Traficul brasovean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    la giratoriul cel nou eu zic ca nu o sa ramana cedeaza trecerea pentru cei de pe calea bucuresti. altfel nu avea rost sa mute giratoriul mai la stanga astfel incat tu cand vii de pe calea bucuresti sa ai banda dreapta, nu un semicerc...
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #47
      eu zic ca toti o sa aibe prioritate in sensul giratoriul calea bucuresti toamnei ca nu prea stie lumea sa circule in sensuri) deci toti au prioritate)

      Comment


      • #48
        Am inteles ca giratoriul de la toamnei este naspa,asa e?
        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

        Comment


        • #49
          pe prima banda se circula ff ok in giratoriul de la toamnei))) un pic trebuie sa ai grija la cei care vin de pe zizin:P

          Comment


          • #50
            e ciudat rau, daca vi de la hidro, trebuie sa cedezi trecerea celor care se intorc inapoi pe calea bucuresti, dupa care imediat ai prioritate in fata celor ce vin de pe calea bucuresti. cedeaza trecerea ala, nici nu-l vezi. te cam incurci in benzi pe acolo, si din cate am observat s-a liniat cu alb, deci e cam gata. daca asa o sa iasa si ala de la ceasu rau e cam naspa. macar la patria nu au loc de tiganie...
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #51
              Zapada,zapada,zapada...cam repede tinand cont ca saptamana trecuta au fost si 22 de grade..dar asa e la munte,d-aia iubim Brasovul.
              La stiri se spune ca zapada are 30 cm la Fundata. Sunt curios daca trebuie sa se monteze cauciucurile de iarna mai repede cu o luna aproape
              O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

              Comment


              • #52
                si la balea a nins, dar acolo se subintelege
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #53
                  Daca a nins la Fundata si Predeal se subintelege ca Balea s-a instalat iarna
                  O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                  Comment


                  • #54
                    exact. eu aseara am fost la predeal pana pe la 19:30 si nu era nici un fulg, doar ploaie. dar peste noapte s-a mai racit.

                    cica si in cristian la INA SCHAEFFLER a nins toata noaptea. in brasov nu stiu...
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #55
                      Azi noapte(ora 2.30) in brasov a fulguit
                      O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                      Comment


                      • #56
                        la mine e zapada si sunt 2.8 grade afara. zapada e numai pe case si pe iarba in curte....pe drum e doar apa.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by B 83 RMJ View Post
                          e ciudat rau, daca vi de la hidro, trebuie sa cedezi trecerea celor care se intorc inapoi pe calea bucuresti, dupa care imediat ai prioritate in fata celor ce vin de pe calea bucuresti. cedeaza trecerea ala, nici nu-l vezi. te cam incurci in benzi pe acolo, si din cate am observat s-a liniat cu alb, deci e cam gata. daca asa o sa iasa si ala de la ceasu rau e cam naspa. macar la patria nu au loc de tiganie...
                          imi retrag cuvintele, si revin cu impresii noi, pe timp de zi. este ok facut, e liniat astfel incat nu ai nici un motiv daca nu sti sa circuli. deci e chiar ok, e terminat tot. nu stiu daca pe vremea asta se mai apuca la ceasu rau si la patria. poate doar mai asfalteaza pe undeva cate o strada, ca deh...
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #58
                            e duminica alin... incearca pe la ora 8-10 sau la 15-17 in cursul saptamanii

                            poate dupa ce mai cunoaste lumea zona o sa fie mai bine... ca momentan nu prea stie lumea pe ce banda sa se incadreze sa mearga in directia dorita...

                            speram ca o sa fie bine...
                            "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                            Comment


                            • #59
                              o sa incerc maine ca am drum pe acolo. oricum ma refeream la felul in care a fost marcat.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • #60
                                cel mai bine vb peste o luna... invata lumea marcajele... pe care banda sa circule...
                                "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google