Magazine - Piese Auto - Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by CLAUDIU_PYS View Post
    era pe forum mai demult
    vezi pe alfaromtrans.ro
    Mersi! Eram doar curios daca a facut cineva din Braila si cam pe unde ash putea gasi o cheie ?
    sigpic

    Comment


    • #62
      azi mi-am cumparat urmatoarele consumabile pentru saptamana viitoare cand voi efectua revizia de 80000 km: filtru ulei Mann (18 ron),filtru aer Mann (33 ron),bujii NGK V-line (64 ron),un flacon Engine flush Liqui Moly (16 ron),ulei Castrol Magnatec 5W40 4L (120 ron). total valoare consumabile 251 ron. manopera o voi efectua personal. si inca un lucru vreau sa subliniez: NICIOADATA NU VOI MAI PUNE IN MOTOR ULEI ELF!!!

      am uitat sa intreb daca a folosit cineva filtru de ulei mann,si daca a folosit sa-mi spuna ce parere are despre el.
      Last edited by leopardu; 3 April 2010, 04:31. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #63
        Dar ce are uleiul ELF? Majoritatea dintre noi folosim acest ulei, lamureste-ne si pe noi ce e rau in asta. Poate stii tu ceva ce noi ceilalti nu stim.

        Comment


        • #64
          de ce n-ai pune tu elf in masina leopardule? ia spune-ne si noua. ca pana la urma francezii se lauda ca uleiul asta e facut special pt motoare renault;si mai zine o treaba, unde ai gasit castrolul la 120 de lei
          Last edited by mcm022006; 3 April 2010, 10:55.

          Comment


          • #65
            Un magazin de unde sa cumpar si eu doua cauciucuri continental imi spune si mie cineva?
            sigpic

            Comment


            • #66
              service dacia de pe buzaului

              Comment


              • #67
                Mersi MCM!!! De saptamana viitoare ma pun pe cautat! De 4 ani am cauciucurile pe masina plus vreo 60.000 de km si ma gandesc ca trebuie schimbate, macar pe fatza!
                sigpic

                Comment


                • #68
                  fara vocabular de mirc

                  Comment


                  • #69
                    haideti sa va zic care e treaba cu uleiul ELF. am avut inainte de a pune ELF castrol magnatec 5w40 C3 si am fost foarte multumit pentru ca motorul era mai silentios,nu tremura la turatii foarte scazute,aveam sprint mai puternic in depasiri,iar dupa ce am pus ELF lucrurile s-au schimbat radical:motor mai zgomotos,tremura motorul la turatii scazute,face spuma (am vazut eu cand m-am uitat de mai multe ori pe joja). cam asta am vazut eu cu ochii mei si asta am simtit. castrolul l-am gasit la Flipp car (baietii care aduc masini straine in plantelor,vis-a-vis de spalatoria Univip. Pe straduta aceea ingusta e un magazin cu jante,iar acolo au si uleiuri bune aduse din germania (dupa cum mi-a spus baiatul de acolo de la birou). recunosc ca asta era ultimul castrol magnatec pe care il avea in magazin,dar mi-a spus ca o sa mai aduca. mai aveau castrol slx professional,ulei original bmw si cam atat. pe asta al meu este scris cu markerul 120 ron si atat i-am dat pe el. oricum nu cred ca e vreunu dintre noi care crede ca Elf-ul e mai bun decat Castrol-ul. datele de contact de la flipp car le gasiti pe www.flippcar.ro
                    Last edited by leopardu; 3 April 2010, 22:04.

                    Comment


                    • #70
                      Eu pe SuperNova am avut Elf si am fost foarte multumit. Acum am Mobil1 si se vede o diferenta intre Dacia Oil si Mobil.

                      Nu inteleg de ce zici ca motorul tremura la turatii mici...
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        zic asta pentru ca simt de fiecare data tremuratul cand scade in mers sub 1500 de turatii,ceea ce cu castrolul nu se intampla.

                        Comment


                        • #72
                          leopardule fai focul la masina sa nu mai trenure saraca ai este fring
                          si vezi ca uleiul castrol ai facut pe vapor la turci unde se ung fete pt a aluneca mai bine

                          Comment


                          • #73
                            CURIOSU 32------------anvelope continental si altele , la APAN PE BUZAULUI si ai si manopera gratis de montat si echilibrat

                            Comment


                            • #74
                              poi motorul saracu are 75 de cai frate... sub 2000 n-ar trebui sa mergi cu el deci.. tremuratul la 1500 ture (in mers) e perfect "normal' atata timp cat nu reduci treapta de viteza si vrei sa accelerezi de la 20 km/h in treapta 4; sau tu zici acum ca daca bagi castrol ai remapat motorul?
                              Last edited by mcm022006; 4 April 2010, 10:31.

                              Comment


                              • #75
                                eu nu zic ca dak bag castrol am remapat motorul,dar avand inainte de elf castrol am simtit niste diferente la motor. atata tot. n-am pretentii sa mearga ca avionul pe sosea,ci doar am argumentat de ce este mai bun castrolul decat elful dupa parerea mea. eu personal sunt mai multumit de castrol decat de elf. lui stefan vreau sa-i spun faptul ca nu cunosc unde se prepara uleiul castrol,e posibil sa aiba dreptate,doar ca l-am gasit la un pret foarte scazut,iar dak eu sunt multumit de castrol nu vad care ar fi problema. ramane sa vad dak exista diferente intre elf si castrol cand voi efectua schimbul de ulei. dupa cum va spuneam am luat si un engine flush liqui moly ca sa curat motorul de vechiul ulei.

                                stefane,am cautat pe site-ul de la castrol istoricul uleiului si am vazut ca nu se face pe vapor la turci,ci in marea britanie. consulta www.castrol.com si o sa vezi si tu.
                                Last edited by leopardu; 5 April 2010, 03:05. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google