Masinile Noastre- BUBUITE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bine ca ai rezolvat si ai scapat de piatra asta dupa inima!

    Comment


    • >>>

      Azi am ridicat masina .... arata sooper si merge sooper ... au facut treaba buna bajetii .... mai am de schibat sambata pinionu de diesel si sincronu ... restu au schimbat bajetii tot pe RCA-ul vinovatului (miau despagubit tot mai putin pinionu si sincronu) ca cica pinionu era inalbastrit si nu pare a fi din cauza accidentului si atunci nu mi-au bagat nici sincronu (cica as fi ramas fara ungere pe a V-a) ... fie si asta ... macar platesc 300 ron si nu 9.700 cat a fost devitu. Deci caz inchis la mine
      Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

      Comment


      • Sa fie intr-un ceas bun!!!

        Sper sa nu te mai prind p-aici cu poze
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • Si pe mine ma lovit unul anul trecut, avea asigurare la generali in doua saptamini masina a fost reparata in reprezentanta,valoarea reparatiei a fost 180 mil.

          Comment


          • O societate de asigurari cu care am avut mari probleme e Carpatica, deci nu recomand de nici o culoare, in schimb am avut de a face cu cei de la Astra, care mi-au rezolvat problema in jur de 1 saptamana.
            As avea nevoie de un sfat in legatura cu un service unde sa merg sa imi schimbu de ulei, de filtre si sa se uite si la placute/planetare sau pe unde mai trebuie, ca se aude si un zgomot pe fata dreapta.

            Comment


            • Postez si eu noua mea reusita:am acrosat un logan mcv la schimbarea benzii.Cu aceasta ocazie masina va primii un face-lift.Stiti vorba aia..."tot raul spre bine" )
              Attached Files
              Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

              Comment


              • Lovita

                Offf.... Noroiul asta ce face am poarta de 2.5 metrii si tot am lovit-o
                Attached Files
                http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

                Comment


                • Originally posted by minulescu View Post
                  O societate de asigurari cu care am avut mari probleme e Carpatica, deci nu recomand de nici o culoare, in schimb am avut de a face cu cei de la Astra, care mi-au rezolvat problema in jur de 1 saptamana.
                  As avea nevoie de un sfat in legatura cu un service unde sa merg sa imi schimbu de ulei, de filtre si sa se uite si la placute/planetare sau pe unde mai trebuie, ca se aude si un zgomot pe fata dreapta.
                  Nu stiu nimic de cei de la Astra, dar de cei de la Carpatica stiu si eu ca nu sunt seriosi.
                  Ca sa nu stai dupa rca altora la tot felul de societati de asigurare care mai de care, cel mai bine e sa ai un casco facut. Am avut un incident in trafic, in care unu m-a acrosat din partea dreapta si mi-a infundat aripa spate si bara. Individu avea rca la AGRAS, nemai auzind de ei am decis sa recurg la a-mi repara masina pe casco, am mers la Union motors in service si am avut masina ca noua in 5 zile.
                  Mi-au schimbat aripa si bara, si au revopsit piesele, multumit de lucrarea celor din service, si de rapiditatea cu care mi-au rezolvat problema. Cel mai fericit am fost ca nu a trebuit sa pierd o zi doua cu devize de reparatii, declaratii, constatari si alte cele, ca in cazul rca.
                  Eu am lasat masina, cheile si asigurarea Casco si m-am intors ca sa o iau si sa semnez actele.

                  Originally posted by alex.dinca91 View Post
                  Postez si eu noua mea reusita:am acrosat un logan mcv la schimbarea benzii.Cu aceasta ocazie masina va primii un face-lift.Stiti vorba aia..."tot raul spre bine" )
                  Chiar asa este Tot raul spre bine ;))
                  Nu e tot timpul asa, dar cate o data trebuie sa vedem si jumatatea plina a "rezervorului" cam ce ai tu pe fata, aveam eu pe spate, tot pe dreapta si a iesit perfect, nu se mai vede nimic.
                  Totul va fi bine! Bft!
                  Last edited by your_2cley; 5 August 2011, 21:08. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by your_2cley View Post
                    Am avut un incident in trafic, in care unu m-a acrosat din partea dreapta si mi-a infundat aripa spate si bara. Individu avea rca la AGRAS, nemai auzind de ei am decis sa recurg la a-mi repara masina pe casco, am mers la Union motors in service si am avut masina ca noua in 5 zile.
                    mai reparo tu pe casco sa vezi cat va ajunge sa te coste casco,e bine de mers la politie,de facut constatare,iar cu copia de la asigurare+p.v.+ dovada mers in service-ul unde iti repara tie pe casco si da dosarelul cu cele enumerate mai mus,ei se vor ocupa pt recuperarea creantelor de la sc de asig a celui vinovat,iar tu nu vei mai avea probleme cu majorarea asig casco
                    sigpic
                    Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                    pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                    Comment


                    • Vineri seara am crezut ca gata! Veneam spre Bucuresti de la Cluj si pe Valea Oltului m-am trezit cu un netrebnic in fata mea...omu depasea netingherit pe contrasens.....am franat cat am putut si am tras mult dreapta....oglinda (electrica si incalzita) din stanga nu am mai putut sa o salvez ...bine ca nu a fost mai rau de atat! Precizez ca eram cu masina de serviciu...un astra G! Oglinda am schimbat-o ieri din banii mei
                      Attached Files
                      Last edited by PCH; 11 September 2011, 10:29.

                      Comment


                      • Nasol moment, imi pare rau pentru ce ai patit

                        Comment


                        • S-au jucat niste copii cu bujiile.
                          Attached Files
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Cand asta ma?


                            LE: Am vazut acum... nasol moment!
                            Last edited by Niki; 11 September 2011, 14:42.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Aseara. Aveam doua poşete pe bancheta din spate.
                              Am auzit alarma si m-am dus catre masina (eram la 30 m, distanta). Probabil s-au gandit ca sparg geamul, baga mana, iau alea si dispar. Ghinion! Am folie si nu a cazut geamul.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Salut.
                                Mama lor de pungasi...[ce bataie ar merita astia,la talpi sa nu ramana semne]..........folia are rolul de a tine gemul.Pacat de incident.
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google