Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adidas a refuzat o jucatoare dintr-o tara cu piata mica si posibilitati financiare reduse ale populatiei.
    Doar nu o sa cumpere fetitele din Ungaria echipamentele purtate de Halepa, ci pe cele purtate de Timea Babos.
    Si Nishikori locuieste în afara Japoniei, demult, dar japonezii îl considera de-al lor.
    E greu marketingul când nu ai habar.
    Habarneala obisnuita, ca de obicei.

    Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
    Last edited by mr.K; 21 August 2018, 14:45.

    Comment


    • Diferenta mare intre tara natala si tara unuia din parinti.
      In primul rand se alege jucatorul, perspectivele acestuia de a evolua si de a fi in prim planul intrecerilor, la nivel inalt; e o investitie, pana la urma. Sa spui ca se alege tara si nu jucatorul, inseamna multe. Dupa "cultura"asta multe jucatoare tinere si de perspectiva sunt ocolite de sponsori ca locuiesc in tari relativ sarace.
      Oricum chestiunea cu " Adidas, a ales bine, Japonia e o piata plina de bani", doveste o mare cultura, mai ales marcheting. Naomi nu s-a nascut in Japonia, nu cunoaste limba acestei tari. Probabil japonezii sunt foarte mandrii de asta si se imbulzesc la Nike.
      Si ca sa fim foarte corecti, Adidas a refuzat pretentiile ridicate ale Simonei; chestiune de previziuni si marcheting care s-au dovedit gresite, jucatoarea noastra reusind sa fie nr.1 de ceva timp, basca un GS castigat.
      Una peste alta cei de la Nike au fost mai inspirati in alegerea jucatoarelor.
      ...
      In fine sa revenim la stiri din tenis, ca ne-am cam abatut de la subiect.
      Un meci interesant la New Haven; Bertens-Kontaveit.
      Ca vedem ce iese sau cine, iese.
      Attached Files
      Last edited by IancuMIC; 21 August 2018, 15:31.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Mda, sa revenim la WTA, ca atat conteaza pe acest forum.
        Tiriac lupta totusi împotriva egalitatii WTA-ATP, pe motiv ca ATP e mai important pentru public, fiind mai spectaculos.
        Are dreptate.

        Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

        Comment


        • Baga despre ATP; cine te opreste? E mai constructiv pentru acest forum, decat sa trolezi.
          ...
          Un meci interesant la New Haven; Bertens-Kontaveit.
          Ca vedem ce iese sau cine, iese.
          A iesit...Bertens, ca s-a retras. Konta si Vandeweghe sunt ultimele jucatoare care s-au retras.
          Ramane cum am stabilit:
          Un turneu fara prea mari vedete, prin urmare; castigatoarea poate fi o jucatoare din noul val
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Stiri din tenis

            Originally posted by mr.K View Post
            Halepa s-a retras, dar gestul nu e firesc pentru o campioana.
            A recunscut si “catalonia” ca Simona e o campioana. Gura pacatosului adevar graieste. [emoji3]
            Keep walking...

            Comment


            • Originally posted by IancuMIC View Post
              Un turneu fara prea mari vedete, prin urmare; castigatoarea poate fi o jucatoare din noul val.
              Sabalenka este jucatoarea din noul val si castigatoarea de la New Haven.

              Astazi incepe ultimul Grand Slam al anului; US OPEN.
              Bucurati-va de tenis.
              Attached Files
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Nr. 1 WTA e pistol cu apa, paraseste US Open dupa 2 seturi.
                Parca asa a facut si anul trecut.))))
                Halal lider.

                Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                Are si scuze. Puerile.

                Simona Halep vine cu o scuză neașteptată după eliminarea de la Flushing Meadows:
                "Nu am jucat niciodată cel mai bun tenis aici, la US Open, chiar dacă am ajuns și în semifinale în edițiile trecute. Simt că jocul meu nu este la nivel maxim, deși fac tot posibilul. Poate de vină este zgomotul din tribună, orașul mult prea gălăgios. Este un cumul de factori. Eu sunt o persoană liniștită, prefer locurile mai mici și liniștite.
                HA HA HA!
                Last edited by mr.K; 28 August 2018, 08:06. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Simona Halep, masacrata pur si simplu de Kaia Kanepi, in primul tur la US Open.
                  Ana Bogdan si Irina Begu, s-au calificat in turul II al competitiei nord-americane.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Ailalta maimuta care rupe rachete si înjura arbitri, Buzarneasca, s-a retras de la US Open.
                    Iar pe Halepa o paste o penalizare mare pentru gesturile de machidoanca prost crescuta.
                    Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                    Roger Federer este, pentru al 13-lea an consecutiv, cel mai bine platit jucator de tenis din lume, elvetianul incasand o suma uriasa. Celebra publicatie de profil Forbes a analizat castigurile jucatorilor din "sportul alb" din ultimul an, in perioada iunie 2017 - iunie 2018, iar "Fedex" este lider detasat. Nu mai putin de 77,2 milioane de dolari a primit Roger in ultimul an, 65 de milioane de dolari venind din contracte de imagine. Rafa Nadal este al doilea in topul incasarilor, cu 41,4 milioane de dolari in ultimul an, 27 de milioane din contracte de imagine. In top 5 al celor mai bine platiti jucatori de tenis se mai afla Kei Nishikori, cu 34,6 milioane de dolari, 33 numai din publicitate, Novak Djokovic (23,5 milioane de dolari) si Serena Williams (18,1 milioane de dolari).
                    Nu o vad pe Halepa in top, parca era nr.1 WTA. Cred ca Nike i-a scapat niste firimituri.
                    Last edited by mr.K; 29 August 2018, 16:35. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Dupa eliminarea Simonei Halep, cea mai mare surpriza o constituie eliminarea Garbinei de catre o jucatoare de pe 202 WTA.
                      ...
                      Sorana Cirstea, ramane singura jucatoare romanca prezenta la US Open, dupa ce Begu si Bogdan au fost eliminate.
                      Attached Files
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • România e OUT de la US Open!
                        Sorana a plecat ultima, invinsa de Sharapova.

                        Halepa poate sta linistita, si Wozniacki a fost eliminată în turul II la US Open.

                        Comment


                        • Caro, eliminata de Tsurenko; Ma asteptam la un meci greu al danezei dar sincer, nu speram ca ucraineanca sa faca surpriza (Muguruza este si ea pe lista acesteia)
                          Urmeaza Kvitova-Sabalenka si Azarenka-Stephens, doua meciuri de foc de la US Open.
                          La meciul dintre surorile Williams se poate intampla...cum au stabilit.
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Campioana AO, campioana RG si campioana Wimbledon, eliminate de la US Open.
                            Ramane cum am stabilit.
                            La WTA, toata lumea bate pe toata lumea.
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Originally posted by jonnie007 View Post
                              Campioana AO, campioana RG si campioana Wimbledon, eliminate de la US Open.
                              Ramane cum am stabilit.
                              La WTA, toata lumea bate pe toata lumea.
                              Pai ca sa nu se supere nimeni

                              Comment


                              • Sabalenka si Stephens, merg mai departe, asa cum am anticipat. La momentul acesta, nu vad ce jucatoare le-ar putea invinge pe cele doua.
                                Serena-Kanepi, un meci de totul sau nimic, pentru estoniana.
                                Attached Files
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google