Unde Mancam Bine In Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    esti in urma cu preturile
    la 1mai aia mare 12ron si aia mica 10ron.
    tu sti toate preturile din tara ? ca vad ca stai in romania..

    Comment


    • #77
      am mancat o shaworma buna ieri de la un fast food din fata spitalului cfr2. A fost bunicica si a costat doar 10 lei. Cat despre comentariile legate de recomandari eu zic ca ar fi utile... sa nu mergem la pomul laudat degeaba.
      sigpic

      Comment


      • #78
        Scuzele mele , eu ultima oara cand am mancat la 1mai era 7ron aia mare (2-3 saptamani sa fi fost) , CataFoF m-am mutat din Romania acuma... Ti-ai facut o idee pe unde stau? (<offtopic /glumesc si eu) Recomand si Shaormeria Driston din Tineretului si Shaormeria Dristor din Plazza , bunicele

        Comment


        • #79
          Taverna Sarbului
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #80
            vad ca majoritatea prefera shaorma...
            - shaorma de la dristor mi se pare cea mai buna
            cea cu pui e 15 lei
            cea amestec cu vita+pui e 18 lei
            - la picute langa benzinaria petrom de pe eminescu ieftin si bun (pulpa pui+cartofoi+salata 15 lei)
            - giros tot langa benzinarie pentru cine prefera o shaorma greceasca parca 15-16 lei

            restaurante bune sunt gramada:
            - restaurant la mama se mananca bine....preturi acceptabile
            - restaurant thalia foarte multumit mancare buna...preturi bune
            - restaurant cu specific romanesc burebista pe mosilor ....bun dar scumputz (aici au niste papanasi super buni)
            - taverna sarbului delicios si la sinaia si in bucuresti
            - la caru cu bere se mananca bine si in anumite zile au program artistic pe la ora 21.00 parca (singura problema e murmurul mesenilor-galagie) dar merita...preturi acceptabile
            si mai sunt restaurante pe care le-am omis, dar....destul )
            sigpic

            Comment


            • #81
              -Restaurant cu autoservire "Bon Appetit" la intersectia G-ral Praporgescu cu Batistei, vizavi de biserica, mancare deosebita si foarte buna (cel putin o data pe saptamana luam mancare de acolo), preturile rezonabile.
              -Un fast-food pe B-dul Dacia, cel cu mancare mexicana (nu stiu ce nume are), ca sunt multe acolo, am luat doar specialitati mexicane, foarte bune, recomand tigaia picanta si encelada de vita.
              -De acord cu @gvg06, "La puicute" de pe Eminescu, langa benzinaria Petrom, la fel mancare foarte buna.

              Comment


              • #82
                Originally posted by gvg06 View Post
                vad ca majoritatea prefera shaorma...
                - shaorma de la dristor mi se pare cea mai buna
                cea cu pui e 15 lei
                cea amestec cu vita+pui e 18 lei
                - la picute langa benzinaria petrom de pe eminescu ieftin si bun (pulpa pui+cartofoi+salata 15 lei)
                - giros tot langa benzinarie pentru cine prefera o shaorma greceasca parca 15-16 lei

                restaurante bune sunt gramada:
                - restaurant la mama se mananca bine....preturi acceptabile
                - restaurant thalia foarte multumit mancare buna...preturi bune
                - restaurant cu specific romanesc burebista pe mosilor ....bun dar scumputz (aici au niste papanasi super buni)
                - taverna sarbului delicios si la sinaia si in bucuresti
                - la caru cu bere se mananca bine si in anumite zile au program artistic pe la ora 21.00 parca (singura problema e murmurul mesenilor-galagie) dar merita...preturi acceptabile
                si mai sunt restaurante pe care le-am omis, dar....destul )
                Scuzama unde ti se pare ieftin caru cu bere???? Cand ai fost acolo si ce ai mancat?????? Iti zic eu ca acolo o portie de iahnie fasole si nista carnaciori este 18lei sau varza calita cu muschi de vaca si cateva chestii pe langa gen ardei iute sau alte alea este 58de lei da ai citit bine 58lei. Asa ca mai gandeste la preturi la carul cu bere. Daca vreti si de bautura va zic in jur de 50de lei sticla de vin. Sau poate tie ti se pare ieftin.
                Au program artistic si in timpul zilei nu numai seara.

                Comment


                • #83
                  --pt. cei din zona militari dr taberei va recomand restaurant TURBOTEQUILA zona autogara militari...meniul zilei(ciorba+felul 2+desert=13ron) pizzza(mica 28'=13ron)(mare 32'=19ron) sucuri 5ron(500ml) bere timisoreana(500ml) 3.5ron..terasa cu lautari de marti pana duminica..parcare 200locuri
                  --singurul loc unde se mai mananca shaorma in sectorul 6 buna e la maverik

                  Comment


                  • #84
                    -mancare gatita super buna la "dinos" pe vacaresti, e full mereu si nonstop.
                    -shaorma ieftina si destul de buna aproape de piata resita "la grasi"
                    shaorma mica 4lei, medie 7, mare 9, uriasa cu 2 lipii 13
                    -fast foodurile de la kaufland sunt super...

                    hai pofta mare
                    Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

                    Comment


                    • #85
                      Eu fiind un fan convins al bucatariei italienesti, va pot recomanda, un restaurant cu astfel de specific, si anume IL CANTUCCIO, de langa rondul Carol.
                      Mancare excelenta, preturi mai mult decat rezonabile, si portii din care te chiar saturi...

                      Numai sa va inarmati cu multa rabdare, deoarece nu cred ca exista vreo tura de ospatarite cu care sa nu ma fi certat

                      Dar experienta merita..
                      REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                      Comment


                      • #86
                        de la Mc Donalds se stieeee !!!!!
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Pe perioada verii am renuntat la shaorma de la Genin, care sincer sa fiu, nu prea are rival in Bucuresti, dar pe caldurile astea, fiind destul de grasa si satioasa, pica najpa la stomac.
                          Acum nu mananc decat de la Dristor Kebap (a nu se intelege ca mananc doar shaorma toata ziua, ci in sensul ca daca am pofta de o shaorma, mananc de acolo ), "sucursala" Budapesta.
                          Bagheta de pui/vita + portie de cartofi + Coca Cola la doza/limonada/airan = 13 lei.
                          Imi place ca e fresh, mai de vara asa.

                          L.E. La McDonald's/KFC/Burger King, nu am mai mancat de vreo doi ani, dar nici nu le simt lipsa. Aia nu e mancare, nu stiu exact ce e, dar nu o pot numi mancare.
                          Last edited by vitriol; 5 August 2010, 00:19.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #88
                            Monoglutamat de sodiu.. al 5-lea gust.. acru, amar, sarat, dulce si "delicios".. asta e Mecu' si KFC-u si BK-u..
                            REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                            Comment


                            • #89
                              The king of shaorma : La Haleala, zona Gara de Nord - atentie - genereaza dependenta ...
                              Pizza foarte buna : Pizza Rock and Roll.

                              Comment


                              • #90
                                Cu cea mai mare incredere va recomand sa mergeti la veropizzaiolo, e in centru istoric, pe smardan 37, e o pizzerie destul de micuta, cu mancare foarte buna!

                                Chiar merita sa incercati!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google