Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cristiboerica View Post
    Si mai primeste si 1 milion de dolari.(sursa gsp.ro)
    Sa fie primiți! Unele stau pe tușă și numără banii iar altele chiar joacă.

    Comment


    • Vesti noi.
      "Salutare tuturor. Vreau să ofer un scurt update cu privire la starea mea de sănătate. Am făcut un RMN la spate și am descoperit că am hernie de disc. Voi discuta cu doctorii în zilele următoare și voi reveni cu update-uri. Mulțumesc tuturor pentru suport", a scris Halep pe Twitter.

      Comment


      • Acum depinde de gravitate dar s-ar putea sa nu mai prinda Turneul Campioanelor anul asta, din pacate.

        Comment


        • Astazi, Simona Halep a pacalit tenisul, organizatorii si fanii.
          Din pacate n-a reusit sa-si pacaleasca propriul organism care i-a dat suficiente semnale ca ceva nu e tocmai in ordine. Multii au suspectat-o ca se preface. In schimb, Simona a refuzat sa se predea si a crezut pana in ultima clipa ca se poate; din nefericire aceasta afectiune nu trece de la sine, chiar daca are perioade de liniste, poate recidiva in orice moment.
          Acum cred ca a fost intr-un fel determinata(obligatii fata de sponsori, organizatori, WTA) sa intre pe teren; sunt multi bani si interese la mijloc.
          ...
          Sabalenka, una din aspirantele la castigarea turneului, a intrecut-o pe Muguruza; urmeaza Garcia, o sarcina mai usoara spun eu.

          Ostapenko, a fost desfiintata de Wang S.0-6, 0-6.
          Attached Files
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Osaka o desfiinteaza pur si simplu pe Goerges, iar Kerber se opreste in optimi, invinsa de o jucatoare de pe locul 45 (0-6 in decisiv). Sa vedem cat va rezista si woşniaţka.
            Kerber era singura jucatoare ce putea sa-i ia locul Simonei; cum n-a reusit sa mearga mai departe la Beijing, Simona Halep va incheia, anul pe locul 1.
            Sabalenka o invinge si pe Garcia, asa cum ma asteptam; anticipez o finala cu Osaka.
            Attached Files
            Last edited by IancuMIC; 4 October 2018, 20:52.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Simona e pe locul 1 si daca nu joaca.

              Comment


              • Uraaaaaa!
                Si mai ia 1 milion de euro la final de an!

                Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                Comment


                • Wozniacki castiga la Beijing si reduce la mai putin de 1.000 de puncte handicapul faţă de Simona Halep în clasamentul WTA.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Hong Kong Open:
                    M. Niculescu-O. Jabeur 4-6, 7(7)-6(0),6-4.
                    Ana Bogdan-C Dolehide 6(2)-7(7), 6-3, 7-5.
                    In optimi, Bogdan o va intalni pe Muguruza iar Niculescu pe Gavrilova.
                    Attached Files
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Simona Halep s-a retras de la Turneul Campioanelor, dupa ce mai inainte a renuntat si la cel de la Moscova; Kiki Bertens va fi jucatoarea care va face deplasarea la Singapore, in locul Simonei.
                      A fost o decizie foarte dificilă, dar e mai bine pentru starea mea de sănătate. Spatele meu nu este ok. Nu m-am antrenat în ultimele patru săptămâni. Nu sunt pregătită să particip la nivel înalt și am încă inflamații. Nu e ușor să intru pe teren și să joc în acest moment
                      Simona Halep, numărul 1 WTA, a luat decizia să se retragă de la Turneul Campioanelor 2018, anunță WTA Insider.
                      Last edited by IancuMIC; 18 October 2018, 11:38.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • e gata cariera oare?!?

                        pacat. era un motiv de mandrie. o sa ne uitam iarasi la televizor si o sa vedem fetele noastre doar la WTA250

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Din punctul meu de vedere, cariera Simonei e in declin si nu cred ca o mai putem vedea vreodata in forma care a consacrat-o. As dori sa ma insel, da' nu cred.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Eu zic ca nici macar nu s-a consacrat. Poate doar pe plan intern.

                            Comment


                            • Simona Halep, cea mai bună sportivă din circuitul WTA în actuala stagiune?


                              Halep, regina tenisului în viziunea americanilor: Simona a luat cinci premii în ancheta „The New York Times“
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Nu orice insecta, fie ea si sadica, ajunge nr. 1 WTA, basca mai si pune mana pe titlul de la openu’ din hexagon.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google