Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Avem si programul romancelor ce vor juca in prima zi la Wimbledon.
    Alexandra Dulgheru se va duela cu Kristyna Pliskova, pe terenul 6 de la ora 13.30; greu dar nu imposibil.
    Tot de la aceiasi ora, Sorana Cirstea o va intalni pe Magdalena Rybarikova pe terenul 11; la cum joaca acum Sorana, nu-i dau nicio sansa in fata slovacei.
    Meciul dintre Irina Begu - Katie Swan va fi ultimul al zilei pe terenul 14. Daca nici acum, atunci cand, Irina?
    Mihaela Buzarnescu va avea o misiune foarte dificila avand in vedere forma excelenta a jucatoarei din Belarus, Aryna Sabalenka. Totusi, Mihaela are momente cand poate sa-si depaseasca conditia; greu dar nu imposibil.
    ...
    Cam asta avem maine.
    Attached Files
    Last edited by IancuMIC; 3 July 2018, 09:31.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Mihaela Buzărnescu a semnat oficial cu firma americană de echipament Sofibella, ale cărei ținute le purta din 2016, dar doar în baza unei înțelegeri.
      "Mihaela este o sportivă tânără și talentată, care arată în mod constant pasiune, încredere și voință de îmbunătățire, pe teren și în afara lui", a spus Franco Forcella, fondatorul și președintele Sofibella.
      Mihaela este o sportivă tânără și....)))))

      Comment


      • Dulgheru si Cîrstea trec de primul tur, desi au avut adversare considerabil mai bine plasate in topul WTA.

        Bravo fetelor!
        Keep walking...

        Comment


        • Noroc de faptul ca nu depind sansele lor de ce se spune pe forum logan, Carstea n-avea nicio sansa.

          Tot de la aceiasi ora, Sorana Cirstea o va intalni pe Magdalena Rybarikova pe terenul 11; la cum joaca acum Sorana, nu-i dau nicio sansa in fata slovacei.
          Last edited by IancuMIC; 3 July 2018, 09:32.

          Comment


          • Da, surprize frumoase cele doua victorii; daca in privinta Alexandrei Dulgheru aveam oarece speranta, Soranei Cirstea, nu i-am dat (eu, nu ca nu avea, cum in mod tendentios se scrie pacilea), prea multe sanse in fata unei jucatoare cu un potential in ascensiune si rezultate bune pe iarba (semifinala la Wimbledon si victorii in cariera la Kvitova, Kerber, Halep, Pliskova, Mladenovici, Makarova).
            Fie vorba intre noi, e o surpriza enorma acest rezultat si nu cred ca e cineva care ar fi pronosticat o victorie a Soranei; daca a venit sa fie, felicitari, ca e romanca.

            Begu am cam vazut ce joaca pana acum; in aceiasi nota pe care o stim, nicio surpriza. Slab spre foarte slab.
            Astept sa vad jocul Mikhaelei, desi am senzatia ca nu se va mai juca in aceasta seara.
            LE.
            Fantastic meci facut de Mikhaela; cata disponibilitate la efort si ce capacitate de a schimba pe parcursul meciului.
            Bravo Mikhaela!
            Attached Files
            Last edited by IancuMIC; 3 July 2018, 09:17.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Simona Halep reuseste sa se califice la pas in turul 2, unde va juca cu Zheng S.
              Mikhaela Buzarnescu continua sa impresioneze placut si administreaza jucatoarei care a umilit-o pe Begu (Swan K), o infrangere la fel de severa; 6-0, 6-3. In optimi, Mikhaela o va avea de infruntat pe Ka. Pliskova.
              Sorana dezamageste, pierzand meciul cu E. Rodina (parca e din acelasi aluat ca Begu), iar Dulgheru dupa un inceput bun, pierde partida cu V. Williams.
              ...
              De remarcat iesirea prematura din aceasta competitie a unor jucatoare desemnate capi de serie; Svitolina, Stephens, Garcia, Kvitova, Radwanska, dar si a Sharapovei, Vandeweghe sau Pavlyuchenkova.
              Mai nou si a Carolinei Wozniacki, eliminata de Makarova, dupa un final palpitant in care daneza a revenit de la 1-5, la 5-5.
              Attached Files
              Last edited by IancuMIC; 4 July 2018, 19:44.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Raman la parerea ca in WTA...oricine bate pe oricine.
                Keep walking...

                Comment


                • Eu n-am de gand sa te contrazic, in sensul asta.
                  Una peste alta, imprevizibil GS; nu-mi aduc aminte sa mai fi fost vreun turneu major, in care sa iasa atatia capi de serie dupa primele 2 tururi.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Simona Halep show great speed to chase down drop shot; restul e...can can.

                    SUBSCRIBE to The Wimbledon YouTube Channel: http://www.youtube.com/wimbledonLIKE Wimbledon on Facebook: https://www.facebook.com/WimbledonFOLLOW Wimbledon on...
                    Attached Files
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Stiri din tenis

                      Sa-i tinem “pumnii stransi” Mihaelei astazi, are meci greu cu Karolina Pliskova.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Si astazi am aceiasi parere pe care am mai spus-o:
                        Totusi, Mihaela are momente cand poate sa-si depaseasca conditia; greu dar nu imposibil.
                        ...
                        Intre timp alt cap de serie paraseste Wimbledonul; este vorba de Muguruza, zdrobita in decisiv de Van Uytvanck. De Konta nu mai amintesc; nu mai e decat o umbra, fata de turneul de anul trecut.
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Daca joaca ce a jucat si pana acum, are sanse mari la victorie.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Acum incepe campania de cautare de scuze lui Halep...oboseala, lipsa de concentrare? Sau lipsa de valoare pentru a castiga un GS pe alta suprafata decat zgura?

                            Comment


                            • Poa’ sa ia Halep si 23 de titluri de GS, ca mustele vor gasi intotdeauna un fir de par in mancarea lor de zi cu zi.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Putea sa nu ia niciunul, oricum erau destui admiratoriin lipsa de altceva valoros in viata lor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google