Drumurile si Traficul Rutier Din Judetul Hunedoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DN7 de la intrare in Deva, dinspre Arad, pana la intersectia semoforizata de la benzinaria Moll ii "super, super"... se circula doar pe un singur sens! In Deva in oras unele starazi sunt sparte, str. M. Eminescu, etc si Calea Hunedoarei, tot la fel pe unele portiuni se lucreaza si se circula doar pe un sens... Pe DN79 Deva-Brad, au mai aparut vreo 2 gropi, pe zi ce trece tot mai rele sunt drumurile... In Brad iar aceeasi problema, cateva gropi si str Decebal adica centura orasului e jalnica...
    Astazi am un drum de Arad si prefer sa ma duc pe Varfuri, Ineu, Siria... e mai bun drumul si nu e atata circulatie ca pe valea Muresului...
    Asta e... drumuri bune si numa bine!!!
    ala' micu cu Loganu rosu!!!
    Micutzu Julyo...
    sigpic

    Comment


    • E bun drumul pe la Varfuri si restu.....
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • daca imi permiteti sa va deranjez as dori sa intreb daca stie careva cum e drumul pe transalpina, de la petrosani la obarsia lotrului si ranca sau de la sebes la ranca.

        Comment


        • saptamana trecuta a fost un prieten cu motorul de la petrosani la obarsia lotrului parca, si zicea ca mai bine de jumate e asfaltat drumul.intreaba lla colegii din Petrosani/Valea Jiului

          Comment


          • Sa mai aduc si eu niste info. pt. cei care ar avea nevoie, daca se poate...!
            Daca aveti cumva drum prin partea Bradului, (zona Zarandului) sa stiti ca drumurile nu sunt chiar asa bune... :/
            - DN76/E79 Deva-Brad, portiunii cu denivelari si in 3 zone acostamentul drumului este rupt!
            - DN74 Brad-Abrud si DN74A Abrud-Campeni, jud. Alba, sunt portiuni foarte bune de drum si portiuni cu denivelari, in 3 zone acostamentul drumului rupt! In Abrud se lucreaza, tot orasul este spart!
            - DN76/E79 Brad-Varfurile, portiunii cu denivelari mai ales in jud. Arad. Iar spre Oradea e mai denivelat!
            - DN79A Varfurile-Ineu, jud. Arad, e drumul super!
            Sper sa va fiu de folos pt. cei care o sa circule prin aceste zone!
            Vreau sa va spun, ca am fost plecat in concediu in Maramures, Bistrita si in Suceava. Maramures accepatabile drumurile, dar in Bistrita si in Suceava tot respectul, drumuri foarte bune!
            Ok, drumuri bune si line, asfalt uscat si fara evanimente neplacute in trafic!
            Last edited by Julyo; 9 August 2010, 13:50.
            ala' micu cu Loganu rosu!!!
            Micutzu Julyo...
            sigpic

            Comment


            • asta micu', da' umblii nu gluma

              Comment


              • Da umblu mult... sambata am fost la raliu la Arad si cu cine credeti ca mam intalnit acolo...?!
                ala' micu cu Loganu rosu!!!
                Micutzu Julyo...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by alex_comisaru View Post
                  saptamana trecuta a fost un prieten cu motorul de la petrosani la obarsia lotrului parca, si zicea ca mai bine de jumate e asfaltat drumul.intreaba lla colegii din Petrosani/Valea Jiului
                  multumesc, eu vroiam sa intru pe la sebes si sa ies in ramnicu valcea.

                  Comment


                  • si eu m-am gandit la traseul ala,numai ca nu stiu cum e drumul si am si arcuri sport pe masina deci clar nu am ce cauta pe acolo, deocamdata...daca mergi te rog dami un PM cu detalii despre drum
                    Julyo,cred ca ghicesc!!!! 10000% a fost Rares ) cu a lui Daciana))

                    Comment


                    • traseul e asfaltat mai bine de jumatate, adica de la sebes la obarsia lotrului e ok drumul. de la obarsie pana la ranca e portiunea prin pasul Urdele care e pietroasa si drum pietruit. de la ranca inspre novaci am inteles ca e iar asfalt.
                      sunt cateva poze recente pe softpedia, pe forum.

                      eu plec in 24 din sebes, probabil cu inca un cielo. daca mai e careva intersat il asteptam cu drag

                      Comment


                      • Drum bun si te asteptam cu poze si impresii

                        Comment


                        • Originally posted by alex_comisaru View Post
                          si eu m-am gandit la traseul ala,numai ca nu stiu cum e drumul si am si arcuri sport pe masina deci clar nu am ce cauta pe acolo, deocamdata...daca mergi te rog dami un PM cu detalii despre drum
                          Julyo,cred ca ghicesc!!!! 10000% a fost Rares ) cu a lui Daciana))
                          De Rares e vorba, dar nu era cu Loganul... sia luat un BMW Urs...
                          ala' micu cu Loganu rosu!!!
                          Micutzu Julyo...
                          sigpic

                          Comment


                          • dai din casa?

                            Comment


                            • la fel ca si anul trecut drum naspa de la hateg la petrosani. 3 semafoare si drum prost pe unele portiuni, mai ales in petrosani.

                              Comment


                              • Am umbla mult in ultimul timp...
                                Am calcat in mai multe zone a tarii ( Vatra Dornei, Suceava, Baia mare, Alba Iulia, Oradea, Arad, Timisoara, Turnu Severin Targu Jiu, si bine inteles drumurile judetului) Asa in mare sa va spun cum stau lucrurile: drumurile din jud. Suceava, Bistrita Nasaud, Cluj, Alba, Arad stau bine, acceptabil, mai au o denivelare, dar sunt ok! Iar jud. Maramures, Salaj, Bihor, Timis, Caras Severin, Gorj sunt cam cam rele... denivelari, restrictii, lucrari la tot pasul... In orase se circula cam greu, ca sunt drumurile in lucru! Drumurile Judetului cred ca le cunoasteti nu vreu sa mai intru in amanunte...! La tot pasule, pe unde am bantuit, Controale << Politia, Mcv-uri, ARR, RAR, Garda financiara, etc>> Cam asta e...
                                In partea de sud a tarii am fost in sotit de colegul nostru GiGi, de la Tm.
                                Acum un preview de pe unde am fost...
                                Bafta in toate si drumurii bune si line!!! Asfalt uscat...!
                                Attached Files
                                ala' micu cu Loganu rosu!!!
                                Micutzu Julyo...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google