Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rescunosc stilul asta de caracterizare a compatrioatelor din circuitul wta. E deja consacrat.
    Keep walking...

    Comment


    • CTP sau Ilie Nastase?

      Comment


      • NU nu...de pe meleagurile Cotnarilor.
        Keep walking...

        Comment


        • Stefan cel Mare se uita la tenis?

          Mihaela Buzarnescu are un an 2018 de-a dreptul impresionant.

          Turneul de la Eastbourne, la care ia parte in aceasta saptamana, e cel de-al 18-lea Open la care Miki participa in acest an!
          44 de meciuri a jucat Mihaela la cele 19 turnee din acest an, dintre care a castigat 27 si a pierdut 17.
          A trecut si de Peng cu 5-7, 6-2, 6-1.
          S-a calificat mai deprate si la dublu.
          Urmatorul meci a lui Miki e cu Kiki.
          Last edited by catalonia; 26 June 2018, 09:26.

          Comment


          • Fabuloasa revenirea Mikhaelei, dupa ce a fost condusa cu 1-0 la seturi si 5-2 de Bertens
            Urmatorul meci, in optimi cu Ostapenko, jucatoarea noastra il poate castiga; ciobanita nu mi se pare in forma, in ultimul timp.
            Attached Files
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Meci de poveste facut de Miki. Ura!
              Keep walking...

              Comment


              • Cu tot cu injuraturi. Ura!
                Jucatoarele din Romania injura in public de parca sunt la ele in bucatarie si au ars mancarea de pe aragaz.

                Injuri la general, injuri si arbitrul....chiar ca e ciobanita.

                O mostra.....

                "Morții mă-tii de arbitră, tot game-ul mi l-ai furat!"
                De ieri pana acum avea timp sa-si ceara scuze. Nu a facut-o.
                In tenis nu spui orice pe teren, microfoanele sunt peste tot.
                Last edited by catalonia; 27 June 2018, 11:20. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Ca a injurat sau nu, conteaza mai putin...victoria ramane in istorie. Punct!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Nu e chiar frumos gestul ei, dar nu e nici prima nici ultima careia ii cedeaza nervii. Jocul in sine e mai important iar fiecare retine ce i se pare mai interesant in urma unui meci de tenis.

                    Succes Mikhaelei in fata ciobanitei, astazi.
                    Last edited by IancuMIC; 27 June 2018, 12:28.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by jonnie007 View Post
                      Ca a injurat sau nu, conteaza mai putin...victoria ramane in istorie. Punct!
                      Erai tu arbitru, sigur aveai aceeasi parere.


                      @Iancu, nu e vorba de retinut ceva, e un meci intr-un tur oarecare, la un turneu oarecare, nu e vreo finala de GS ca sa fie ceva de retinut.
                      Last edited by catalonia; 27 June 2018, 12:33.

                      Comment


                      • Stiri din tenis

                        Conteaza in primul rand ca invinge, dar mai conteaza si pe cine invinge.
                        Ori Mihaela a dat de pamant cu nume sonore in tenis, indiferent daca e turneu mare sau mic.

                        De arbitra ma doare fix in palarie.
                        Last edited by jonnie007; 27 June 2018, 12:57.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • De arbitra ma doare fix in palarie.
                          Mentalitate de roman.
                          Ca si kosovarii aia care aduna bani pentru amenda platita de "elvetienii" care isi manifesta simpatii pentru o tara pe care nu o reprezinta.

                          Sigur ca WTA nu gandeste ca tine si o sa-i impinga o amenda marisoara.


                          Noi romanii suntem prea smecheri pentru a respecta regulamente, vezi Nastase.
                          Last edited by catalonia; 27 June 2018, 13:10.

                          Comment


                          • Daca o sa reusiti sa intelegeti de ce in media, in general nu au aparut reactii vehemente impotriva atitudinii Mikhaelei, atunci o sa vedeti ca noi romanii asa blamati cum suntem, de proprii conationali de diferite comunitati, avem puterea sa apreciem valoarea si munca si unui sportiv. In cazul acestei sportive, chinuite de accidentari, perseverenta, vointa extraordinara de a continua in tenis n-au ramas fara ecou in inimile iubitorilor tenisului.
                            "În 2012 am decis să mă opresc pentru că era necesară o operaţie, pe care am făcut-o în 2013. Credeam că se va rezolva problema, însă a fost şi mai rău! În anul 2014 am mai făcut o operaţie la genunchi şi nici aceasta nu a reuşit, din păcate! Atunci am vrut să mă las, nu credeam că voi mai putea să revin în tenis
                            Anul trecut a inceput sezonul de pe locul 540 si a ajuns astazi dupa o serie de victorii grandioase, pe 28.
                            Mikhaela a sfidat intr-un fel regulile tenisului; jos palaria in fata unui asemenea sportiv.
                            A nu se intelege ca incurajez atitudinea acesteia din ultima partida, dar asta nu ma impiedica sa vad valoarea acolo unde ea exista.
                            Attached Files
                            Last edited by IancuMIC; 27 June 2018, 14:04.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment




                            • Suntem prea sentimentali si gasim tot timpul scuze in orice.


                              ..Pe langa plopii fara sot
                              adesea am trecut
                              Puteam sa trec si printre ei
                              dar uite ca n-am vrut

                              Comment


                              • Poloneza Radwanska, beneficiaza de abandonul Kvitovei si merge in sferturi; era si timpul
                                Mikhaela nu poate trece peste efortul de ieri si se pare ca va pierde la Ostapenko. 1-6, 1-4, in acest moment.
                                Attached Files
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google