Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din pacate, Mikhaela, n-a reusit sa treaca de Pliskova, dupa ca a castigat primul set al intalnirii; in deciziv frustrarea acesteia a fost mai puternica decat dorinta de a invinge, dupa ce a ratat sansa sa invinga in doua seturi.
    Oricum, o prestatie buna a acesteia la simplu care va continua turneul la dublu, alaturi de I. Begu.
    Nici Simona Halep, n-a reusit sa mearga in saptamana a doua a turneului; meci cu foarte multe greseli de ambele parti, in care cea mai puternica psihic a castigat.
    Luni, incep sferturile la Wimbledon, dupa o saptamana nebuna in care nu mai putin de 9 capi de serie, parasesc competitia.


    "Cred ca s-a intamplat sa avem aceste rezultate. Ce se intampla cu principalele favorite arata ca circuitul este destul de echilibrat si ca nu conteaza cine e pe locul 1, 2, 3 sau 4. Chiar si cele din Top 10 sau 20 au valori apropiate si poate ca nici cele din Top 30 sau 50 nu sunt atat de slabe intr-o zi buna pentru ele. Totusi, de-a lungul anilor cele mai bune raman in top pentru ca altfel nu am avea acest clasament", a spus Federer pentru Guardian.

    Si Serena a avut un discurs similar, chiar daca a incercat sa concentreze mai mult pe evolutia ei.

    "Multe dintre jucatoarele de top pierd, insa pierd cu adversare care joaca uimitor. Daca pot spune ceva, asta imi arata ca nu le pot subestima pe fete in niciun moment. Intra pe teren si dau totul in meci", a explicat Williams.


    ...
    Bucurati-va de tenis.
    Attached Files
    Last edited by IancuMIC; 8 July 2018, 15:01.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Am vazut astazi un sfert de finala, ingrozitor de plictisitor, cu foarte, foarte multe erori; S.Williams - C.Giorgi.
      Din Serena, se pare c n-a ramas decat o amintire (serviciul) iar Camila...nu stiu cum a ajuns pana aici. Cu jocul asta va avea mult de suferit in semi, in fata lui Goerges.
      In fine, din punctul meu de vedere, Kerber are prima sansa sa castige aceasta editie a Wimbledonului.
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • In finala merg pe mana Serenei, insa totul e posibil.
        Keep walking...

        Comment


        • Nu-mi place jocul Serenei; serviciul si multa...inertie. La foarte multe mingi nici nu mai alearga, ramane inerta, iar la schimburile prelungite, cedeaza trecerea.
          Kerber, are cele mai multe sanse, dupa umila mea parere, desi la casele de pariuri, Serena e favorita.
          Attached Files
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • A. Kerber si N. Djokovici sunt castigatorii Turneului de Grand Slam de la Wimbledon de anul acesta.
            In prima finala, Kerber i-a spulberat visul Serenei de a se incorona dupa revenire. Americanca a ajuns pana aici, doar datorita culoarului favorabil; la primul test adevarat a clacat impardonabil. Repet ce am tot spus, Serena nu se va mai ridica pe culmile pe care a fost candva.
            La baieti dupa o semifinala memorabila, in compania lui Nadal, Djokovici isi trece in cont ce-a de a patra finala castigata la Wimbledon. Raman la parerea ca adevarata finala a fost de fapt, semifinala.
            ...
            Pana la inceputul lunii viitoare, tenisul la nivel de turnee importante va intra in vacanta, dupa care va incepe Coupe Rogers Montreal.
            Attached Files
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Gagica asta urata arata ca are si un caracter urat, se apuca iar de injurat pe teren, se mai cearta si cu arbitrul dupa ce e atentionata.
              Cred ca i s-a urcat la cap locul in clasament.
              BRD Bucharest Open 2018: Mihaela Buzărnescu, criză de nervi urmată de autoaccidentare la turneul de la Bucureşti
              Macar Irina Begu și Andreea Mitu au câștigat finala de dublu.

              Comment


              • Jucătoarea de tenis Simona Halep începe săptămâna cu numărul 38 pe locul 1 în clasamentul WTA, cu 7.571 de puncte. Ea are un avans de 831 de puncte faţă de daneza Caroline Wozniacki, locul 2 WTA (6.740 de puncte), la fel ca în urmă cu o săptămână.
                Attached Files
                Last edited by IancuMIC; 23 July 2018, 10:02.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Simona Halep a introdus Turneul de la New Haven (20-25 august) calendarul sau din luna august.

                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Un turneu interesant cu cateva vedete, la San Jose; Mubadala Silicon Valley.
                    M. Buzarnescu este singura romanca prezenta la acest turneu si va debuta in aceasta seara in compania americancei S. Vickery.
                    S. Williams - J. Konta si G. Muguruza - V.Azarenka, cele mai interesante meciuri de maine.
                    Attached Files
                    Last edited by IancuMIC; 31 July 2018, 09:24.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Mikhaela este la doar un meci distanta de a cuceri Turneul Premier de la San Jose.

                      "E karma, nu? Sper să fie. E vremea răzbunării pentru toate acele suferinţe pe care le-am îndurat în ultimii ani. Toate acele operaţii. E fantastic că am reuşit să nu mă predau, că am mers mai departe şi am crezut în mine şi în posibilitatea de a reveni. După toate problemele pe care le-am avut, e un vis devenit realitate să fiu la acest nivel".

                      Succes, Mikhaela.
                      Attached Files
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • E Mihaela toata ziua.


                        Daca va triumfa la turneul american disputat pe hard, Buzarnescu va acumula in tenis, ca premii, 1,2 milioane de euro, in toata cariera.
                        Are de unde plati pentru niste operatii estetice.

                        Comment


                        • Maine la Montreal, incepe Rogers Cup, turneu de categorie Premier 5.
                          Alaturi de Simona Halep, cap de serie nr.1, se vor mai afla Irina Begu, Sorana Cirstea si evident, Mikhaela Buzărnescu , sa speram proaspat castigatoare la San Jose. Ana Bogdan si M. Niculescu, trec prin focul meciurilor de calificari.

                          Bucurati-va de tenis.
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Mikhaela a invins-o categoric pe "spartana" M. Sakkari, in finala turnelui Premier de la San Jose; 6-1, 6-0. Primul titlu din cariera ii aduce si locul 20WTA, incepand de astazi.
                            Bravo Miki.

                            "Atât de fericită pentru tine, Miki! Bine ai venit în Top 20 WTA", a scris Halep, pe Twitter.
                            Attached Files
                            Last edited by IancuMIC; 6 August 2018, 08:02.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • V-ati facut de cap pe aici cat am lipsit.
                              Cum ar fi ca ratusca cea urata, Mikhaela dupa cum vad ca i se zice mai nou pe aici, sa castige un GS?
                              Ar muri Halepa de ciuda.
                              Hai Mikhaela!

                              Comment


                              • Astazi la Rogers Cup, printre altele;
                                Begu-Barty
                                Konta-Ostapenko
                                Niculescu-Cirstea
                                Kontaveit-Kvitova
                                Osaka-S. Navaro
                                Sabalenka-Bogdan
                                Mikhaela-Wang Q.
                                Mertens-Bouchard
                                Attached Files
                                Last edited by IancuMIC; 7 August 2018, 13:18.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google