Magazine - Piese Auto - Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La ce numar de km le-ai schimbat?

    Comment


    • #17
      Eu aveam 51000km.
      MiNnRuZ

      Comment


      • #18
        33000 de km

        Comment


        • #19
          Si le-ai uns inainte de a le pune?
          MiNnRuZ

          Comment


          • #20
            [QUOTE=RoArcasu;473377]

            1. Piese Auto - aflat pe Ramnicu Sarat de la podul de cale ferata al doilea colt pe partea dreapta cum se merge (Piese & Tuning la preturi fff bune).

            Magazinul se numeste HERRLEIN IMPEX SRL - sos. Rm. Sarat nr. 20 - de unde astazi mi-am achizitionat ...poate pare o prostie ptr unii un Alcohol Tester la pret de 25 RON.
            In Braila am gasit in Carrfour un astfel de tip de aparat care era si la pret mai scump 49,98 RON si era pe leduri nu digital ca acesta.

            Am gasit si imaginea lui pe sf google ptr cei care doresc sa vada cum arata :
            [ http://img.diytrade.com/cdimg/200816...hol_Tester.jpg ]
            Butea Aurel Laurentiu
            fara linkuri externe in semnatura
            BR - 21 - CNB

            Comment


            • #21
              1. piese auto : cristu (ulei elf 5W30 bidon 4 L+filtru inclus 120 Ron),vis-a-vis de bosh car service,pe rm.sarat chiar in statia de autobuz (piese de origine),apolodor (discuri frana bosch 220 Ron ambele,placute frana bosch cu vreo 80-90 Ron) si inca un magazin pe rm sarat,cum vii dinspre billa,treci pe sub pod si la vreo 50-100 m pe dreapta.

              p.s. cauciucuri mi-am luat chiar astazi Matador 185/65/15 noi cu 175 Ron /buc de la vulcanizarea din brailita,unde indreapta baietii si jante.sunt super multumit de ele,am pus asta-vara si pe dacia prietenei mele si sunt f bune.vi le arat la prima intalnire.
              Last edited by leopardu; 14 January 2010, 02:23.

              Comment


              • #22
                Salut colegii ..
                Am si eu o intrebare catre voi, poate stiti cumva de unde pot achizitiona un creion / stilou am vz ca exista de retusat zgarieturi.
                Am avut azi un coleg de munca care la mancat in ...sa imi dea zapada nu stiu cu ce anume mai exact de pe masina si mi-a facut vreo 3 ..4 dungi pe capota spate si fata ...
                Acum nu sunt sigur ca el sau vreun copil a luat zapada de pe masina ,,,

                Multumesc
                Butea Aurel Laurentiu
                fara linkuri externe in semnatura
                BR - 21 - CNB

                Comment


                • #23
                  Originally posted by RoArcasu View Post
                  Salut colegii ..
                  Am si eu o intrebare catre voi, poate stiti cumva de unde pot achizitiona un creion / stilou am vz ca exista de retusat zgarieturi.
                  Am avut azi un coleg de munca care la mancat in ...sa imi dea zapada nu stiu cu ce anume mai exact de pe masina si mi-a facut vreo 3 ..4 dungi pe capota spate si fata ...
                  Acum nu sunt sigur ca el sau vreun copil a luat zapada de pe masina ,,,

                  Multumesc
                  De ce nu o polishezi (s-au cum s-o scrie)??? Din cate am inteles creionul ala nu e chiar atat de bun, dupa 3-4 spalari trebuie sa dai iar.
                  ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

                  Comment


                  • #24
                    Unde se poate face asta ?
                    Butea Aurel Laurentiu
                    fara linkuri externe in semnatura
                    BR - 21 - CNB

                    Comment


                    • #25
                      daka vrei un polish profesional si te tine buzunarul incearca pe cuza,la Hit trading,langa liceul de arta. am vazut masini polishate de ei si am ramas masca. nu stiu cat costa dar poti sa te interesezi.

                      dar mai e o problema,si anume faptul ca polishul nu se face iarna sau la temperaturi scazute. mai bine o lasi mai la primavara si intre timp mai cauti polishuri sau service-uri in care se face polish.
                      Last edited by leopardu; 16 February 2010, 19:31. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Dupa cateva spalari apare si la polisat zgarieturile. Am facut eu pe a mea
                        Last edited by Cristi_LCD; 17 February 2010, 09:16.

                        Comment


                        • #27
                          salut!
                          poate este putin of topic dar stie cineva daca se monteaza in braila aer conditionat pe logan 1.4?eventual la un service mai serios.la reprezentanta dacia?
                          multumesc!
                          vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                          vand lampa adaptabila la torpedo

                          Comment


                          • #28
                            Mie mi sa spus ca NU se monteaza AC pe Logan 1.4 primele 3 tipuri din Gama.
                            La ce tip te referi ?

                            in schimb sa dat liber la montat filtre de polen si ptr masinile din primele 3 tipuri, an de productie 2008.

                            Eu urmeaza sa imi montez asa ceva la APAN ...si pret estimativ 1.5 mil

                            Pana una alta am montat singur la masina filtru de carbon (de hota), luat din Carrfour pentru a impiedica intrarea obiectelor nedorite in instalatia aerotermei ...
                            Sunt multumit ca macar praf nu imi mai baga in interior ...

                            Revin la problema mea ...
                            APAN mi-au spus azi ca ma ajunge aproximativ 20 mil ptr revopsire - capota spate + lateral dreapta spate + capota fata, pentru a elimina orice zgarietura ...

                            mult...putin ????
                            Last edited by RoArcasu; 17 February 2010, 01:04. Reason: Automerged Doublepost
                            Butea Aurel Laurentiu
                            fara linkuri externe in semnatura
                            BR - 21 - CNB

                            Comment


                            • #29
                              Cu privire la vopsit nu ma pot pronunta, dar daca va permiteti, de ce nu? Eu am vopsita o portiera intr-un service si se vede diferenta de nunta. Cu privire la filtrul de polen, va sfatuiesc sa-l montati acasa sau sa cereti sprijinul unui coleg de club. Eu am dat 54 lei de filtru, iar montajul nici acum nu l-am platit, asa ca profit de aceasta ocazie pentru a-i multumi lui claudiu_pys si sa-l rog sa ma astepte pana la urmatorul salariu pentru cinste!
                              MiNnRuZ

                              Comment


                              • #30
                                male,ceea ce ai vrea sa faci in legatura cu Ac-ul se numeste improvizatie,chiar daca este montat in reprezentanta. Eu unul nu as face asa ceva. A instala Ac pe o masina implica multe si nu se merita. eu as vinde loganul cu pricina,as mai pune o diferenta si mi-as lua unul cu Ac din fabrica. Ac-ul cu pricina implica mai multe piese importante:compresor,radiator special etc,iar fiecare racord tre sa fie etansat 100 % pentru a nu se pierde freon,iar service-urile prin care m-am plimbat (cel putin cele din braila) nu mi-ar inspira atata incredere incat sa ma convinga sa fac o asemenea lucrare. e propria mea parere.

                                arcasule,nu stiu cum de nu te-ai dus din prima la prietenii tai de la apan sa-ti monteze filtru de polen. nu pot sa cred ca ti l-ai montat singur pentru ca tu esti un fan dedicat apanului. m-ai dezamagit.

                                decat sa dau 20 mil la apan sa-mi vopseasca alea mai bine pun mana pe bidinea si o fac in fata blocului. am sanse mari sa-mi iasa mai bine(vorbesc din propria experienta). cu banii astia in alte parti o vopsesti toata cu tot cu echipat,dezechipat si vopsea inclusa,dar...nu tre sa manance si baietii aia ceva? doar e criza. arcasule,esti o comoara la casa omului. ce s-ar face astia de la apan fara tine?
                                Last edited by Cristi_LCD; 17 February 2010, 09:18. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google