta de munca...cred ca asta spune tot

              Comment


              • Am crezut că era vorba de iepuri naturali. Dar de fapt este vorba despre asta:
                Servicii de închiriere Figurină 3D iepure (dimensiuni:2,50*1,70*1,65 m, putere 65 w,greutate 80 kg, culoare: auriu, echipate cu lumina LED) - 12,000 RON (2,577.4857 EUR). Transportul, montajul/demontajul vor fi incluse în preț. Durata de închiriere - 45 de zile.

                Comment


                • Pe lângă cei 6 iepuri au mai fost închiriate 6 ouă și 6 cutii cadou 3D.
                  Valoarea totala a chiriei a fost de 25000 de euro (inclusiv TVA).

                  Comment


                  • 115000 lei. Mai bine trimiteau într-o tabără de 2 zile 300 de școlari defavorizați.

                    Iepurele n-are nicio afacere în Paștele românesc.

                    Comment


                    • Banii au fost direcționați către o firma de apartament și probabil ca în prețul acela intră și dreptul pentru cel care le-a atribuit contractul.

                      Comment


                      • Cum gasesc explicatii membrii pezedisti de pe forum pentru orice magarie, priceless.
                        Adica pana si primarele care este la sectorul ala cu păpuşoiul la ferestrele blocurilor, a dat inapoi in urma scandalului cu iepuroii pe euroi buni, pe forumul nostru se sustine totusi operatiunea.

                        Urmeaza o remaniere guvernamentala, le-am pierdut numarul.
                        Sunt curios daca Livake va conduce partidul si dupa ce isi va lua cetatenie jilaveza, ca mafiotii.
                        Cred ca atunci il uita toti, mai putin tarancuta aia tanara si blonda care are nevoie de parale in continuare, asa ca o sa-i aduca portocale si chiftele la vorbitor.

                        OLAF e la Bucuresti, la MFE. Rovana e pe faras.
                        Drum bun Rovana, DNA te asteapta cu bratele deschise!

                        Pentru cei mai putin initiati, OLAF= Office européen de lutte antifraude.
                        Nu-i un pescar feroez, dupa cum a crezut initial Livake.
                        Last edited by mr.K; 31 March 2018, 16:04. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • "Cum gasesc explicatii membrii pezedisti de pe forum pentru... pe forumul nostru se sustine totusi operatiunea"

                          Este cineva de bună credință care înțelege tâmpenia scrisă mai sus și o poate explica? Pentru că dacă nu, să-l rugăm pe Silviu să îl trimită pe K la un control de specialitate pentru că el are cu adevărat nevoie.

                          Comment


                          • Până la urmă cică s-ar fi anulat operațiunea "Monstrul de Iepure".
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Asta a zis si @Mr.K mai sus si nu a inteleg @gecmc94.

                              A remuntat pentru ca a fost dezbatut subiectul in presa si media online. Altfel ma indoiesc ca renuntau la idee.

                              Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Nu, au renuntat pentru ca sustinatorii PSD tot incercau sa prajeasca iepurii...foamea mare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google