LoganClub Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primu lucru care trebuia sa il faci era sa iei nr de masina de la ala si sa suni la politie(112). Spuneai ca a plecat de la locul accidentului si aveau aia grija de el.
    fara linkuri externe

    Comment


    • Originally posted by Shaloo View Post
      Primu lucru care trebuia sa il faci era sa iei nr de masina de la ala si sa suni la politie(112). Spuneai ca a plecat de la locul accidentului si aveau aia grija de el.
      stai linistit ca daca nu ai martori nu rezolvi nimic...politia romana nu se oboseste pt cazuri dinastea si in unele cazuri cum am patit eu nici cu martori nu rezolvi nimic deci nu are nici un rost trebuia sa ramana acolo pana la sosirea politiei sau trebuia dus la politie...asa el poate fain frumos sa zica bine ca nu stie nimic despre asa ceva si ciao bau nu poti sa demonstrezi...
      si eu intr`o dimineatza l`am evitat pe unu in fata la Mcdonald`s si am intrat in bordura faza faina a fost ca nu am lovit vreun pom sau ceva stalp doar janta mi sa indoit

      bubule eu zic sa te interesezi sa vezi daca asta cu barul lui nu are asigurare pe bar ca daca are poti sa`l pupi din mers sa nu`i mai dai nici un ban pt ca asigurarea este obligata sa ii plateasca dauna
      Last edited by Evolution; 13 February 2009, 16:19. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • @bubu: Nasol ce s-a intamplat. Imi pare rau. Daca putem sa ajutam cu ceva, nu ezita sa ne spui.
        sigpic

        Comment


        • urata treaba

          Comment


          • noroc cu becu, ca a venit repede si m-a ajutat cu multe si cu marius_g pentru drumul pe jumatate (stie el).
            intr-un fel pot sa spun ca sunt norocos ca va am pe voi pe aici. daca o sa am nevoie de ajutor voi apela.
            evol are dreptate. Am sunat la 112 dar au spus ca daca nu sunt victime nu vin. Cat despre ala au zic ca poate sa se prezinte in 24 de ore, deci pana atunci nu misca nimeni. Martori de unde ? ca nimeni nu s-a oprit sa vada ce si cum.
            asigurare pauza la bar.
            treaba e complicata rau oricum. aigurarile nu fac oricum nimic pana politia nu decide cine e de vina. Iar termenul de "cautare" a lu ala e de 30 de zile. Deci ... o sa astept dupa ei de o sa mi se acreasca. Plus ca astia cu casa si masina ma suna de nu stiu cate ori sa imi zica ca lor le trebe casa si masina reparata ... is terminat nervos. Oricum, dupa cum merg lucrurile o sa raman si fara carnet si cu banii dati pe reparatii.
            Stie cineva cand trebuie sa dai din nou testul pentru carnet ? sper ca dupa sa nu ma puna sa dau testul din nou ca nu cred ca o sa il iau acuma
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • Nu le mai raspunde la aia cu masina si cu baru. La ala cu masina ii face RCA tau (daca se considera ca esti vinovat) si la ala cu baru cred ca trebuia sa aibe asigurare(daca nu...). Oricum pana politia nu hotaraste ce si cum nu dai la nimeni nimic.
              Last edited by Shaloo; 13 February 2009, 16:54.
              fara linkuri externe

              Comment


              • pai am inteles de la asigurari ca nici ala cu masina nu o poate repara pana nu se decide cine plateste
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Ba poate. Daca are bani sa plateasca reparatia o face si maine (numa sa aibe dovada). Daca nu are bani asteapta pana politia hotaraste...
                  Eu zic sa nu le dai nimic la nici unu si sa te tii de capul politiei sa il caute pe ala (sper ca i-ai retinut nr de inmatriculare)
                  fara linkuri externe

                  Comment


                  • Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat bubule.
                    Daca nu ai retinut numarul de inmatriculare e nasol de tot

                    Comment


                    • Pfff cat ghinion , 2 Loganisti in aceasi saptamana :-s.

                      I wonder who is next :-ss:-ss
                      Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                      Magazin Piese de Schimb.
                      www.facebook.com/ElectroteknikPag

                      Comment


                      • Necaz mare... Fii puternic, casco iti rezolva masina, RCA-ul o rezolva pe cealalta iar birtul poate da faliment ca iar se scumpeste bautura. Cat despre carnet... poate fi o problema de durata.
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • Dupa cum ti-am spus si eu si Sorin, nu le dai nimic. Le dai cate un sut in fund la fiecare. Oricum am vazut ca la birtu cu pricina nu e chiar asa mare problema...
                          Ce sunt eu curios e cum ai ajuns sa te bagi in casa aia pentru ca e destul de departe de sosea.
                          fara linkuri externe

                          Comment


                          • cu mare grija. eram prea preocupat sa il feresc pe ala si in rest nu prea mai stiu cat de repede am ajuns acolo. Ideea ca am tras stanga exact in momentul cand am ajuns in mijlocul intersectiei iar de acolo la 50 la ora nu mai dureaza decat vreo secunda pana in bar.
                            atat am mai putut reactiona cat sa feresc stalpul ala din mijloc si sa dau in lateral in trepte... in rest nimic.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • Imi pare rau pentru ce ai patit Arthur
                              sigpic My Black Pearl

                              Comment


                              • Nasoala intamplare. Bine ca nu ai patit tu nimic - ca fierul se indreapta - si bine ca nu a fost nimeni pe trotuar, ca atunci era mai rau. In legatura cu permisul, mai demult, mergea sa faci vre-o zece ore la o scoala de soferi si cu acordul sefului de la ruriera se putea reduce suspendarea pana la o luna, nu stiu trebuie interesat. Astia de la scolile de soferi trebuie sa stie mai bine, sau trebuie intrebat la politie . In rest, incearca sa fi tare si gandeste ca i se putea intampla oricui, ca de soferi de astia nesimtiti si iresponsabili e plina lumea -din pacate- si bine ca nu a fost mai rau .
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google