Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am facut pariu cu un cimisorean ca ma tot freca la cap ca bat.Si eu am zis X2,macar egal daca facea.

    Comment


    • Se pare ca in ultimul timp Dinamo si-a cam pierdut din traditie si din renume! cica erau caini, luptau, muscau, faceau, dregeau! Asta este doar o umbra a lui Dinamo, o rusine! spre deosebire de stelemisti care sarbatoresc locul 5 pentru noi este foarte trist ce se intampla! si daca luam locul 4...tot inmormantare era! )....ei, saracii au ajuns sa se bucure si pentru locul 5, cine stie, in viitor or sa se bucure ca s-au salvat in ultima secunda de retrogradare sau ca au indeplinit baremul de puncte pentru liga secunda! ce sa le ceri?

      lasa, ca vor castiga cupa miercuri si uita de toate rusinile petrecute, mai intra in grupele europa league si se umplu de penibil pe acolo si mai au un an in care rad de altii....atat stiu! sa vorbeasca de capra vecinului in timp ce a lor e decedata in cotineata! daca ii iei repede cu 4 titulari sau cine e antrenor se balbaie! astia sunt suporterii stelemisti! bravo baieti, va felicit pentru performanta de anul asta, tineti-o TOT ASA!
      Last edited by PCH; 22 May 2011, 15:13.

      Comment


      • Lasa ca Dinamo are ceva jucatori de perspectiva.Iar ce ati adus voi de la Arad ,e numai calitate.Ma refer la Tucudean si Balgradean,ii stiu pe amandoi.In primul rand niste oameni extraordinari,iar amandoi daca se tin de treaba in scurt timp vor imbraca tricoul nationalei.

        Comment


        • da, asa este! doi jucatori foarte foarte buni! Imi place FOARTE mult Balgradean! FOARTE MULT! are talent maxim, se vede din miscari, din pozitionare din reflexe, este portar de clasa! este genul lui Loby, in timp ce Tucudean, la varsta lui si familia din care provine (are bani ca daca vrea, cheama politia si de fata cu ei il calca in picioare pe tiganul banel nicolita) este una deosebita si cu toate astea el are ambitie, nu ca alti tineri de bani gata! mai sunt Paun, Alexe, Torje, dar trebuie sa ii si pastreze!

          Comment


          • @ PCH ,Ce traditie ? Ce renume ? Despre ce lucruri vorbesti ? Cate participari in CL aveti in ultimii ani ?

            Cate campionate castigate aveti in ultimii ani ?

            Esential este ca suntem peste voi in clasamentul final .Asta doare rau la voi !

            E adevarat ca scorul la TM a fost 4-1 pentru cimisoreni ? Nu gasesc rezultatul partidei....

            Poate sa-mi comfirme si un dinamovist , ca nu ma supar !!

            Comment


            • Cum adica ce traditie, ce renume? daca pui astfel de intrebari inseamna ca esti mai mult pasionat de sah decat de fotbal! cate campionate avem in ultimii ani? te invit sa imi spui tu....eventual si cate are steaua! la fel si cupe! astept!

              inca o data, felicitari pentru rezultatul extraordinar al vostru!

              Comment


              • E drept,nu sunt pasionat 100 % de fotbalul din liga lui mitica ,ma rog ,asa-zisul

                fotbal ,dar cand vorbesc de traditie si renume in fotbal ,ma gandesc la Steaua

                care are ceva expus in vitrina .Alte cluburi ,unde intra si echpa voastra mai au

                de papat mamaliga si oase pana vor atinge nivelul Stelei .

                http://ro.wikipedia.org/wiki/FC_Steaua_Bucure%C8%99ti , e destul sa

                citesti primul fragment din acest link sa vezi si singur ce inseamna renume si

                traditie .Renumele vostru e raportat doar la nivel de tara. Renume si traditie in

                fotbal au echipe de genul Real Madrid ,A.C. Milan , Barcelona ,Manchester

                ,Chelsea ,daca e sa ne referim strict la ce semnifica cuvintele "traditie" si

                "renume " E ca si cum as zice ca pilotul nostru din CNR , D. Gartofan are

                traditie si renume in lumea raliurilor mondiale..De Loeb atunci ce putem sa mai

                spunem ??

                p.s. si F.C. Botosani are traditie si renume ,dar,doar la nivel local si judetean. Asa e si cu dinamo..

                Comment


                • Asa e cu Dinamo si asa e si cu steaua! Cum ai spus, Milan, Real, Chelsea...echipele romanesti nu poti fi puse langa acestea si tocmai de aceea vorbim de ce se petrece pe plan intern, pentru ca afara suntem inexistenti!

                  Comment


                  • fratioareeeeee te doare mintea nu altaa... punem mai nou linkuri cu steaua) as vrea sa stiu la cate derby uri ai fost?) ai ajuns vreodata la bucuresti in ghencea? ):P

                    Comment


                    • @ Champion:
                      Nu e prima data cand sunt puse aici link-uri cu Steaua sau cu dinamo...Apoi ,din acel link poti invata pe de rost primul fragment sa iti intre bine "in minte " care e diferenta intre Steaua si dinamo ...Nu am fost in Ghencea la nici un derby,nici in Bucuresti nu am fost ! Sunt de la tara (dar sunt bine imbracat,si nu din mall-uri ),iar cu finantele ma descurc mai greu...

                      p.s. tre' sa zici " Sarut mana " ca nu am dat report la mesajul 2400 ,asta sa nu-i dau "qoute " sa-l vada vreun moderator...

                      p.s.s. vezi sa nu ajungi din nou in situatia jenanta de ati cere scuze pe aici ...

                      Comment


                      • Repet pentru ultima oara....palmaresul stelei este unul mincinos obtinut cu ajutor politic in epoca ceausista iar acum cu valize si brichete! concluzia:

                        mai usor cu palmaresul ca nu tine! pentru mine sunteti exact multimea vida! chestia asta tine la aia de gradinita, poate nici acolo, eu am vazut si stiu prea multe!

                        Comment


                        • Eu4yas, ai castigat... dau berea!


                          In jocul nostru, clasamentul sta cam asa:

                          1. Eu4yas - 62 p.
                          2. PCH - 55 p.
                          3. Niki B, Dany_uhp, yrman, ZEU69 - 49 p.
                          4. mr.K - 48p.
                          5. ROY - 44 p.
                          6. Mario Popa - 41 p.
                          7. Ivan Marian - 35 p.
                          Attached Files
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • @ PCH, ok! uite ca "multimea vida " e peste voi in clasamentul final ! si nu mai suntem de mult timp in epoca ceausita !

                            Comment


                            • Extraordinar! inca o data, felicitari! asa sa o tineti 1000 de ani, locul 5! daca ma gandesc bine...fata de ultimii 3-4 ani, e un progres! locul 6, acum 5 si finala cupei....e bine!

                              Comment


                              • Originally posted by ROY View Post
                                @ Champion:
                                Nu e prima data cand sunt puse aici link-uri cu Steaua sau cu dinamo...Apoi ,din acel link poti invata pe de rost primul fragment sa iti intre bine "in minte " care e diferenta intre Steaua si dinamo ...Nu am fost in Ghencea la nici un derby,nici in Bucuresti nu am fost ! Sunt de la tara (dar sunt bine imbracat,si nu din mall-uri ),iar cu finantele ma descurc mai greu...

                                p.s. tre' sa zici " Sarut mana " ca nu am dat report la mesajul 2400 ,asta sa nu-i dau "qoute " sa-l vada vreun moderator...

                                p.s.s. vezi sa nu ajungi din nou in situatia jenanta de ati cere scuze pe aici ...
                                pai daca nu ai fst macar la un sg meci in ghencea , o data pe stadion...cum vb de fotbal? de la gsp? daca la tine acolo e o umilinta, o rusine prin a iti cere scuze no comment...e mai rau daca nu ceri;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google