Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M. Buzarnescu, va juca maine contra Camilei Giorgi, pentru un loc in finala WTA de la Praga, dupa ce le-a eliminat pe Haddad Maia, Lottner A. si Kr. Pliskova.
    Hai Mihaela, meriti un turneu.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • M.Buzarnescu rateaza a doua finala in cariera; Kvitova, un adversar redutabil. Una peste alta un parcurs frumos in acest turneu. Poate altadata.
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Buzarnescu s-a trezit tarziu, cariera ei e aproape de final. Oricum, e de apreciat ambitia ei, precum si saltul in clasament. Mai sus e greu de urcat.




        Înainte de debutul la ediţia din 2018 a turneului de la Madrid, sportiva de 26 de ani vorbeşte despre desele accidentări pe care le-a suferit în ultima perioadă.

        De la Halepa citire.
        "Când e vorba de probleme musculare, eşti îngrijorat pentru că lucrurile se pot agrava. Poate fi mai rău, dar am avut trei zile libere după turneul de la Stuttgart. Am avut un tratament şi mă simt bine. Nu am jucat niciun meci şi nu ştiu, dar nu simt dureri în acest moment", a comentat Simona, conform tennisworldusa.org.
        Traduc eu:depinde de adverasele pe care le voi intalni. Daca sunt puternice... se agraveaza problemele musculare!! Daca nu... sunt sanatoasa tun!
        Deja primul motiv in caz de eliminare.
        Last edited by mr.K; 5 May 2018, 19:42.

        Comment


        • Maine la Mutua Madrid Open avem:
          S. Cirstea-Siniakova K
          M. Buzarnescu- M. Sharapova
          S. Halep-E. Makarova
          Attached Files
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Simona joaca de la ora 14.

            Restul fetelor la ce ora incep meciul?

            Comment


            • La 12.00 Sorana si Buzarnescu dupa 15.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Multumesc!

                Comment


                • Cu placere.
                  Am uitat-o pe Irina; joaca acum cu Ostapenko. Misiune imposibila.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Gigi Sport...cum se scrie corect numele jucatoarei din Rusia?
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 7 May 2018, 23:12.

                    Comment


                    • Era buna rau Sharapova... sa va aud pe careva ca nu am dreptate!! :P

                      Comment


                      • Astazi, in Turneul Premier Mandatory de la Madrid, turul II, S. Halep o va intalni in premiera pe belgianca de 22 de ani, E. Mertens; tot astazi S. Cirstea va incerca sa treaca de D. Kasatkina.
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Dupa ce a defilat spre optimi (6-0, 6-3 cu Elise Mertens), Simona Halep, liderul WTA, s-a calificat in sferturile Mutua Madrid Open invingand-o clar pe Kr. Pliskova; 6-1, 6-4.

                          Felicitari Simona!
                          Attached Files
                          Last edited by IancuMIC; 9 May 2018, 15:00.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Simona Halep, nu-si poate apara trofeul castigat anul trecut, dupa ce a fost eliminata de Ka. Pliskova: 4-6, 3-6.
                            Astazi Pliskova a fost mai determinata si a castigat meritat. Asta e, Simona e fortata acum sa castige cat mai multe puncte la Roma (14-22 mai), daca tine neaparat sa ramana pe primul loc in ierarhia WTA.
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Asta se traduce cam așa... Răzbunare de soră.
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Pai da, ca prea le-a "ciocanit" Simona pe Pliskovite, pe unde le-a prins; Karolina ajunsese sa aiba oroare de momentele cand trebuia sa joace cu Halep.
                                Attached Files
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google