Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, acum vrem presedinte infractor. Traiasca Tovarasul Dragnea, acelst vajnic urmas al Tovarasului Nicolae Ceausescu.
    Eu cred ca va sperie logica rau de tot...

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      Da, acum vrem presedinte infractor....
      Atunci voteaza ca si pana acum.

      Comment


      • Nu te-ai prins ce doream sa spun...ma rog...nici nu am pretentii...

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Am avut presedinte-jucator. Sunt sigur ca v-a placut. Acum avem presedinte-plimbator. Si presedintele-turist va place. Sunteti multumiti de el? E un presedinte bun? Cand îl cauti e în vacanta. Îl votati la urmatoarele alegeri? "România lucrului bine facut".
          In afara de vacantele personale ce a mai facut bun sau bine?
          Si totusi ...

          Ramane sa-l "ievaluam" la urmatoarele alegeri. Pana atunci el e cel mai reprezentativ dintre toti, inclusiv decat Parlamentul.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Voturile reale pt presedinte sunt cele din turul 1, turul 2 e alta poveste.
            Dar sunt acord cu voi, e cel care are cele mai multe voturi. Insa “dumnezeu pa pamant”, ca in orice alta tara democratica din lumea asta, e parlamentul. La fel e in Franta (r prezidentiala), in SUA (aici are un drept de veto dar e asemanator cu dreptul presedintelui nostru de a intoarce o data legea in parlament, daca “adunatura” se-ncapataneaza asa ramane), chiar si-n Rusia. Presedintii au cele mai multe voturi dar “adunaturilii alea” decid.
            Cand parlamentul vorbeste presedintele duce mana la chipiu si pocneste din calcaie. Asta daca legile/deciziile respecta "canoanele" constitutiei. Si nu doar actualul presedinte, toti care vor urma.

            Acum vad ca Tariceanu, care era un paria, un penal pentru usr si pnl, e "cel mai iubit dintre pamanteni". Ce credeti, e ipocrizie sau viziune politica?


            Originally posted by CostiC View Post
            ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))do ar niste cifre.
            Am vazut ca-ti plac “cifrili”. Poate gasesti si gresala astora ca io nu reusesc.
            Last edited by gogeala; 26 October 2018, 19:09. Reason: Automerged Doublepost
            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

            Comment


            • Fustrarea ca de la Iliescu incoace neocomunistii care acum au si uitat de doctrina (ultimii find Dragnea si cohorta de infracori inculti si prosti) nu au mai avut un presedinte.

              Si atunci de ce am avea nevoie de presedinte? Doar ca sa pocneasca din calcaie?
              Last edited by Gil26; 26 October 2018, 20:07.

              Comment


              • Pana atunci el e cel mai reprezentativ dintre toti
                Nu stiu ce inseamna "reprezentativ" pentru tine.
                e cel care are cele mai multe voturi.
                Ca si PSD-ul.
                Cand parlamentul vorbeste presedintele duce mana la chipiu si pocneste din calcaie.
                Doar atat. Cine mai crede ca "prezidentul" face legi, comanda iar ceilalti trebuie sa execute, se inseala. In Romania nu e deloc asa. O fi asa prin China, Koreea de nord, poate si Rusia (nu stiu), in Romaina nu mai este dictatura (desi vad ca multi isi dorersc un regim totalitar, toata puterea in mana unui om si a unui singur pseudo partid, cu bagat la puscarie cei care nu sunt de acord cu opiniile noastre sau au mai multe sanse de castig in cazul unor alegeri etc.)
                Daca o fi asa si in Romania inseamna ca e grav. Democratia e doar un cuvant rumegat sa ne putem face de cap in numele ei.
                Last edited by Fanez; 26 October 2018, 20:10.

                Comment


                • Pai acum e dictatura unui partid (sau ma rog alianta). Fac tot ce vor muschii lor.
                  Daca ar fi si Dragnea pesedinte as retrai cosmarul.
                  Diferenta e ca astia sunt si batuti in cap. Dragnea, Viorica, Andrusca, Tudorel.... Oricum va fi rau. Sincer as dori ca Dragnea si cohorta sa castige lupta cu tarisoara asta. Din curiozitatea de a vedea pana unde se poate ajunge.

                  Pe de alta parte inteleg si efotul unor colegi. Este destul de greu sa argumentezi faptele unora ca cei enumerati mai sus. Si atunci recurgi la subterfugii. Ilogicul trebuie prezentat ca logic. Indiferent cum.
                  Last edited by Gil26; 26 October 2018, 20:26.

                  Comment


                  • Este destul de greu sa argumentezi faptele unora ca cei enumerati mai sus. Si atunci recurgi la subterfugii. Ilogicul trebuie prezentat ca logic. Indiferent cum.
                    Dai din casa? Asta discutati la sedintele de apartament unde se fumeaza mult si des?

                    Comment


                    • Mda. Poate ar trebui sa discutam si despre noul minesteras al cercetarii (care normal ca inmulteste panoplia).
                      Omuletul spune ca traim intr-o lume paralela venita din viitor (se pare ca paralelismul a devenit febletea ciumatilor). Si nu e maimuta.

                      Asta in ce "sedinte" a mai fost?

                      Comment


                      • Originally posted by Gil26 View Post
                        Pai acum e dictatura unui partid (sau ma rog alianta). Fac tot ce vor muschii lor.
                        Doar de dragul discutiei iti dau dreptate. Ca nu majoritatea ar trebui sa dicteze. Deci , dupa alegeri si formarea unei majoritati, noul guvern n-ar trebui sa iasa din “cuvantul opozitiei”. Asta e uzanta in toate tarile astea simandicoase?

                        Originally posted by Gil26 View Post
                        Diferenta e ca astia sunt si batuti in cap. Dragnea, Viorica, Andrusca, Tudorel.... Oricum va fi rau.
                        De 2 ani nu aud decat ca suntem mancati, ca vine urgia, ca tragem sa murim economic si tot astept sa se-ntample. Da” ea (economia), bandita, ce sa vezi, creste. Si creste baban. A spus-o presedintele, in discursuri, nu o data.

                        Tudorel sau Tumorel (respect uzanta) vad ca le-a pus iar gheata la inima.

                        Originally posted by Gil26 View Post
                        Pe de alta parte inteleg si efotul unor colegi. Este destul de greu sa argumentezi faptele unora ca cei enumerati mai sus. Si atunci recurgi la subterfugii. Ilogicul trebuie prezentat ca logic. Indiferent cum.
                        Ar fi buna o precizare, ce anume e illogic si cum a fost prezentat ca logic. Repet, e foarte greu sa intuiesc ce vrei sa spui.

                        Originally posted by Fanez View Post
                        se fumeaza mult si des?
                        Fane, iar esti rautacios. Nu fumeaza, inhaleaza vitamine sa se poata concentra mai bine.
                        Last edited by gogeala; 26 October 2018, 21:18. Reason: Automerged Doublepost
                        "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                        Comment


                        • Originally posted by gecmc94 View Post
                          Post sanctionat pentru ironii si atac la persoana
                          Deci, acum se sancționează și ironiile la persoană. Eu am făcut raportări și contra lui vitriol. Aștept public răspunsul lui Iancu sa vedem cum apreciaza el cand ti se spune ca nu pricepi nimic. Dacă trebuie să înțelegem exact ce a scris Iancu, fara ironii la adresa persoanei.

                          Originally posted by vitriol View Post
                          Reconfigureaza traseul, te rog, ca ai luat-o pe aratura si strici suspensia.
                          Last edited by gecmc94; 26 October 2018, 21:35.

                          Comment


                          • Doar de dragul discutiei. Daca consideri ca ceea ce face actuala majoritate este pentru binele tarii eu nu te contrazic.

                            Despre crestera lui Fat Frumos cel Banos am mai discutat. Asa cum am mai spus, hai sa vedem ce va urma. Si mai ales pe cine ve-ti mai da vina.

                            Tudorel a inceput si el sa realizeze ca e dus cu pluta. Si el si Viorica in ultimele aparatii au recitat lectia si apoi ciao-pa pentru ca stiau ca oricum o dau in strachini daca ies din tipar.
                            Andrusca s-a ascuns bine de tot.

                            Cat de logic poate fi sustinerea unora ca astia?
                            Nu mai bine ii atacam pe ceilalti decat sa sustinem prostia astora?
                            Plus un dute-vino intre politica si economic. In functie de cum bate vantul.

                            Iar ultima arma este atacul la persoana.

                            Nu fumeaza, inhaleaza vitamine sa se poata concentra mai bine.
                            Toti cei din guvernul asta?
                            Last edited by Gil26; 26 October 2018, 21:44.

                            Comment


                            • Originally posted by gogeala View Post
                              Fane, iar esti rautacios. Nu fumeaza, inhaleaza vitamine sa se poata concentra mai bine.
                              N-ai vazut ca l-am certat pe Fane? Ar fi trebuit sa ma-ncurajezi s-o mai fac.
                              "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                              Comment


                              • Colegilor de comentarii, vă rog eu frumos, nu-l mai enumerați pe Toader în aceeași listă cu Dăncilă și alte personaje ... mă mir că nu-l includeți și pe vice-le "artmetica" Stănescu. El nu este membru de partid, este fost membru al CCR și membru în Comisia de la Veneția. Nu este politician dar eu l-aș vota Președinte. Toader Președinte.

                                De pe net:
                                Când, de fapt, vine dezvăluirea – bombă făcută la finalul comunicării de către Tudorel Toader, molcom și fără semne teatrale de exclamare: în dosarul său de candidatură pentru postul de procuror general, Augustin Lazăr a inclus, ca performanță profesională relevantă pentru cariera sa, o decizie de clasare a unui dosar în care era implicat Klaus Iohannis.

                                În general, să te lauzi, ca procuror, cu o decizie de clasare este ca și cum te-ai lăuda, ca medic, cu un pacient care a murit de mâna ta. Culmea imbecilității. De ce ți-ai pune în frunte o etichetă de imbecil suprem tocmai atunci când aspiri la o funcție de excepție? Răspunsul e dat de numele beneficiarului deciziei de clasare. Când acesta este exact cel de care depinde numirea ta în funcția mult râvnită, președintele în exercițiu al țării, atunci lucrurile capătă un cu totul alt sens. Iar fapta ta poate primi mai multe încadrări de cod penal.
                                Last edited by gecmc94; 26 October 2018, 22:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google