Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Johnica vezi că e a doua oară când te bagi in seama. Hai keep walking la pupat undeva

    Comment


    • Mie mi se pare ca Simona a pregatit acest joc functie de adversara; cu alte cuvinte si-a eficientizat jocul pentru a obtine rezultatul propus nu pentru a face un meci frumos, placut privitorilor. Cu alte cuvinte coborarea jocului americancei a fost dictat de Simona, care practic a obligat-o sa piarda; cei care au vazut intr-adevar meciul si au un pic de pricepere despre acest joc, stiu ce vorbesc. Rezultatul a fost, castigarea unui GS, in mod absolut meritat, iar bonusul e pastrarea locul 1, pentru inca o perioada.

      TOP 10 WTA
      1. Simona Halep 7970p
      2. Caroline Wozniacki 6745p
      3. Garbine Muguruza 6550p
      4. Sloane Stephens 5463p
      5. Elina Svitolina 5205p
      6. Caroline Garcia 4970p
      7. Karolina Pliskova 4685p
      8. Petra Kvitova 4610p
      9. Venus Williams 3971p
      10. Madison Keys 3536p
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Bun ca a castigat. Sau a pierdut ailalta, ca la 1-0 la seturi si 2-0 la game-uri in setul 2, jocul era sa mearga decisiv spre americanca, care a ratat sansa de a face 3-0. Cand castigi mai multe game-uri la rand intr-o finala, e clar ca adversara ta nu prea joaca nimic.

        E bine ca romanii au un motiv sa mai vorbeasca de GS-ul asta inca vreo 40 de ani, pana la urmatorul.
        RG e singurul GS pe care-l pot castiga jucatorii romani, problema de suprafata pe care isi incep antrenamentele in copilarie.

        Niciun cu vant despre hegemonia lui Nadal?
        Asa e, suntem romani, nu ne intereseaza de altii, uriasi in sportul asta.
        Last edited by catalonia; 11 June 2018, 11:12. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Ion Țiriac: "Simona a făcut un meci modest"

          Chiar Simona Halep a declarat ca la 2-0 in setul secund a zis ca s-a terminat si ca vrea doar sa se bucure de meci. Citez din aducere aminte.

          Deci nu stiu ce strategie a fost asta...dar daca nu intorcea soarta meciului atunci nu prea era strategia castigatoare.

          Comment


          • Sunt foarte mândru de ea şi cred că toată România ar trebui să celebreze acest succes. A făcut o treabă extraordinară! Se spune că destinaţia e mai frumoasă dacă drumul e plin de obstacole. Într-un final ajungi acolo unde ţi-ai propus şi Simona asta a făcut azi. E un moment magic pentru ea. A mers pe calea mai dificilă, în faţa unei adversare grozave şi sunt extrem de mândru de ea", a declarat Darren Cahill, la Paris, în faţa presei din România.
            Voi, românii, o susţineţi peste tot unde joacă şi azi a ajutat-o foarte mult. Era puţin în dificultate la începutul meciului, dar a fost foarte important pentru ea să audă cum mulţimea o ridică şi o readuce în joc. În ultimii 3 ani şi jumătate am învăţat că românii sunt foarte pasionali, iubesc acest sport şi o susţin pe Simona aşa cum nicio altă ţară nu face cu vreun alt sportiv. Aşa că ar trebui să fiţi şi voi mândri pentru ea.
            Darren Cahill
            ...
            Dupa 10 ani.
            Attached Files
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • @sadicu, n-ai inteles deloc bine, a zis altceva:

              “I felt that and I said, ‘It’s not going to happen again, but it’s okay. I just have to play.’ And then when I started to win games, I said that last year, I said that last year happened to me, same thing; I was a set and a break up, and I lost the match. So I said there is a chance to come back and win it. So I believed in that, and my game was more relaxed.”

              Intelegi acum strategia? (daca e nevoie pot si traduce ...)
              S-a relaxat si asta a facut-o sa fie mai lucida si sa joace mai bine.

              Acum, are meritul de a fi castigat Roland Garros. De ce ii cautam nod in papura?
              si mai zici ca @jonnie007 n-are dreptate ...
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Originally posted by catalonia View Post

                E bine ca romanii au un motiv sa mai vorbeasca de GS-ul asta inca vreo 40 de ani, pana la urmatorul.
                RG e singurul GS pe care-l pot castiga jucatorii romani, problema de suprafata pe care isi incep antrenamentele in copilarie.

                Niciun cu vant despre hegemonia lui Nadal?
                Asa e, suntem romani, nu ne intereseaza de altii, uriasi in sportul asta.
                Suntem romani si discutam in principal despre sportivi romani. Referitor la Grand Slamuri nu ai dreptate. Ilie Nastase a castigat la simplu US Open în 1972, respectiv Roland Garros în 1973. La dublu a câştigat turneele de la Wimbledon în 1973, Roland Garros în 1970 şi US Open în 1975. A câştigat de asemenea de patru ori Turneul Campionilor în anii 1971, 1972, 1973 şi 1975. E o coincidenta faptul ca te-ai inscris pe forum exact in ziua cand a fost banat un "personaj" care avea o atitudine negativista fata de tot ce e romanesc (Dacia, Simona Halep etc.)?

                Comment


                • Silviu, nu ii caut nod in papura. Nici nu ii iau din merite. N-as avea cum.

                  Johnie Bravo ala n-are nicio treaba cu sportul asta

                  Nu stiu ce meci ati vazut voi dar clar era sa rateze si acum. E mai buna decat Sloan, asta e clar dar are ea problemele ei, nu stiu, se inhiba in finale , nu stiu ce are.

                  Dar na, daca vreti ma inrolez si eu ca aplaudaci fara sa vad/gandesc.

                  E greu sa pricepeti ca n-am nimic cu ea? Dar spre binele ei ar trebui sa progreseze iar asta nu o poate face fara constanta in joc si fara sa ofere siguranta.

                  Comment


                  • Originally posted by liviunvl View Post
                    Suntem romani si discutam in principal despre sportivi romani. Referitor la Grand Slamuri nu ai dreptate. Ilie Nastase a castigat la simplu US Open în 1972, respectiv Roland Garros în 1973. La dublu a câştigat turneele de la Wimbledon în 1973, Roland Garros în 1970 şi US Open în 1975. A câştigat de asemenea de patru ori Turneul Campionilor în anii 1971, 1972, 1973 şi 1975. E o coincidenta faptul ca te-ai inscris pe forum exact in ziua cand a fost banat un "personaj" care avea o atitudine negativista fata de tot ce e romanesc (Dacia, Simona Halep etc.)?
                    Omule, la simplu feminin atat am avut pana acum, un GS la RG prin Ruzic.
                    Nastase a fost un geniu al tenisului, fata de Halep, daca tot ai amintit de el.

                    N-am zis ca Halep nu merita sa castige, ci doar ca a jucat un meci nasol in finala.
                    Asa cum si Grecia a castigat CE de fotbal jucand nasol.
                    Last edited by IancuMIC; 12 June 2018, 18:00. Reason: flame

                    Comment


                    • Incep turneele premergatoare Wimbledon Open; cel de la Nottingham este primul dintre ele.
                      M. Buzarbescu, favorita 5 a trecut de V. Cepede si va juca in optimi cu Falconi I.
                      Attached Files
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Victoria Simonei Halep, ironizată de Charlie Hebdo: O româncă a câştigat la Roland Garros - "Fier vechi, fier vechi".
                        In cazul asta, parca le dai dreptate musulmanilor care au omorat niste papagali de la publicatia franceza, nu?

                        Comment


                        • Nu chiar, dacă ești francez... Daca câștigă vreun ungur Rolland Bucharest și făceau bășcălie e de el? Vorba aia "pai ori suntem golani ori nu mai suntem"

                          Comment


                          • Maine in sferturi, Buzarnescu-Osaka, la Nottingham Open.
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by catalonia View Post
                              In cazul asta, parca le dai dreptate musulmanilor care au omorat niste papagali de la publicatia franceza, nu?


                              Regretabil e ca au fost doar cativa...si nu toti.
                              O publicatie de 2 parale.

                              Hai “Michi”!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Buzarnescu rateaza sansa de a ajunge in semifinalele competitiei, castigata acum cateva momente de A. Barty, care o invinge in finala pe Konta.
                                ...
                                Maine incepe la Birmingham un turneu la care participa si cateva jucatoare din top 10. Muguruza este desemnata cap de serie nr.1.
                                Attached Files
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google