Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aduo duminica si eu aduc generatorul sa vedem ce fel lucreaza

    Comment


    • Gata de afaceri......

      Gata Stefane tu bagi curentu' eu bag "scula"....deci cine e primu client?

      Deschidem lista :
      1....

      Dechidem afacerea si uite asa o sa fie...
      Last edited by Cristi_LCD; 13 March 2009, 08:43.

      Comment


      • vorbesc serios aduc generatorul

        Comment


        • la selgros la sectiune AUTO au astfel de aparat pentru lustruit ,nu mai stiu sigur intre 50 si 70 de ron

          Comment


          • [QUOTE=mcdan;278671]Gata Stefane tu bagi curentu' eu bag "scula"....deci cine e primu client?

            Deschidem lista :
            1 mcm022006

            Comment


            • bogdan fii mai atent in trafic ca era sa dai peste mine la ora 18 la intrare an galati.dane mai ramane valabil cu masina de lustruit ca avem clienti scoatem macar benzina
              Last edited by Cristi_LCD; 15 March 2009, 09:47.

              Comment


              • Re:

                Originally posted by dobre stefan View Post
                .....dane mai ramane valabil cu masina de lustruit ca avem clienti scoatem macar benzina...

                Ramane cum am stabilit.....

                Comment


                • Originally posted by dobre stefan View Post
                  bogdan fii mai atent in trafic ca era sa dai peste mine la ora 18 la intrare an galati.dane mai ramane valabil cu masina de lustruit ca avem clienti scoatem macar benzina
                  da, da, si marmota ce facea?

                  ati auzit cum spun nemtii la logan? daca nu, va zic eu. FURCULTITA CU 4 ROTI.

                  a intrat un cui intr-un cauciuc. este de durata daca ma duc la vulcanizare si astup gaura aia, sau trebuie sa schimb anvelopa? nu m-as indura sa schimb anvelopa pentru ca am deja 17000 km facuti cu ele.

                  voi ce spuneti?
                  Last edited by bogdan_1984; 16 March 2009, 09:09. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Fa pana. Nu e nevoie sa schimbi cauciucul. Eventual mut-o pe spate sa nu ai emotii.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • S-a deschis topicul regionalei pe Moldova, a IV a , de la Galati.
                      Aici vor fi discutiile. http://www.loganclub.ro/forum/patra_....html?p=281314
                      Toata stima

                      Comment


                      • Inca am o mare nelamurire,nu pot sa aflu un consum corect pentru logan, 1.6 16v,la logan 1.6 8v am vazut ca se invarte undeva la 7-8,teoretic si din ce apare in brosura loganul de 16 valve ar trebuii sa consume mai putin,dar totusi forumul e plin de baieti care zic ca consuma nu gluma,bine ca acuma oricine poate sai dea la un motor sa i sara pistoanele,cum am mai zis vreau un 1,6 dar acum de care 8v sau 16v,mai mult de 140 nu intentionez sa merg cu el,pt ca de cand ma stiu nu am incercat sa merg mai mult,dar ma gandesc ca in zilele noastre ,la o depasire in afara totusi sunt buni niste cai putere in plus,dar nici sa merg conectat la pompa prin oras nu am de gand,in mare cam pe la 2500 max schimb vitezele.

                        Comment


                        • Cum sa schimbi la 2500? Ce ai diesel?
                          In oras diferenta de consum dintre cel cu 8v si cel cu 16v este data doar de stilul de condus. Practic la acelasi sofer diferenta este de maxim jumatate de litru(0,5 l= 1,6 lei) la 100 de km(care apropo este 9-10 l/100 de km depinde de cum prinzi semafoarele )
                          In afara daca mergi cu 90-110 km/h la fel diferenta de consum este foarte mica. Peste 110, 16v consuma mai putin decat 8 v datorita cuplului motor mai bun, dar sa nu crezi ca diferenta ar fi mare. In realitate la acelasi sofer un 1,6 16v consuma cu putin(maxim 1l la 100 de km) fata de un 1,6 8v.
                          In schimb diferenta de cai putere face toti banii.
                          Si sa stii ca la 1,6 16v daca schimbi la 2500 faci foarte rau ca asta-i motor de turatie.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • ionut_z20 mai ridica putin in ture. macar pe la 3000 rpm sa schimbi. chiar daca iti iei benzina, injectoarele, incetul cu incetul, isi dau sufletul.
                            sigpic

                            Comment


                            • multumesc pentru sfaturi a sa tin cont de ele

                              Comment


                              • e in perioada rodajului de o menajezi cu schimbatul vitezelor la 2500?
                                totusi tine cont ca este benzina si motoarele din cate am citit peste tot sunt de turatie deci nu se intampla nimic daca, conduci putin mai sportiv, nu de alta dar mai nimeresti si benzina proasta si gata calamina pe supape
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google