Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drumul Mării

    Reabilitarea şi modernizarea şoselei dintre localităţile Viziru şi Mihai Bravu, principala rută spre litoral, ar putea fi terminată cu mai mult de jumătate de an înainte de termenul prevăzut în contract. Lucrările sunt foarte avansate şi doar blocarea finanţării ar putea să încurce constructorii. Contractul în valoare de 64,77 milioane de lei a fost câştigat de firma nemţească "Max Bogl", în asociere cu "Tancrad" Galaţi

    sursa

    asa ca, cine stie, poate de la anul putem sa mergem iar pe drumul ala spre litoral
    sigpic

    Comment


    • Ma adevarul este ca Tancrad astia par a fi destul de serioasi.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Adevarul e ca acolo chiar se lucreaza, am trecut eu zilele astea prin zona, si chiar era forfota mare. Neamtul, tot neamt ramane.

        Comment


        • proaste mai sunt soselele din braila. dar-ar boala-n ele
          cele mai bune sunt b-dul Independentei, b-dul Al. I. Cuza, Comuna din Paris, strazile din Chercea si Centura. in rest, celelalte sunt peticite, taiate transversal pentru conducte de apa, gaz, electricitate, samd, gropi, hopuri si lista poate continua. este o diferenta enorma intre calitatea asfaltului Brailean si cel Galatean. trecerea peste liniile de tramvai este un adevarat show. incetinesti, pierzi timpul (verdele la semafor), lasi in spate un pivot, un capat de bara uzezi prematur anvelopele, suspensiile.
          asta e Braila noastra.
          Last edited by bogdan_1984; 26 November 2009, 10:02.
          sigpic

          Comment


          • O şoferiţă de 29 de ani, din Brăila, a reuşit, ieri, să îşi parcheze maşina pe... scări. Tânăra conducea pe o stradă din oraş şi nu şi-a dat seama că în capăt sunt chiar treptele falezei de la Dunăre. Nimeni nu a fost rănit.
            SURSA: Libertatea http://www.libertatea.ro/stire/a-par...ei-266045.html
            Attached Files

            Comment


            • Asta era chiar proasta. Parerea mea. Cu toata ceata, nu poti pati asa ceva daca ai ceva in cap (creier). Dar de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.

              Comment


              • Uitati ce scrie in Obiectiv.

                Accident tragi-comic pe bulevardul Independenţei. Mai exact la capătul lui, unde Cristina C., o şoferiţă brăileancă în vârstă de 28 de ani, a abordat cu mult entuziasm scările dinspre faleză, reuşind să scape teafără după ce maşina i-a luat-o la vale şi s-a oprit, norocos, la jumătatea pantei. Dacă ar fi fost făcută cu bună ştiinţă, performanţa ei i-ar fi făcut invidioşi pe cascadorii de la Buftea. Şoferiţa le-a explicat, însă, poliţiştilor că n-a avut nici un chef de cascadorii ci, pur şi simplu, a încurcat pedala de frână cu cea de acceleraţie. Asta după ce prinsese o viteză cam mare, iar ceaţa deasă de afară i-a afectat simţul orientării în spaţiu într-o asemenea măsură încât nu şi-a dat seama că s-a terminat bulevardul. Pentru că femeia şi-a dat cuvântul de onoare că ea se afla la volan şi nu vreun prieten amator de raliuri ilegale, poliţiştii de la Rutieră au decis că nu e cazul să întocmească dosar penal.

                Întâmplarea fericită a făcut ca nimeni să nu iasă în faţa autoturismului zburător, la ora 0.00, a zilei de miercuri, când s-a produs incidentul. Din toată această experienţă, cea mai şifonată a ieşit maşina, marca Renault. Nu doar că i s-a boţit caroseria, dar i s-a spart şi baia de ulei, iar după unghiul de atac al roţilor faţă nici lonjeroanele nu mai sunt cum au fost înainte de accident. Paguba este completată de deschiderea air-bag-urilor, amănunt ce duce la necesitatea înlocuirii complete a bordului, după cum ne-a explicat un mecanic auto.

                Sursa: http://www.obiectivbr.ro/local/36616-zburatoarea.html
                Attached Files

                Comment


                • aha, deci cascadoria ca in filme nu ia reusit
                  velsatis, masina de zeci de mii de euro...
                  sigpic

                  Comment


                  • Cred ca a pierdut "pariul"...pentru ca nu a ajuns pana jos.

                    Comment


                    • Ma ...da ce rai mai sunteti...
                      Fereasca Dumnezeu sa va aflati vreodata in pielea iei...sau in alte cazuri...(trairi din proprie experienta)

                      PS: Pacat de masina... defapt bine ca e intreaga ea...nu masina.

                      Comment


                      • Nu cred ca ne vom afla niciodata in pielea ei, pt ca spre deosebire de ea, unii din noi am luat carnetul "pe bune". Ea poate la luat la Pitesti, sau prin alt judet unde sa mai practicat aceeasi "metoda de examinare". Nu zic, accidente i se pot intampla oricui, dar totusi, nu in halul asta. Daca era ceva gheata jos, poate as fi zis ca nu a mai putut stapini masina, dar asa.............

                        Comment


                        • eu cred ca s-a intamplat asa. apropiindu-se de bordura, a apasat pedala de acceleratie crezand ca apasa frana. apoi, cu cat se apropia mai mult de dunare, apasa din ce in ce mai tare gazul si intr-un final, nu a mai avut roti cu care sa accelereze si s-a oprit masina
                          sigpic

                          Comment


                          • Cand vad astfel de cazuri, ma intreb totusi daca nu ar fi bun si un test de aptitudini,
                            (ceva gen test pt mecanicii de locomotiva, sau cum se dadea inainte pentru soferii profesionisti) inainte de a se permite intrarea in examen. Sunt persoane, nu musai femei, care pur si simplu, nu au aptitudini pentru a conduce un autovehicul.

                            Comment


                            • Originally posted by MARIUS_BR View Post
                              Daca era ceva gheata jos......
                              ...o baga in strand si zicea ca a crezut ca-i o spalatorie auto

                              Comment


                              • Tare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google