Intalnire Nationala Nr. 4 La Sibiu in 25-26 iulie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu s-a reintrodus, s-a scos, din punctul meu de vedere. nu se compara 3 treceri pe surduc cu 8 speciale pe dealurile resitei (raliul banatului montan ucmr; resita, brasovul si baia mare sunt cele mai faine raliuri din romania, primele 2 au fost. nu se mai tin. ca orice lucru bun...). unde mai pui ca o parte din traseu e acelasi cu cel de vtm la resita. din pacate, anul asta nu se tine resita, nici raliu nici vtm, decat etapele judetene. oricum, ramane in discutie si varianta cu 2 veniri la sibiu, asta e, ce sa-i fac?
    Last edited by Seba; 9 April 2009, 12:25.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Hai ca la voi nu e criza, fa un mic sacrificiu

      Comment


      • zi ca ai citit tu in ziar ca flextronics timisoara nu da drumul la al 3-lea val de someri, ca ne maresc salariile, ca primim prima de paste si al 13-lea salar si eu atunci vin la ambele evenimente
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Seba... si marmota ce facea?
          Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

          Comment


          • Am gasit 2 oferte de cazare, care indeplinesc cele mai importante conditii - sunt foarte aproape una de alta, ofera locurile de parcare necesare si restaurante destul de mari inclusiv pentru intalnirea de duminica. Cei care au fost la Sibiu la intalnirea speciala stiu locul - este vorba de pensiunea cu restaurantul la care am fost si cel de vis-a-vis. Daca incapem, ne hotaram asupra uneia, daca nu, ne impartim cumva sa fie bine. Oricum, probleme in ceea ce priveste distanta n-o sa fie. O sa va rog sa stabilim intai daca sunt OK locatiile, si abia apoi sa incepem lista.

            Complex Turistic Parc Dumbrava

            hotel 2* 17 camere
            motel 2* 30 camere

            restaurant 2* 600 locuri

            Hotel 2*
            regim single 120 lei
            camera double 160 lei

            Motel 2*
            regim single 100 lei
            camera double 140 lei

            Tarifele includ mic dejun.

            La tarifele de mai sus putem beneficia de o reducere de 20% (atasez contractul pentru cei interesati) in cazul unui grup mai mare de 40 persoane. (sper ca nu am inteles gresit)


            Pensiunea Dumbrava

            23 camere double
            2 camere triple
            1 camera 4 locuri

            regim single 110 lei
            camera double 130 lei
            camera tripla 180 lei
            camera 4 locuri 220 lei

            Tarifele includ mic dejun.
            Pe site scrie 120 lei/camera/zi pentru intreaga capacitate, dar cand am sunat n-a zis tipul nimic. O sa insist si o sa fac sa fie ok daca ne hotaram sa inchiriem tot.



            Sper ca nu se supara nimeni ca mi-am luat libertatea de a posta detaliile.
            Last edited by ReBe; 17 April 2009, 17:36.
            Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

            Comment


            • Astazi am fost la cateva locatii, iar Valeriu o sa va spuna variantele pentru din care se va alege locatia finala!

              eu si exprimarea mea ...... "variantele pentru din care se va alege locatia"
              Scuze de post after post, dar nu m-am putut abtine can am recitit postul!!!!!!
              Last edited by sibianul; 22 April 2009, 23:03. Reason: Automerged Doublepost
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • Asta seara am fost impreuna cu Sibianul(Sorin) ca sa vedem ceva oferte, de la han Dumbrava pana la Curmatura Stezii.
                Va prezentam oferta Cabana Curmatura Stezii:
                Aflata la 15 Km. de Sibiu, dupa comuna Rasinari, drumul spre Paltinis.
                Dispune de 3 categorii de cazare ( prezentate in ordine in poze)
                1. In cabana noua, 3 stele: 10 camere cu pat matrimonial (2 locuri) 170 lei/cam.
                6 camere cu 3 locuri 230 lei/cam.
                2. In cabana 2 stele: 6 camere cu pat matr. (2 locuri) 100 lei/cam.
                1 camera cu 3 locuri 140 lei/cam
                Toate camerele au baie separata si tv.
                3. 7 casute din lemn, cu 2 paturi 60 lei/ casuta ( Au toaleta si dus comun)
                Cine doreste mic dejun 15 lei/pers.
                Langa cabana, este multa zona verde pentru amatorii de corturi. Parau in apropiere, se pot face gratare.
                Sala de restaurant pentru aprox. 100 de persoane. Masa festiva ar costa cam 32-35 lei /persoana:
                ceva preturi: ciorba de burta 9 lei, ciorba de vacuta 8 lei, felu 2 (friptura, garnitura, salata) 23 lei, cafea 4,5 lei, bere 4,5-6,5 lei, suc 500ml. 6 lei. etc.
                Inca ceva: parcare in curte, generoasa.

                Despre celelalte oferte, inclusiv Complexul Dumbrava, maine.
                Attached Files
                Last edited by valeriu61; 22 April 2009, 23:19.
                Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                Comment


                • Cam piperate preturile.. avand in vedere ca la felix.. ii 60/cam pe noapte la 3 stele... :| Dar ii bine ca este oferta pentru toate gusturile si cu 2 stele.. si cabanute.
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • Sunt de acord cu tine, dar tine cont ca acum nu-i sezon. Si la Felix in iulie vor fi preturile dublu. Si aici ar fi fost un pic mai ieftin, daca am fi organizat acum intalnirea. Dar asta este...O sa mai venim si cu alte oferte, insa dupa cum am vazut, preturile sunt cam la fel si apoi toti argumenteaza ca au preturile de anul trecut.
                    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                    Comment


                    • Si mai este un avantaj la aceasta locatie, si anume ca in fata ei se pot monta si corturi pentru cei care vor sa vina cu cortul!
                      aham......Restul e LOGAN


                      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                      Comment


                      • Pana si in capatul asta de lume, la Medias la noi, unde nu e turism, nu e nimic de vazut (decat niste chestii ce tin de orasul medieval si care nu-ti ocupa mai mult de o jumatate de dupa-masa) si nimic de facut (cateva pizzerii, cafenele, 3-4 restaurante si 1-2 cluburi care din cate stiu eu sunt deschise doar in weekend), nu gasesti camera single sub 120 lei, asa ca nu ma mir deloc. Astea sunt preturile in zona... Nu e destula concurenta cum e in statiuni.
                        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                        Comment


                        • Vreau sa va spun, ca dupa toate aparentele, pare a fi cea mai buna varianta de cazare cu multiple posibilitati de cazare, si in plus, nu ne va deranja nimeni si nu vom avea program cu "stingerea"!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • Astazi Vila BRIANA:
                            Se afla cam la 500m de Curmatura Stezii (prezentata mai sus)
                            Are 60 locuri de cazare in camere duble (150 lei /camera/noapte), camere single sau apartament. Toate camerele sunt dotate cu balcon sau terasa, tv. digitv, baie, minibar, intrenet wireless.
                            Partea proasta este ca restaurantul este inchiriat pentru nunta in aceea perioada. Oricum ramane o optiune pt. cazare, daca alegem Curmatura Stezii si mai avem nevoie de locuri, fiind aproape de aceasta. Este o constructie noua, data in folosinta anul acesta. Are parcare proprie.
                            Attached Files
                            Last edited by valeriu61; 23 April 2009, 23:19.
                            Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                            Comment


                            • La Gura Raului, vreo optiune ceva?

                              Comment


                              • cel mai bine e acolo unde e nunta, poate mai si f...ugarim mireasa si vreo dom'soara (de ce nu chiar si vr'o doamna bine?), prin iarba verde, pe malul apei, pe dupa pomi...

                                ps: daca vreti sa furati mireasa, va zic de acum, NU conduc eu masina cu pricina...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google