Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu se mai gandeste nimeni in afara de mine ca bernie asta deja o trait cam destul si incepe sa sara calul ? germania, italia, anglia, franta, monaco, belgia, sunt tari cu circuite unde s-a scris istorie. acum vine pampersul asta expirat si ne explica de ce nu mai e nevoie de curse in europa. uite-asa f1 devie un concurs de primadone: motoare mai mic, putere mai mica, aerodinamica doar in anumite limite, deci paradoxal, nu se doreste siguranta aia mult trambitata...in plus, pilotii, tot mai multi, nu mai stiu ce inseamna pilotaj cand ii pui intr-o masina fara electronica iubita care conduce singura masina. petarda aia de hamilton s-a dat jos dintr-un monoipost din anii '80, de 1000cp, cu cutie manuala si spune ca masina aia nu are putere si i se pare nasol sa schimbe vitezele fara padele, ca masina n-are lauch control. pai du-te bah si excita-te in continuare pe pleisteisan...alalalt mare campin, loeb, masinile de grupa B ar trebui sa ramana interzise, sunt prea puternice, nu au electronica, daca ai gresit, nu te iarta. pai ia fa matale echipa cu hamilton la olimpiada looserilor cu pleisteisan si dati-va eject din motorsport. bah, mi-ar fi rusine, campion mondial de 8 ori, sa nu apreciez masinile care si azi imi pot bate cu buzduganu'n cupe, cand un cor de mosi si babe de 60 de ani zic ca ei ar concura maine, daca grupa B s-ar introduce din nou. ascari, senna, toivonen, villeneuve, betega, mcrae, astia de-l dau pe Dumnezeu de-a latuo ocazional sa-l mai destinda si pe El duminicile, se rasucesc in mormant cand va aud, campionii pacii...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Pe Bernie il sprijina echipele, ca vor sa-si vanda masinile de serie pe cat mai multe continente.

      Comment


      • In curand va incepe noul sezon.

        Cine a fost la Hungaroring si poate spune ceva legat de preturile biletelor si alte costuri adiacente?

        Comment


        • La fel de aproape e si Istanbul. Cred ca te poti interesa de amandoua ;)
          sigpic

          Comment


          • Circuitul de la Istanbul e mult mai frumos, dar cred ca e de preferat sa ajungi cu avionul, nu cu masina (eu vreau sa dau o tura prin Apuseni, inainte) si sunt mai multe formalitati, pentru ca "seful de echipa" e juniorul care n-are decat 7 ani.

            Comment


            • Raikkonen e bun si e destul de rapid, ma bucur ca revenit!

              Comment


              • Iceman e preferatul meu.
                Sper ca masina sa arate ceva in plus fata de anul trecut, cand s-a stins dupa 5 etape.

                Comment


                • ferrari, din nou, danseaza pe alta melodie. ce idioti...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Originally posted by yrman View Post
                    La fel de aproape e si Istanbul. Cred ca te poti interesa de amandoua ;)
                    GP de la Istambul e out din calendarul 2012. Or fi fluierat in biserica lui Bernie, ca public era.

                    McLaren e in fata, astept Red Bull.
                    Mi-a placut Raikonnen, talentul se vede. Ferrari m-a demagit iar.
                    Oricum, sa castige cel mai bun, iar ala sa nu fie niciodata Hamilton.

                    Comment


                    • a reinceput circul ! (cel mare)
                      nu am vazut cursa, am urmarit-o pe telefon un fel de comentariu live
                      din ce am inteles eu acolo safety car-ul a intrat din cauza ca sa oprit Petrov pe circuit, e de urmarit in viitoarele curse cit de rpd o sa apara safety car-ul pe pista in cazuri asemanatoare, ma gindesc sa nu fi adoptat sistemul american cu reasezari ale cursei pt. orice problema aparuta pe circuit si asa sa relanseze cursa.
                      Last edited by gabriel; 18 March 2012, 21:18.

                      Comment


                      • Pai cam ca la americani vor sa ajunga, sa mai stranga masinile. Imi place ca pilotii care nu se afla in acelasi tur cu liderul, au voie sa depaseasca safetycarul, pastrandu-se o ordine firesca, ca iar vad vreun Catherham conducand plutonul in spatele masinii de siguranta, ca s-a intamplat sa fie prima.

                        HRT ar trebui eliminati din F1, au avut un sezon la dispozitie si ei sunt tot la nivel de GP2. Bine ca nu le-au mai dat voie sa concureze, dupa ce nu s-au incadrat in barem la finalul calificarilor.
                        Last edited by mr.K; 19 March 2012, 11:35.

                        Comment


                        • cursa nebuna ! pe ploaie
                          ce nu inteleg eu este, de ce BMW nu a avut rezultate si Sauber la al doilea sezon daja are.
                          betivu lui seba (kimi) se pare ca sa acomodat cu masina, desi nu cred ca va face mai mult de loc pe podium sezonu asta.

                          Comment


                          • Kimi cica ar fi renuntat la apa tare si-i da cu apa, acum.
                            Cred ca va merge din ce in ce mai bine, masina se vede ca poate, pilotul cred ca e cel mai talentat din F1, deci se poate.

                            Ma bucur pentru Alonso, ma bucur si pentru Hamilton ca n-a urcat mai sus de locul 3.
                            Asta cand se vede sunb presiune cauzata de lipsa rezultatelor, incepe sa mearga cu masina la arat, in urmatoarele curse.

                            Comment


                            • Vine si Barcelona.


                              Spaniolul Fernando Alonso, campionul mondial de Formula 1 din 2005 si 2006, si-a acuzat violent rivalii cu ocazia Marelui Premiu al Spaniei care va avea loc in acest weekend.


                              Ibericul spune ca in ziua de astazi nu mai exista fair-play intre pilotii de Formula 1 si ca fiecare este disperat sa obtina victorii cu orice pret, cat mai multi bani si cat mai multa publicitate
                              Pai normal ca fiecare vrea victoria, ce vrea Alonso, sa se dea toti din calea lui ca are sponsor o mare banca?
                              Frustrarea isi spune cuvantul, cum a reusit Kimi sa ia titltul cu o masina Ferrari cam la fel de slaba ca asta, iar Alonso nu poate aduce masina la nivelul de pe vremea lui Schumi?
                              Are 3 ani de Ferrari, Schumi dupa 3 ani avea ce mai buna masina, la ani lumina de a doua masina ca valoare.

                              Comment


                              • astia raman cu certatul si iar ii bate Renault ul si anul asta de ii asculta cu urechea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google