Traficul brasovean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Azi era sa fiu calcat de un nebun cu un logan albastru cu ceva ysa la numar ! Circula foarte repede ! pe zorilor !
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #77
      de maine cica vin zapezile si se raceste, adio zile faine ca cea de azi.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #78
        mumus,pacat ca te-am ratat,data viitoare o sa fiu mai atent

        sigpic

        Comment


        • #79
          mai speriat ma...ma duceam sa imi iau macheta diagostini de la chiosc...sa ma cac pe mine nu alta... chiar nu te vazusem.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #80
            Skorpioane fi mai atent alta data.....deschide si usa sa fi sigur ca nu-l ratezi
            O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

            Comment


            • #81
              hai sa va zic ce am patit eu de 1 decembrie...

              merg pe o banda...banda din dreapta mea e separata de a mea de linie continua, coloana pe toate benzile,o duba din dreapta mea fara semnal da sa se bage peste mine...dau claxon si se repliaza,am zis ca gata...dar nu...el intra in spatele meu si imi da faza lunga...de parca eu as fi gresit...logic mi-a sarit mustaru si m-am urcat pe frana, a intrat si abs-ul...asta parea ca sa linistit...dar dupa vreo 100 de metri ma depaseste brusc pe dreapta si intra fortat pe banda mea(moment in care ai intind politicos un deget)...si imi ia fata, chiar si tragand de volan si franand tot mi-a luat fata...la propriu, simtind ca ma lovit m-am oprit sa vad daunele..la care el demareaza...eu m-am urcat in masina si cu mana pe claxon am facut slalom printe masini pana am ajuns in drapta lui, las geamu jos si urlu la el ca ma lovit..la care el imi arata un deget...urlu la el sa mergem la politie...la care el: sa mergem...si a plecat spre politie(era strada ce dadea spre politie) eu am oprit si am vazut ca am doar bara murdarita...am sters si nu se vad decat 2 puncte mici... am zis ca nu ma duc la politie ptr ca exact inainte cu o zi a nascut sotia, si deja aveam de umblat peste tot, nu am mai avut timp sa merg la politie...si nici nu aveam nici martor nici daune..

              dar am vb ieri cu un politist..si a zis ca ok, pot sa caut pe camere de luat vederi din zona..ca sigur gasesc incidentu..da tre sa reclam la politie...si e de umblat ..o sa ne citeze pe amandoi..etc.. acu ce sa zic...
              De acum incolo ma jur ca nu incerc sa ma razbun pe prost..ca ala e intodteauna mai odihnit si te bate prin experienta... ideea e ca ai stiu nr de inmatriculare si daca il vad...o sa am grija sa nu merg pe unde merge el...

              Baieti, imi doresc sa se gaseasca unu sa ai sparga mufa astuia, si semenilor lui... ca eu nu mai pot...sunt familist, am o fetita frumoasa care ma asteapta acasa, acum are 4 zile si am adus-o azi acasa.

              Nu ma gandeam ca un idiot poate sa mearga atat de departe...chiar daca el a gresit... e un ford tranzit alb 8+1 dar de marfa, cu numar Bv nustiucat HAC , daca il vedeti ocoliti-l ca e nebun la propriu.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #82
                aia e masina de servici, si daca il urmareai silentios ai fi vazut unde are firma, si mergeai sa ii spui la sefu lui ce face domnu in trafic. si il potolea cu o demisie. caz patit de unu care lucra pe un doblo, tot asa, pe toamnei n-a avut loc de unu, si ala l-a urmarit si a vazut unde lucreaza. a doua zi nu mai avea loc de munca.

                am vorbit cu unu care lucreaza pe tir, si a zis ca nu isi permite sa mearga cu masina mica cum merge tiru...din cauza ca la tir stii ca iti faci altfel loc cand mai ai 17m dupa tine, si probabil si asta cu duba ta la fel se crede...
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #83
                  oricum mumus, eu m-am convis de mult de soferii din romania, si eu m-am mai luat cu unu tot la fel...acum 2-3 ani...eu n-am patit nimic...dar era sa ma bage in copac si sa ma dea afara de pe sosea, de atunci am zis ca ii las sa faca ce vor sa se duca unde vor...pt ca sunt prea prostii si cu prostul nu te pui...si cum 70% dintre soferi romani sunt anti talent si se cred destepti mai bine ii lasi...nu te mai lua cu ei...ca nu merita

                  Comment


                  • #84
                    sigur era un transit si nu un peugeot cu hac la numar ???

                    are platforma cumva??? daca da sta langa mine ;))

                    si e masina de firma...

                    si sincer mai urat a fost din partea ta ca ai franat ca neomul... dar asta e cei care circula putin stiu putine :P...
                    "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                    Comment


                    • #85
                      daca ala e, mumus, poti merge la pont la firma sa vorbesti cu un sef de-al lui, si sa ii zici ca de data asta nu ii ceri RCA-ul, doar asa sa-i scoti ochii...

                      si eu m-am potolit si eu putin cu cei care nu stiu sa abordeze sensurile giratorii... mai iert din cand in cand pe cate un prost.

                      LE: in romania nu ai cu cine... degeaba te cam zbati... pacat ca pe dincolo se poate, fara sa il omori pe ala de langa tine.

                      si ca tot zice alienu de frana aia... mie mi-a iesit de pe o strada laturalnica din uzina 2, un logan pick-up fara sa imi acorde prioritate. i-am dat claxon ca sa vada ca eram si eu pe acolo...si dobitocul mi-a trantit o frana de abia am reusit sa opresc, si mi-a murit si motorul... si tot el s-a dat jos cu gura mare, dar cand a vazut ca nu eram singur in masina s-a urcat si a plecat. asta s-a intamplat acum vreo 2 ani, nu e chiar recenta intamplarea.
                      Last edited by B 83 RMJ; 4 December 2011, 21:51. Reason: Automerged Doublepost
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #86
                        Aveti grija la cei cu masinile de firma,nu-i prea intereseaza unde,cum si cand depasesc......sau circula......sincer nu trebuia sa calci frana...chestii d'astea nu se fac.....si eu am avut de-a face cu "soferi" d'astia...vorba lu' alienu'
                        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                        Comment


                        • #87
                          Mumus, era bine sa te fi dus la Politie. Daca in 24 de ore nu se prezenta si el, i se suspenda permisul.

                          Dar, ca sa ai castig de cauza, nu fii acuzat de plangere nefondata, ar trebui sa ai ceva semne pe masina, care sa coincida cu ale masinii lui.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #88
                            cam nasol traficul in dimineata asta,cum a nins putin cum s-a facut aglomeratie si bineinteles sticla pe jos

                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              care stie ce au patit astia de la circulatie?
                              de dimineata umbla pe strazi de zici ca urmeaza sa vina Papa.......
                              Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                              Comment


                              • #90
                                trebuie sa justifice pe ce au cosumat benzina )
                                *****
                                sigpic
                                http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google