Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • a venit, de doua ori, tot de doua ori cu fetita. apropo, e o scumpa

    acum recuperam cat n-am discutat sapt trecuta. nu se intampla nimic, doar vorbim, ne spunem parerile...
    sigpic

    Comment


    • Multumesc Bogdan
      Legat de proiectoare, eu am plecat de la obiceiul de a merge cu proiectoare + pozitii, cind eram tinar si nelinistit si conta doar estetica, si am ajuns sa le folosesc numai cind folosesc la ceva, nu pentru ca arata masina nu stiu cum din fata.

      Comment


      • eu nu am stiut ca ai venit ca nu te vedeam pe liste.

        anyway, e discutabila cu proiectoarele.

        mai dar ce am eu la cutie?! imi troncane cutia cand schimb vitezele (mai ales in marsarier)
        sigpic

        Comment


        • Pune-l pe junior sa verifice suruburile de la scutul motorului.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • Deci, eu am intrebat daca se poate da amenda pt folosirea proiectoarelor pe timp de zi.Nu am vazut scris in cod rutier a nu se folosi pe timp de zi priectoarele masinii.Am mers timp de un an in fiecare week-and dus intors Braila -Predeal si nu ma amendat nici unul sau macar sa-mi zica ca merg cu ele aprinse asa ca ...dar mai bine incheiem subiectul.
            Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

            Comment


            • deci proiectoarele (luminile de ceata) nu se pot folosi decat in conditii de ceata, OUG 195/2002 privind circulatia de drumurile publice, art. 108, alin. 1, lit. b, pct. 8 - "Art.108. - (1) Săvârşirea de către conducătorul de autovehicul sau tramvai a uneia sau mai multor contravenţii atrage, pe lângă sancţiunea amenzii, şi aplicarea unui număr de puncte de penalizare, după cum urmează: - b) 3 puncte de penalizare pentru săvârşirea următoarelor fapte: - 8. folosirea luminilor de ceaţă în alte condiţii decât pe timp de ceaţă;"
              acum sper ca v-am lamurit
              ONLY GOD CAN JUDGE ME
              http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

              Comment


              • Aleluia. Merci birky. Si acum sa ne intoarcem la "gropile" noastre.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • hai ca au facut si astia o fapta buna si au pus semafoarele in intersectia dorobantilor cu galati. dar stalpul ala din mijlocul intersectiei, ce treaba are acolo? si sa nu imi spuneti ca este mai vizibil pentru ca era destul de vizibil unde era inainte
                  sigpic

                  Comment


                  • Ca sa sustina cablurile. Au largit un pic soseaua si s-au trezit ca atarna cablurile prea mult .
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • sambata 20 iunie 2009. o zi foarte urata pe care nu am sa o uit asa de repede. 3 accidente am vazut in braila. unul la primarie: doua masini implicate, unul pe trecere de pietoni soldat cu o victima, unul pe buzaului la covoare (ciocnire intre o supernova si tramvai). in viata mea nu am mai vazut 3 accidente asa urate in braila.
                      sigpic

                      Comment


                      • poza de la accidentul dintre tramvai si supernova
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • vizibilitate sub 50 m pe DE 584 intre Braila si Lanurile.
                          MiNnRuZ

                          Comment


                          • am trecut acum cateva saptamani pe comuna din paris. am ramas mut. e cea mai buna strada din braila.
                            un grad de comparatie: ce era, cum a ajuns, cum sunt celelalte strazi din braila.....
                            chiar si celelalte strazi din chercea dau clasa la altele din oras.
                            chiar imi place cum a ajuns chercea.
                            sigpic

                            Comment


                            • Valeu, ce te tot dai prin Chercea.


                              Atentie: e politia pe buzaului din cate am inteles. Nu stiu daca are radar, mi-a zis cineva care a fost in oras ca e acolo de dimineata si opreste multe masini una dupa alta . Nu era greva?
                              sigpic

                              Comment


                              • la profesori stiu ca-i greva. dar acum vad ca si militienii fac greva. muma lor, toti vor bani
                                s-ar putea sa fie filtre ca ar fi fost o banca jefuita in galati azi.
                                Last edited by bogdan_1984; 5 October 2009, 14:33.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google