Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bolovan View Post
    Reiau...tu te referi la teleorman...restul muncesc....
    Ia sa vedem?

    Judetele Maramures, Cluj si Alba, toate din regiunea bogata a Transilvaniei, au inregistrat anul trecut cele mai mari rate de crestere economica la nivel national.



    Originally posted by Oti View Post
    Mi-e scarba...Anul trecut erau cam 6-sute si ceva de persoane cu doserele pe rol, acu sunt 2-sute si ceva....ce se intampla...au ramas fara "materie cenusie"?
    A scazut coruptia in Romania. Ai cumva norma de facut dosare sau faci dosare doar celor pe care ii prinzi "cu coruptia"?
    Tu ai curaj sa dai sau sa iei mita?
    Last edited by Fanez; 19 June 2017, 17:32. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Cred că mai bine ar pica Grindeanu si Johanis să-i fortee un pic, să pună premier pe toată, apoi să refuze si a doua oara pe Ciolos, astfel încât să refuze sau să dizolve parlamentul.
      Fane știm că îl dorești pe Dragnea premier, probabil nu mai ai somn, arzi de nerăbdare să meri în audiență la mister premier )

      Comment


      • arzi de nerabdare sa meri în audienta la mister premier
        Ca sa ce? N-am nevoie.

        ARTICOLUL 85 Numirea Guvernului Preşedintele României Constitutia Romaniei actualizata

        ARTICOLUL 89 Dizolvarea Parlamentului Preşedintele României Constitutia Romaniei actualizata
        Last edited by Fanez; 19 June 2017, 19:13.

        Comment


        • ................
          Tu ai curaj sa dai sau sa iei mita?

          Si una si alta....este libertate. PSD-ul e tare! Forza PSD!
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Tu ai curaj sa dai sau sa iei mita?

            Si una si alta....este libertate.
            Corect. E democratie. La ce mai trebuie DNA?

            Comment


            • Sa-i prinda pe astia cu dare si luare de mita. Sa nu scada ritmul ca altfel e nasol. Suntem asemenea unui bolnav de leucemie la care sistemul imunitar (DNA) da rateuri, leucocitele nu "elimina" suficienti microbi/secunda. Parerea mea este ca avem deja SIDA si tine de timp pana ajungem in colaps. Eu ma uit de exemplu la sefii aia mari ...cu cat baga mai multi la racoare si le confisca averile cu atat eu voi fi mai cinstit, corect. Pentru ca ma voi intreba daca merita sa iau/dau si sa-mi risc viitorul familiei, copiilor. Pe urma ma ocup si de educatia copiilor.....incalcarea regulilor duce la pedeapsa, nu este moral sa primesti/dai pentru ca vei da/primii din ce in ce mai mult, este un drog care distruge tot ce este uman.
              Last edited by Oti; 20 June 2017, 09:27.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • În disperare, PSd-ul a aprobat ziua maghiarilor de pretutindeni si montarea de plăcute bilingve în localitati în care există 10% maghiari.

                Comment


                • Stai ca mai este si pe azi de treaba.
                  PSD-ALDE si UDMR nu au cazut de acord, luni, cu privire la proiectul privind scaderea pragului de reprezentare a minoritatilor pentru folosirea limbii materne in administratie.
                  Dezbaterea continua marti.
                  Sa vedem, poate scapam de astia care ne vand.

                  Zi plina la Inalta Curte: Dragnea, Tariceanu, Oprea, Sova si Ghita ajung in fata judecatorilor

                  Comment


                  • Eu zic sa nu mai piarda timul ...sa concesioneze pe 100 de ani Transilvania. Cum a facut China cu Hong Kong. Totul, pentru salvarea unei persoane. Sunt curios care va fi prima sau a doua ordonanta de urgenta, pe timpul vacantei.
                    Nu cumva intra la tradare chestia asta cu UDMR-ul? Sau le trage o teapa, la votul legii in parlament? Asta suntem, misei....
                    Last edited by Oti; 20 June 2017, 09:43.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by Oti View Post
                      Sa-i prinda pe astia cu dare si luare de mita. Sa nu scada ritmul.
                      Pai pe astia sa-i prinda si pe aia cu trafic de influenta si cumparare de influenta. Pentru asta a fost inventat DNA-ul. Dar daca "lumea" e speriata si nu mai face d-astea, acum cu ce sa tii ritmul? Inventezi cazuri? Au mai fost si cazuri inventate.



                      Originally posted by aris86 View Post
                      În disperare, PSd-ul a aprobat ziua maghiarilor de pretutindeni si montarea de plcute bilingve...
                      Care dintre psd?


                      Originally posted by Oti View Post
                      ...sa concesioneze pe 100 de ani Transilvania. Cum a facut China cu Hong Kong. Totul, pentru salvarea unei persoane....
                      Adica Grindeanu.
                      Daca pica motiunea vom avea autonomia tinutului secuiesc si alte autonomii. Astea le-a promis Ponta si Grindeanu.

                      Originally posted by mr.K View Post
                      ...poate scapam de astia care ne vand.
                      De vanzatori si tradatori sa scapam ca nu ducem lipsa.
                      De astia care ne vand vreau si eu sa scapam. Acum nu stiu daca te referi la aceeasi vanzatori. Eu ma refer la miseii reali.
                      Last edited by Fanez; 20 June 2017, 10:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • @Fanez iti recomand sa te opresti...te faci de ras. Nu mai scrie dupa dictare

                        Comment


                        • @bolovan,

                          Comment


                          • @bolovan, e pentru albire, tot ce spunem, el demonteaza, crede tot ce scrie.

                            Comment


                            • Asa zic si eu.

                              Premierul Sorin Grindeanu nu ar trebui sa-si dea demisia din functie, asa cum a cerut presedintele PSD, Liviu Dragnea, in urma evaluarii programului de guvernare.

                              Asta reiese dintr-un sondaj online realizat de Ziare.com, in cadrul caruia o majoritate covarsitoare - 82,84% dintre respondenti - a votat "nu" la intrebarea "Ar trebui sa-si dea demisia Sorin Grindeanu?".

                              10,02% dintre cei care au raspuns sondajului spun ca premierul ar trebui sa-si dea demisia, in timp ce 7,14% au sustinut ca nu sunt interesati de subiect
                              .

                              Comment


                              • Fane, iti inteleg entuziasmul de dupa cresterea de 5.7% prognozata de ins, dar te intreb cate locuri de munca s-au creeat, care sa sustina real si pe termen lung aceasta estimare? Te incalzeste cu ceva o crestere scurta bazata pe o crestere de salarii in principal in sectorul bugetar (adica aia care culmea, consuma bani, nu produc, ca la noi statul nu prea mai detine firme care sa exporte ceva) si o mica crestere bazata pe cresterea salariului minim? In conditiile in care toate aceste cresteri sunt bazate pe imprumuturi si obligatiuni ale statului, nu pe o crestere a exporturilor...
                                Si ca sa fiu in ton cu postul lui K si contra estimarii tale ca 80% au votat de fapt cu livake, nu cu psd (de doua ori gresit, 60% din 30% au votat cu psd, iar din aia 30% poate 80% sustin livake, adica 80% din 18%, adica aproape 11%, cum zice si sondajul), iaca, lumea vrea sa mearga livake la facultate. dupa ce pleaca livake, daca va pleca (sper ca va fi "ascuns"), o sa vezi ca nici pe grindeanu n-o sa-l sustina prea multi. ai fi surprins, dar o sa fie a treia oara cand am dreptate in contrazicerile cu tine si cu cei care nu fac diferenta dintre psd si un infractor ajuns sef al psd
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google