Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mihaela a pierdut la Ostapenko...insa nu-i bai. Sa-si vada de jocul ei...are doar cateva luni de prim plan in tenisul mare. S-o tina tot asa, ca e pe drumul cel bun.

    Ca mai latra un mucos sau vreun coate goale, ca a injurat, ca era nu stiu ce tur, in nu stiu ce turneu anonim prin Togo sau Mongolia, ca nu stiu ce si alte balarii...suntem deja obosnuiti manelistii care in timp ce sparg seminte, se pricep la tenis si nu numai.
    Keep walking...

    Comment


    • Ca mai latra un mucos sau vreun coate goale, ca a injurat, ca era nu stiu ce tur, in nu stiu ce turneu anonim prin Togo sau Mongolia, ca nu stiu ce si alte balarii...suntem deja obosnuiti manelistii care in timp ce sparg seminte, se pricep la tenis si nu numai.
      Asta fiind eu?
      Ai report, acum sa vedem daca moderatorul care e de partea ta iti da vreun amarat de cartonas.

      Buzarnescu e o jucatoare batrana in ascensiune, dar nimeni nu are voie sa injure arbitrul sau adversarul, nici Nadal sau Federer. Bine, astia 2 nici nu o fac, sunt educati, nu marlani din Balcani.

      Comment


      • Stiri din tenis

        Daca tu te simti...nu-i problema mea. [emoji4] Macar stim si noi cu cine ne pierdem vremea pe aici.

        Am inteles ca si Federer a mai injurat la viata lui, un exemplu elocvent fiind US Open 2009, Serena s-a ratoit serios la o arbitra de tusa, McEnroe si Agassi au injurat si ei de mama focului, Nalbandian nu a fost nici el mai prejos...si lista poate continua.

        Asa ca hai sa ne vedem de lungu’ nasului si sa ne documentam inainte de a ne face de ras pe acest “distins” topic.
        Last edited by jonnie007; 28 June 2018, 14:44.
        Keep walking...

        Comment


        • "Odihnita", poloneza Radwanska, a trecut de marea...Ostapenko, iar Pliskova are un inceput ezitant de meci cu Sabalenka.
          Urmeaza doua meciuri, Wozniacki-Barty si Kerber-Kasatkina, in care vom avea cel putin o surpriza.
          Attached Files
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by jonnie007 View Post
            Daca tu te simti...nu-i problema mea. [emoji4] Macar stim si noi cu cine ne pierdem vremea pe aici.

            Am inteles ca si Federer a mai injurat la viata lui, un exemplu elocvent fiind US Open 2009, Serena s-a ratoit serios la o arbitra de tusa, McEnroe si Agassi au injurat si ei de mama focului, Nalbandian nu a fost nici el mai prejos...si lista poate continua.

            Asa ca hai sa ne vedem de lungu’ nasului si sa ne documentam inainte de a ne face de ras pe acest “distins” topic.
            Doar constatam ce ai spus, pana atunci poti sa-mi stergi tu mucii daca ii vezi, maneca mea e rupta de la cot.
            Daca topicul e distins, tu n-ai ce cauta pe el.

            Comment


            • Stiri din tenis

              Ostapenko nu-i vreo sperietoate...a aflat planeta de ea atunci cand i-a cazut in brate titlul de la Roland Garros, cu mult ajutor din partea Simonei.

              (Catalonia, canta la alta masa ca ne deranjezi.)
              Keep walking...

              Comment


              • Ce meci a facut Sabalenka impotriva Pliskovei, detinatoarea titlului; nu stiu cum a batut-o Simona atat de clar pe aceasta forta a naturii, care merita sa faca parte din primele 20 de jucatoare ale lumii.
                Lupta, daca e sa pierzi sa pierzi luptand; de aici jocul s-a intors in decisiv si Aryna a castigat lupta pe merit.
                Attached Files
                Last edited by IancuMIC; 28 June 2018, 17:20.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by jonnie007 View Post
                  Ostapenko nu-i vreo sperietoate...a aflat planeta de ea atunci cand i-a cazut in brate titlul de la Roland Garros, cu mult ajutor din partea Simonei.

                  (Catalonia, canta la alta masa ca ne deranjezi.)

                  Cand o fi forumul mostenit de la tac'tu', o sa iti urmez sfatul. Fa-ti masa ta (forumul tau) si nu o sa fii deranjat.
                  Eu astept sa iti sanctioneze cineva comportamentul deviant, dar daca moderatorului i se pare normal ca o biata tenismena care abia a scos capul in lume sa injure arbitrul, probabil astept degeaba.

                  Tenisul feminin românesc confirmă și la Wimbledon situația excelentă pe care o traversează în ultima vreme. Vom avea nu mai puțin de 8 reprezentante pe tabloul principal al celui de-al treilea turneu de Mare Șlem al anului!
                  Simona Halep, favorită principală la Londra, Mihaela Buzărnescu, Irina Begu, Sorana Cîrstea, Ana Bogdan, Monica Niculescu, Gabriela Ruse si Alexandra Dulgheru.

                  La masculin, doar Marius Copil.

                  Tragerea la sorti Wimbledon

                  ATP

                  Marius Copil (95 ATP) - Robin Haase (44 ATP)
                  WTA

                  SIMONA HALEP (1 WTA) - Kurumi Nara (101 WTA)
                  Mihaela Buzarnescu (28 WTA) - Aryna Sabalenka (45 WTA)
                  Irina Begu (33 WTA) - Katie Swan (207 WTA)
                  Monica Niculescu (59 WTA) - Naomi Osaka (18 WTA)
                  Sorana Cirstea (47 WTA) - Magdalena Rybarikova (19 WTA)
                  Ana Bogdan (63 WTA) - Lara Arruabarrena (77 WTA)
                  Alexandra Dulgheru (126 WTA) - Kristyna Pliskova (78 WTA)
                  Gabriela Ruse (197 WTA) - Agnieszka Radwanska (31 WTA)
                  Last edited by catalonia; 29 June 2018, 13:16. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment




                  • Iata ca Mihaela se descurca si la dublu.

                    (Catalonia de la Iasi, plimba ursu’!)
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Gioni din mlastinile tulcene, da la vasle!

                      CTP, despre înjurăturile Mihaelei Buzărnescu pe teren: Ilie Năstase ar fi mândru.
                      Maimuta de Buzarneasca ne face mandri din toate punctele de vedere.

                      Comment


                      • Stim deja cam cat te duce capu`, nu e cazul sa ne reamintesti zilnic. S-a trezit neica nimeni sa critice o campioana.
                        Neam de neamu` tau n-a realizat de la Tutankhamon incoace, ce a realizat fata asta in cateva luni.
                        Dar cum bine stim mai toti, cainele moare de drumul lung... si "ieseanul banat" de grija altuia.


                        Sabalenka o invinge pe Agnieszka si va juca finala cu Wozniacki sau Kerber.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Nu stiu la cine te referi, dar ia si sufla-n trestie, trage de navod si lasa grija pentru mine.
                          Pacat ca nu esti arbitru, ca pe aici sunt acceptate injuraturile de mortii mamelor arbitrilor, ba chiar sunt aplaudate.


                          Limbaj suburban al Mihaelei Buzărnescu în victoria cu Bertens: "Morții mă-tii de arbitră, tot game-ul mi l-ai furat!"
                          Cat despre realizarile nasoalei de Buzarnescu, ce a a realizat? A castigat niste bani pentru ea insasi, in rest, crezi ca o sa ramana in istorie pentru ceva? Fara niste titluri majore, esti neica nimeni in tenis dupa ce te lasi.
                          Last edited by catalonia; 29 June 2018, 18:16.

                          Comment


                          • Maine in ultimul act la Eastbourne, simplu:
                            Sabalenka-Wozniacki
                            In finala de la dublu, Buzarnescu/Begu-Dabrowski/Xu Y F.
                            ...
                            Off topic de moderare.
                            Nea gioni si catalonia, toleranta are si ea limitele ei; incercati sa va abtineti de la limbajul suburban pe care il aruncati aici. E suficient cat v-ati balacarit.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Buzarnescu joaca singura finala de la Eastbourne (Begu e scoasa rau din forma), pe care o pierde.
                              ...
                              De luni, incepe Turneul de la All England Club sau Wimbledon cum este cunoscut.
                              Succes tuturor romancelor, prezente pe tabloul acestei competitii, care vor evolua dupa cum urmeaza:
                              Luni, 2 iulie

                              Irina Begu - Katie Swan
                              Mihaela Buzarnescu - Aryna Sabalenka
                              Alexandra Dulgheru - Kristina Pliskova
                              Sorana Cirstea - Magdalena Rybarikova
                              Gabriela Ruse - Agnieszka Radwanska

                              Marți, 2 iulie

                              Simona Halep - Kurumi Nara
                              Ana Bogdan - Lara Arruabarrena
                              Monica Niculescu - Naomi Osaka.
                              Attached Files
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Dimpotriva, Begu a jucat mai bine pe final, maimuta care injura a dat toate mingile in out.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google