Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da acel semafor este vorba care duce spre aker si atentie ca nu se vede bine din cauza luminii si pomilor
    si nici nu este semnalizat ca urmeaza o intersectie semaforizata

    Comment


    • L-am vazut si eu de vreo 2 ori ..................pe geamul lateral ........prea TARZIU

      Comment


      • Semaforul de la Ciocarlia este in functiune doar dupa amiaza, in jrul orelor 16.
        MiNnRuZ

        Comment


        • Asta pentru ca de obicei atunci pleaca camioanele din Aker. Pana la ora 16.00 se incarca acolo din cate stiu eu. Si in plus, eu o consider benefica pentru cei ce ies de pe strada aceea. Dar e acolo de ceva mai multa vreme ;)
          sigpic

          Comment


          • Da tare prost sunt amplasate/asezate. Cel putin pe cel dinspre IMB spre Calarasi il vezi din parti. Vorba lui Claudiu "prea tarziu".
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Numai pe acolo vezi sticletii. Abia va asteapta.

              Ce noroc pe mine ca merg pe Buzaului )
              sigpic

              Comment


              • atentie sa dat drumul la semaforul de la ciocarlia

                Comment


                • NU circulati pe soseaua de centura. Nu s-a bagat astazi nici o masina de dezapezire, riscati sa ramaneti in sant. Drumul este acoperit de 2-3cm de zapada, sub care se afla gheata! Mare atentie!

                  Drumul spre Cazasu este blocat. Este oprita circulatia acolo. Nu sunt masini de dezapezire.

                  Spre Buzau se circula doar daca aveti maisnile echipate cum trebuie: cauciucuri de iarna, lanturi, lopatica, nisip si ce mai era. Multe camioane si turisme sunt intoarse pentru ca se sosea este gheata si este foarte riscant.


                  In oras, este zapada, mai ales pe buzaului. Nu se poate frana foarte bine. Din cauza unor pietoni, unii soferi au ajuns cu masinile in bordura, incercand evitarea lor.
                  Last edited by Cristi_LCD; 16 December 2009, 14:59.
                  sigpic

                  Comment


                  • ti-e foame...ti-e foame iamagi. Chiar am stat ceva timp si am procesat si nu-mi dadeam seama cum niste soferi pot ajunge cu mainile in bordura din cauza pietorilor. ). Pune "s" la locul lui ca sa nu dai maxim si celorlalti. )

                    Comment


                    • Vroiau sa arunce cu bulgari ma.

                      Mda, unii soferi au ajuns cu masinile
                      sigpic

                      Comment


                      • Mda. Tembeli rau unii pietoni. Vad ca-i zapada si gheata si ei tot forteaza trecerile de pietoni ca vezi doamne au prioritate. Plus ca azi dimineata am vazut si vre-o 3 tonti din astia care mergeau pe sosea pentru ca trotuarele aveau zapada pe ele.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • ragaie soseaua de pietoni... niciunu nu circula pe trotuar mai ales la noi aici in radu negru

                          Comment


                          • Bagati, daca vreti lanturi...cauciucuri iarna=0 (zero)...daca prinzi o portiune afanata, si dupa aceea gheata...mori definitiv, pana la proba contrarie, adica tractare sau impingere...spuse din proprie experienta.

                            Am bagat lanturi (cumparate azi la super pret 56 ron) si papa zapada oriunde...Spor la zapada...scuze, adica la treaba

                            Comment


                            • Ba cu cauciucuri de iarna iesi din necaz. Azi am bagat-o in zapada pana la praguri Si apoi am reusit sa o scot afara.
                              Despre lanturi citeste te rog aici
                              Lanturile sunt si ele bune pe polei dar e nasol daca prinzi o portiune de asfalt uscat.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • 1. Ideea e ca eu nu am cauciucuri de iarna (faza cu cele de iarna a patit-o frate-miu).
                                2. Faza cu trectarea am patit eu dimineata
                                3. Doar sa fii tampit sa franezi ca "nemancatu" ca sa nu ma exprim altfel (apropo de link-ul de mai sus)
                                4. Daca mergi atent cu a-2-a max a-3-a, nu patesti absolut nimic
                                5. Si faptul ca in rahatul asta de oras (ma refer la dezapezire, azi absolut absenta) in proportie de 95% dai de zapada afanata sau presata si foarte putin de uscat
                                6. Cand se va schimba situatia, binenteles ca le voi da jos...ceea ce nu prea se vede ...urmeaza alte zile de ninsoare...urmareste "prognoza meteo"
                                7. Sa te vad cand prinzi ceva gheata...ce fac cauciucurile tale
                                8. Din toate cele de mai sus nu inseamna ca sunt impotriva lor

                                PS: Las-o mai usor cu "Ba..." ca nu suntem la "tara" si nici la bai cu namol sau altele
                                Last edited by Cristi_LCD; 17 December 2009, 09:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google