Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • motociclistii sunt uniti ca taximetristii la asta ma refeream bogdane

    Comment


    • atata timp cat nu ma leg de ei, nu ma intereseaza cine cu cine e. treaba lor. si nici nu as avea motiv de ce sa ma leg de ei. nu asta am vrut sa spun in postul ala. as fi chiar nebun daca as face asa ceva. nici macar nu stiu de ce te-ai gandit la asta.

      Originally posted by mcm022006 View Post
      exact .. si eu sunt conducator de scuter, dar macar stiu legislatia, nu ma bag ca tampitu, ca si copii astia fara minte .. fara o scoala de legislatie, fara casca si alte dracovenii.
      pe bune de nu ma bate gandul sa imi iau si eu scuter. dar nu stiu sa merg pe 2 roti. pe bicicleta da, dar pe scuter ba. poate vii maine cu scuterul sa ma inveti sa merg
      Last edited by bogdan_1984; 4 April 2009, 19:17. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • poi eu as veni.. dar.. cu loganu ce mai fac?.. ca de .. e intalnire loganclub )

        e mai simplu decat mersul pe bicicleta

        Comment


        • marius vino cu masina lui taicatu ca acolo ancape si scuterul siti dau eu o emblema cu logan si o punem pe peugeo lui taicatu

          Comment


          • e fiat 'peugeo-ul'
            sigpic

            Comment


            • In seara asta pe la ora 20-20.30 accident nasol intre Braila si Lacul Sarat...dincolo de Stejeris...2 masini rasturnate in sant cu rotile in sus...poate aflati ce s-a intamplat ca erau vreo 3 masini de politie si vreo 2 salvariPoate aflati ce a fost acolo...
              Si pe drumul de intoarcere de la Bucuresti era sa il calc pe unul cu bicicleta...era pe mijlocul strazii fara ochi de pisica si fara far...din instinct am mai dat un flash chiar daca venea masina din fata si l-am vazut pe idiot
              Last edited by valeriuciprian; 4 April 2009, 22:51.
              sigpic

              Comment


              • e cel mai nasol cand conduci pe timp de noapte. aici experienta si norocul isi spune cuvantul. dar e bine cand totul se termina cu bine.

                pe la stejaru trec cam in fiecare zi. daca nu, de vreo 3-4 ori, pe saptamana, tot trec. fereasca...
                sigpic

                Comment


                • pe timp de noapte este bine pentru cei ci camioane - fiind la intaltime pot aprecia foarte bine viteza cu care se deplaseaza cel di nfata si ce are in fata.

                  nu numai la stejjarul era accident ieri.

                  pe la 17.30 pe dig - braila-galati - o dacie s-a pupat cu un cielo. nici o victima. coincidenta este ca numarul daciei era 'BUF'
                  sigpic

                  Comment


                  • Valeriu am trecut ieri pe langa zona cu picina din padurea stejaru. e infiorator peisajul. erau copac rupti.

                    O oră şi jumătate mai târziu, poliţiştii au cercetat un alt accident, consumat pe DN 22B. La acea oră, Laurean M. (24 de ani) conducea un autoturism dinspre localitatea Lacu-Sărat către Municipiul Brăila şi s-a angajat în depăşirea unui autoturism condus de Gheorghe P. (56 de ani) şi, în momentul reintrării pe banda sa de mers, l-a acroşat pe acesta cu partea lateral dreapta. Ambele maşini s-au răsturnat în afara părţii carosabile, rezultând vătămarea corporală gravă a lui Gheorghe P. şi a Nelei A. (59 de ani) pasageră în autoturismul condus de acesta, ambii fiind transportaţi la spital pentru îngrijiri medicale. Ambii şoferi au fost testaţi cu aparatul alcooltest, rezultând că Laurean M. se afla sub influenţa băuturilor alcoolice, fapt pentru care i-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a gradului de alcoolemie.

                    sursa Obiectiv vocea brailei
                    sigpic

                    Comment


                    • BOGDANE, ma uimesti!

                      Comment


                      • de ce?
                        sigpic

                        Comment


                        • cu stirile astea

                          am vrut sa raspund NU STIU

                          Comment


                          • bogdan_1984...merci de info..ti-am spus cand am trecut nu mi-am aruncat decat coada ochiului la acele masini si mi-am dat seama ca e urat accidentul...pana la urma bine ca nu au fost persoane decedate...
                            sigpic

                            Comment


                            • Dar, daca am posta aici, apropo de accidentul prezentat mai sus, NR de inmatriculare ale unor masini care sunt conduse HAOTIC de unii colegi de trafic pe drumurile noastre ?

                              Cand spun HAOTIC ma refer la aceia care uita de regulile de circulatie si de regulile bunului simt ...
                              Butea Aurel Laurentiu
                              fara linkuri externe in semnatura
                              BR - 21 - CNB

                              Comment


                              • ar fi mai bine sa nu scriem. nu are rost sa ne incurcam cu unii sau cu altii.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google