Cafenea&Caterinca&Diverse

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc si drum bun voua si maine/azi lui JKL...

    Comment


    • Salutare baieti...intervin aici sa salut Loganistii Constanteni intalniti/vazuti marti si miercuri in Constanta.
      Sonykel...baut cu el un pecsi cald...salutari.
      Andy...intalnit si vorbit cu juniorul ca de la barbat la barbat.Multa sanatate.
      CT-89- PTK...vazut la intrarea din Santier (poarta 1) .Saluatri.
      Supercar...primul la semaforul de la noul Mol (acela de langa lac)...salutari.
      LAU...vazut pe langa Camera de Comert.
      In plimbarile prin Constanta am avut la dispozitie laptopul de la firma si am gasit net moaca in fata la Camera de Comert si in fata la Idu in Mamaia....paote va intereseaza
      Oricum...tuturor salutari.
      sigpic

      Comment


      • hai salutari mosulica. data viitore cand vi poate stam mai mult.

        sigpic

        Comment


        • am ajuns la tulcea , se circula acceptabila , majoritatea drumulu 70-80 drumu e alb in mare parte , rar ai doar o banda neagra ptr ambele sensuri , in padure la babadag era cam nasol , zapada proasapta dar am ajuns... sa ne si intoarcem.
          Attached Files

          sigpic

          Comment


          • drum bun la intoarcere baieti..la navodari e cam viscol ... aveti grija ....

            @ valeriu data viitoare sa dai anunt cand vi

            Comment


            • ne-am intors eu am ajuns acasa si cred ca si baietii.
              ce sa zic mi-a placut aventura , e primul meu drum lung in conditii de iarna cu zapada/polei. Si o adaug la experienta.
              La tulcea a fost super ca de obicei , doar cum se face ca eu iar am iesit cu revizia cea mai scumpa.
              Ca fapt divers , fratilor luati-va garantie extinsa , eu tre sa schimb corpu clapeta , daca nu aveam EXTENSO ma scuturam de cateva meleoane daca nu spre zeci de meleoane bune.

              Cum e drumu la tulcea? Pai tinand cont ca si cu gume de iarna sa iesit in decor , nu-i bine.
              Acum na eu poate sunt mai fricos mai experimentat dar tinand cont ca stiu acum cum e nu m-as mai duce. La dus a fost relativ ok , viscolit zapada multa 70% din drum era loc doar de o masina , unele portiuni uscate dar pe mijloc , la intrare in padurea la babadag zapada si dedesupt polei accidente , maisni in decor punti rupte. si dupaia dupa Mihail Koglaniceanu era ok zapada afanata , vascolita. La dus am facut sub 2ore.
              La intors am mers blana pana aproape de baia unde in primu viraj cu zapada a fost nasol , aproape de baia vant puternic gheata sticla , masini in camp , accidente , si pana la tariverde asa am tinuto , dupa tariverede sa mers binsor pana la vreo 40-30km de constanta unde asfaltu sticlea si absu era total inutil. Acum na eu de felu meu sunt mai exagerat mai sperios. Sa zica si beciu gxg , glg cum a fost. Deci catalin sfatu meu e sa stai acasa.
              PS mai jos dovada ca am ajuns acasa si cateva imagini de pe drum.
              In poze e o parte de drum bun lejer chiar
              Attached Files

              sigpic

              Comment


              • Am scris si eu la generale .Dar va zic si aici:pufi cam are dreptate in ceea ce priveste conditiile de drum.La intors de la Baia incoace e jale.Multe masini in decor,polei, viscol.Eu nu m-as mai duce decat in conditii extrem de urgente si inarmat cu nervi de otel.Nu poti circula cu mai mult de 40-50 pe mare parte din drum,,iar in unele curbe e cam ruleta ruseasca.Iar pe portiunile de drum unde era si viscol si gheata,nu stiu ce au simtit ceilalati,dar eu simteam cum se duce masina dea latul.

                edit: acum am vazut ca am incurcat topicurile si am scris defapt la intalniri prima data.Ma scuzati.
                Last edited by gxg; 29 January 2010, 20:18.
                MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                Comment


                • ps. am uitat sa zic am 2vesti ptr voi.

                  1.Schimb de ulei , indiferent de motorizare : 99Lei Ulei Dacia Oil + Filtru , oferta valabila doar ptr cei fara garantie. Cadou de la tulcea ptr voi ca sa nu va mai auda cu revizi facute la gigi la colt de bloc.
                  2.La sfarsitul lui Aprilie nu va faceti program , amanati voiajele. Facem o coada mare bara la bara de la ct si din celalte colturi de tara pana in parcare la Star Service Tulcea.

                  sigpic

                  Comment


                  • Drumul de tulcea foarte prost....zapada peste gheata este combinatia perfecta de iesit in decor, prietenii stiu de ce.... Bine ca am ajuns....cu toate componentele pe masina(proiectoare bari faruri etc....)
                    Intalniri Logan Club Constanta:
                    In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                    Ptr detalii : 0723.955.045

                    Comment


                    • Sa va intreb ce consum sau cam cat ati consumat in expeditia voastra pana la TL...)...?

                      Multumesc pentru grija dar stati linistiti... daca nu dau ei cu sare am eu jumatate de sac in portbagaj + greutatea lui ma va tine pe traiectorie ) rad eu rad dar nu-i de gluma... sper sa tina si cu mine Cel de sus...

                      Nu mai am netu' de la vodafone deci nu voi avea cum sa va spun cum a fost solitara mea expeditie )... doar sa sun pe cineva sa ii spun cum a fost si poate D-ne fereste formati o "echipa de comando" si veniti dupa mine in caz de ceva )...
                      Last edited by s.catalin; 29 January 2010, 23:48. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • pufi pentru ce facem coada aia mare ..... e lansarea la duster
                        drive with speed than you die fast

                        Comment


                        • nu stiu n-am zis nimic , dar nu cred ca e nevoie sa va aduc argumente care sa va convinga.

                          nebunu de GLG de la reno club a filmat drumu la intoarcere


                          ptr cei care au impresia ca mergem fff repede sau dece tremura asa rau imaginea , e playback la viteza marita cred ca 4x.

                          s.catalin eu nu vin dupa tine fara suparare nu ma aventurez ptr ca pleci ca inconstientu
                          eu am avut consum 7.6 cam asa desi m-am intors cu 8.4 dar asta ptr ca a iesit din service cu aproape 9 ptr ca suferit o operatie pe ``cord deschis`` au intubato au drenato acum asteapta sai vina noul plaman... un nou corp clapeta. toate astea in timp ce alu beciu statea pe net dadea buzzuri pe mess la golani de la mercedes club si alu glg si gxg se bronzau in parcare.
                          revenind la consum beci a avut 6.4 parca 6.8 dar el a mers mai economic , eu am preferat sa merg a3a a4a ptr o frana de motor mai ``puterinca`` dar tu ai disel , nu stiu de ce intrebi . oricum pleaca cu fullu facut. paturi , sufa , lopata , telefon incarcat , eventual incarcator apa si 2-3ciocolati.
                          Last edited by SoNyKeL; 30 January 2010, 01:22. Reason: Automerged Doublepost

                          sigpic

                          Comment


                          • Glumeam cu "trupa comando"... fulu' l-am facut, m-am pregatit si sufleteste ... nu sunt inconstient doar ca nu vreau sa intarzi la pregatirile pentru pomana + am cumparaturi de 400 lei in masina, deci sunt obligat-fortat...

                            Comment


                            • ...scuze de calitate dar e filmat cu telefonul. Data viitoare o sa imprumut telefonul lui Pufi pentru o imagine HD.

                              Comment


                              • hahaha , ce a zis cineva ceva de calitate? bine ca ai filmat tu , ca eu eram ocupat cu tancu sa deschid drumurile

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google