Unde Mancam Bine In Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    intrucat eram tare curios sa incerc shaorma de la apaca azi am zis ca nu s-o face gaura-n cer daca renunt la regim pentru juma de ora si mi-am luat o shaorma.
    Bile albe:
    -servire prompta
    -ardeii iuti sunt dementiali
    -pretul relativ mic
    Bile negre:
    -carnea nu mi-a placut la gust... nu a avut condimentele specifice.
    -sosurile sunt ketchup simplu si 2-3 mirodenii adaugate.
    -nu au castraveti murati
    -ketchupul iute nu e nici pe departe iute.

    Concluzia... e buna daca vrei doar sa iti potolesti foamea... dar daca vrei sa mananci ceva bun mai faci 3 minute pe drum in plus si dai o fuga in Drumul Taberei la Maverick.
    sigpic

    Comment


    • #17
      la 1 mai nu iti mai da doza gratis.

      Comment


      • #18
        Ce tarani... mai e o shaormerie..care este laudata..aici la mine in militari..la intersectie la lujerului..in diagonala cu Cora... 14 lei parca shaorma mare + doza..
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • #19
          Bai nene...voi vorbiti de shaorme si mie mi-e foame...o fi bine ?
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #20
            viziteaza una din shaormeriile astea si iti trece foameaaa
            sigpic
            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

            Comment


            • #21
              eu zic ca cel mai bine mananci acasa :-j
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • #22
                eftin si bun si fara obiectii.. pui ce-ti place )
                sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
                Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

                Comment


                • #23
                  Originally posted by fane1990 View Post
                  Ce tarani... mai e o shaormerie..care este laudata..aici la mine in militari..la intersectie la lujerului..in diagonala cu Cora... 14 lei parca shaorma mare + doza..
                  eu stau exact la lujerului si stiu shaormeria asta... e o dughena infecta... daca vezi in ce conditii prepara shaorma iti trece foamea instant ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    tocmai am terminat de mancat o shaorma de la Maverick... buna e... am dat gata una d-aia mare... 22 de roni dar merita fiecare banut.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Atentie de unde mancati shaorma..ca pe caldurile astea ... nu sunt prea bune.....
                      sigpic
                      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                      Comment


                      • #26
                        Bune sunt - nu si sanatoase PEste tot . Daca a mai mancat cineva la restaurantul POTCOAVA (pe GIULESTI - acolo unde se duce BASE`) parerea mea e ca au cea mai buna mancare si servire din Bucuresti (cu 60 - 100 Lei mananca 2 persoane 1 fel+ garnitura diversa + desert + bautura) si ar mai fi cam cel mai ieftin local din REGIE (TRATORIA 20 sau PUB20 , mancare super ieftina super buna 12 lei / fel - Va recomand TOCHITURA sau Vitel inabusit in sos tomat)
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • #27
                          20 e ok.. numai ca servirea lasa de dorit.. recomand tigae picanta si pui andaluz
                          sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
                          Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

                          Comment


                          • #28
                            Sambata seara ,inainte de a primi vestea cu notele de la bac..eram prin cismigiu..si din cauza stresului..am fost la Kogalniceanu.. la shaormerie.... 13 lei shaorma mare... dar eram cam uscata...iar cartofii zici ca erau fierti... o bulina neagra....
                            sigpic
                            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                            Comment


                            • #29
                              Bune shaormele astea da sunt o "bomba" pentru stomac... ca sa nu mai zic ca in Bucuresti sunt f scumpe. In Constanta pe celebra straduta dinspre portul Tomis Shaorma mare e 8 Ron. In plus de asta au tot ce iti doresti ca sa iti alegi sa puna in ea.
                              Shaormeria de la Budapesta, cea noua sub brand-ul "Shaorma Dristor" este ok, nu stiu de ce iti da cartofii separati cat si pe farfurie, nu au sos de usturoi ci mujdei care nu e tocmai ok in cazul shaorma, insa este elegant, curat ca deh e la inceput si carnea are gust bun. Personalul amabil si atent!
                              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                              Comment


                              • #30
                                eu recomand shaorma de la fastfood-ul situat in zona brancoveanu dupa oraselul copiilor spre big bercenii...e pe aceeasi parte cu oraselul...shaorma foarte buna,meniuri la fel..shaorma la matache,apaca e bunicica,vis a vis de oficiala de la Dinamo e un fast food bun,si la intersectia dimitrov....
                                restaurant..La Margineni zona colentina,Cocosu Rosu,zona apusului
                                Mancare chinezeasca...nu mai gasesti in Bucuresti asa cva,bucatari chinezi..Marele Zid,zona stefan cel mare,dupa intersectia cu barbu vacarescu spre obor.
                                Last edited by PCH; 17 September 2009, 17:20.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google