Traficul brasovean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traficul brasovean

    In acest thread vom da informatii si vom discuta despre traficul brasovean: Lucrari,strazi inchise,circulatie lenta,aglomaratii,gropi,etc.
    Last edited by ALO68; 27 September 2011, 14:23. Reason: Automerged Doublepost
    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

  • #2
    se lucreaza pe strazile traian si zorilor (strazile sunt circulabile )
    DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
    sigpic

    Comment


    • #3
      pe dobrogeanu au pus sacali interzis 1.5 t :| ... si era s-o mierlesc de-o amenda azi... cu masina de servici.


      (daca ar fi dupa semn nici loganu nu are voie pe acolo in talon are 1550 kg )
      "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

      Comment


      • #4
        poate 1050 Kg....ca pt 1500 de kg mai trebuiau vreo 2-3 straturi de tabla pe el...
        DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by mc_alienu View Post
          ...dupa semn nici loganu nu are voie pe acolo in talon are 1550 kg )
          citeste iar... in talon se scrie greutatea proprie, greutate maxima admisa, cu remorca cu sau fara sistem de franare...

          politia se uita la masa maxima autorizata nu la ce greutate are masina goala...
          "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

          Comment


          • #6
            Ce stiti despre giratoriul calea buc.cu toamnei,chiar se face?


            Va sfatuiesc sa nu mergeti in Bartolomeu dimineata intre 8 si 8.30... Azi am prins coada de la stadionul Tineretului...cred ca 15 minute mi-au trebuit sa ajung la giratoriul de la str. Lunga
            Last edited by ALO68; 27 September 2011, 19:37.
            O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

            Comment


            • #7
              la toamnei cu calea bucuresti se face giratoriu, cu 2 bretele cum vii dinspre hidro spre zizinului, una spre toamnei si alta spre calea bucuresti. sensul giratoriu practic inlocuieste semnaforul.

              si sensul giratoriu o sa aibe 3 benzi, mai putin sfertul de intoarcere pe calea bucuresti (conform desenului de pe asfalt), care va avea o singura banda, astfel ca nu mai esti nevoit sa faci sensul giratoriu ala mare de la hidro pana la camera de comert ca sa urci pe calea bucuresti. daca nu la noapte, maine noapte cred ca il si fac provizoriu din balize.

              si uitam, breteaua dinspre calea bucuresti spre zizinului o sa ramana si ea, deci giratoriul inlocuieste semaforul, cu completarea posibilitatii de intoarcere inapoi pe calea bucuresti.

              daca nu se intelege pot face un desen .
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                Am inteles...si pe toamnei se va circula in ambele sensuri?
                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                Comment


                • #9
                  never ever. speram ca refaca astia dublu sens cum era odinioada in toata zona hidro, dar degeaba.
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    Atunci nu vad scopul giratoriului..in afara ca scapam de semafor nu ma incanta ca trebuie sa ocolesc
                    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                    Comment


                    • #11
                      o sa vedem la sfarsit cum o sa fie, oricum e mai bine asa ca te poti intoarce inapoi pe calea bucuresti.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Da, asta da...dar daca "ratezi" vreo intrare in alt loc trebuie sa ocolesti...am fost la brd si nu am gasit loc liber...dupa 2 tururi am gasit...
                        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                        Comment


                        • #13
                          daca ratezi, ghinion ... macar poate dau cu covor de asfalt si pe jumatatea cealalta de pe zizinului care a ramas si poate fac si cele 6 benzi de la hidro, ca nici strada aia (adica ditai bulevardu') nu mai e buna de nimic.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            Nu stiu..sincer ma asteptam sa dea drumul la circulatia in ambele sensuri macar pe toamnei dar capetele "luminate"din primarie nu gandesc....
                            O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                            Comment


                            • #15
                              daca nu ies bani nu gandesc. la giratorii, lalele, garoafe, asfalt (mai ales) ies banii si normal ca acolo gandesc si ei. bun primar, pacat ca e portocaliu.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google