Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cristi a vrut sa spuna cu acel "Ba" contrariul la ce ai spus tu referitor la cauciucurile de iarna, nu l-a folosit cu sensul de apelativ. cu cauciucurile astea nu mi-as pune lanturi, cum ai zis tu.. daca mergi pana in 30 km/h e foarte ok adik ei si directie si tractiune si frana. cu toate astea am lanturile in masina.

    Comment


    • Ba=Nu, nicidecum bă. Cred ca totusi nu ma trezesc la stana.
      Lanturile sunt o alternativa ieftina la cauciucurile de iarna, dar nu mai buna. Combinatia cauciucuri de iarna lanturi este maximum ce ne permitem (ar mai fi si cauciucuri cu cuie o solutie dar e scumpa). Am mers si pe gheata acum de dimineata. Fara probleme.
      Daca ramai suspendat nu te ajuta nici unele in schimb doar sfanta lopata. .
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Originally posted by Cristi_LCD View Post
        Ba=Nu, nicidecum bă. Cred ca totusi nu ma trezesc la stana.
        ......
        La faza asta scuze...am inteles gresit.

        Originally posted by mcm022006 View Post
        ...cu cauciucurile astea nu mi-as pune lanturi, cum ai zis tu.. daca mergi pana in 30 km/h e foarte ok adik ei si directie si tractiune si frana. cu toate astea am lanturile in masina.
        Marius la tine e alta treaba...ai de iarna...pe cand eu nu.
        Last edited by McDan; 17 December 2009, 10:36.

        Comment


        • stiu ce zici cu cauciucurile de vara plus lanturi Dane am ajutat ieri un coleg de-al meu cu aveo, avea saracu niste cauciucuri si tocite si de vara, de s-a impormolit in fata blocului in 5 cm de zapada.

          Comment


          • sant bestiale cauciucurile de iarna si nu as pune lanturi nicidecum
            pe centura sa curatat total ai mai rau pe dorobanti ai jale si cu cauciucurila de iarma

            Comment


            • Ce s-a curatat pe centura?

              E zapada si acum, chiar daca trec o data la 30 de minute masinile de dezapezire. Mai mult de atat, e si gheata pe sosea. Andrei se da pe acolo
              sigpic

              Comment


              • Salut! va spun numai atat:
                ieri am descoperit ce aproape e Siberia
                AM FOST LA UN PAS DE 'MOARTE'
                am intepenit cu MITSUBISHI L 200 nu mai zic de DACIA MEA 4X4 din dotare
                JALEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!1
                Last edited by Cristi_LCD; 17 December 2009, 23:07.

                Comment


                • Pe soseaua de centura se circula chiar din cursul zilei de ieri de la ora 8. In aceasta dimineata am circulat dinspre servici spre casa si se merge chiar ok.

                  Comment


                  • ai fost cumva la avarii in balta ca mai stiu pe cineva care a ajuns la ora 0 azi noapte
                    Last edited by Cristi_LCD; 18 December 2009, 14:19.

                    Comment


                    • Stefane ai pus gumele de iarna pana la urma ?
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Florentin, se circula inca de la prima zapada. Doar ca masinile de dezapezit trec o data la o jumatate de ora su ora si zapada este mereu acolo . Se patineaza..
                        sigpic

                        Comment


                        • Stefane, nu am fost eu aseara.
                          iamagi, eu dimineata, cand nu ningea asa tare ca acum, am parcurs toata soseaua de centura cu 50 km/h, normal, condus in conditii de iarna, dar stratul de zapada nu era chiar de speriat. Acum nu mai stiu...

                          Comment


                          • Azi mi-am incaltat loganul cu anvelope de iarna. Se cunoaste diferenta.Am alt curaj sa pun frana.

                            Comment


                            • Din nou avertisment: Nu Circulati pe la periferie! Centura e plina de zapada - e micsorata din cauza ca s-au facut troiene pe margine. Masini trec 1-2 la 5-10 minute.

                              Soseaua spre Buzau, este in continuare inchisa.

                              Prin carteirul Radu Negru, nu circulati. Zapada depaseste 20 cm acum si riscati sa ramaneti cu masinile in aer. Astazi pe strada mea s-a blocat un taxi (Ford Focus) si un Papuc 4x4. Au iesit greu.

                              Mare grija!
                              sigpic

                              Comment


                              • tot orasul ai la fel asa ca lasati masinile acasa cai belea
                                din kercea de la poda si pana la mine la kaufland faceam cam 20 min acum o ora am facut traseul asta an 1.45min ai jale ca toti istetii as an trafi cu toate panaramele de masini fara cauciuri corespunzatoare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google