Excursii, Calatorii si Iesiri Organizate De LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-ar fi si mie dor de un peste.
    Inca sunt nehotarat daca sa merg sau nu.
    Mai este timp pentru inscrieri nu?
    GL - 82 - VMD on board

    Comment


    • in principiu Lucian e facem pe amundoua combinate adica o iesire la iarba verde si o intalnire mai prelungita pt cei ce vor fi prezenti

      Valeriu poate facem si un peste ceva daca mergem la canale in badalan spre cotul pisicii se gaseste si padure si un mic peste si putina plaja pt cei ce nu au fost la mare si pt cei ce au fost dar nu le ajuns(adica Mircea)

      Comment


      • Originally posted by lupulucian View Post
        Stiti ce se intampla daca nu venim?
        Ar fi ok sa ne intalnim si cu ceilalti si dupa aceea sa ne vedem de padure si alte alea.
        Si unde s-a stabilit locatia?
        Ce sa se intample Lucian...cred ca nu o fi un capat de tara...cei care nu citesc forumul nu vor sti ce actiune se petrece...corect ...nu?

        Originally posted by cronos_ro View Post
        Mi-ar fi si mie dor de un peste.
        Inca sunt nehotarat daca sa merg sau nu.
        Mai este timp pentru inscrieri nu?
        Timp pentru inscrieri este pana duminica la ora 9...esti binevenit.

        Originally posted by tonyx View Post
        in principiu Lucian e facem pe amundoua combinate adica o iesire la iarba verde si o intalnire mai prelungita pt cei ce vor fi prezenti

        Valeriu poate facem si un peste ceva daca mergem la canale in badalan spre cotul pisicii se gaseste si padure si un mic peste si putina plaja pt cei ce nu au fost la mare si pt cei ce au fost dar nu le ajuns(adica Mircea)
        Si eu sunt de acord cu o iesire la un peste...la Garboavele in afara de a sta la umbra si de a vorbi si sparge seminte nu prea ai ce face...pe cand la o pescuiala e alta viata

        Planul meu...nu ma intereseaza ce spun altii tinand cont de urmatoarele 3 aspecte...in sfarsit e si sotia libera duminica,duminica va fi canicula,la mine in apartament e cald si bine mereu...fie zi fie noapte...asa ca nu voi veni sa stau pe ciment de dragul de a sta...ies la iarba verde.
        Tineti minte ca la intalnirile trecute cineva sugera sa iesim la iarba verde...si de asemenea cred ca tineti minte ca vara trecuta am tot tras de unul si de altul sa iesim la o iarba verde si in afara de un Paste petrecut la iarba verde nu s-a concretizat nimic.
        Revin...deci planul meu e urmatorul...la ora 9 voi fi la poarta a doua a stadionului...maxim la 9 si 15 plec sa iau rame si am tuns-o la Badalan...cine vrea sa vina bine cine nu iar e bine...Plecarea mai tarziu de 9.30 spre iarba verde e cam riscanta pentru ca poti avea surpriza sa te invarti pe langa altii si sa nu gasesti loc la umbra.Cine vrea sa vina si vrea sa ma contacteze ii dau nr meu pe mesageria privata.
        sigpic

        Comment


        • "Revin...deci planul meu e urmatorul...la ora 9 voi fi la poarta a doua a stadionului...maxim la 9 si 15 plec sa iau rame si am tuns-o la Badalan...cine vrea sa vina bine cine nu iar e bine...Plecarea mai tarziu de 9.30 spre iarba verde e cam riscanta pentru ca poti avea surpriza sa te invarti pe langa altii si sa nu gasesti loc la umbra.Cine vrea sa vina si vrea sa ma contacteze ii dau nr meu pe mesageria privata."

          Deacord cu planul asta! La ora 9 voi fi si eu la stadion, pregatit pana-n dinti pentru gratar, mai putin carne ... pescuieste Valeriu, si: mancam peste, vindem peste, dam si la caini peste! Pfoailei, o sa calcam pe peste. O sa iau si o remorcuta sa-i caram pana la piata pe aia de la 7-8kg in sus. muhahaha

          Comment


          • Valeriu unde anume in Badalan (Cotu Pisicii, In canalul de la calea ferata spre Dunare, in zona Brates+canalele adiacente)?
            Sunt si copaci pe acolo?
            GL - 82 - VMD on board

            Comment


            • Dupa cele citite mai sus lumea este dezorientata total !!!! facem o padure la umbra sau pe canicula la soare facem gratare? eu as merge dar nu stiu cu cine sa votez ,astept raspunsuri concludente.

              [QUOTE=cronos_ro;372853]Valeriu unde anume in Badalan (Cotu Pisicii, In canalul de la calea ferata spre Dunare, in zona Brates+canalele adiacente)?
              Sunt si copaci pe acolo?

              Mare atentie la zona de pescuit Badalan,stiu ca pentru cei care nu au permis de pescuit amenda este mare ,nu conteaza daca faci gratar si pescuesti cu un bat tot ai probleme
              Last edited by cocolino06; 17 July 2009, 09:53. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Gratar ,Gratar,Gratar . ,numai la gratare va sta mintea ,pe zilele astea ce se anunta a fi caniculare ,trebuie si ceva(bere)rece,e rau tare de cei care nu au un sofer de wechend.In aceasta perioada sunt foarte bune legumele si fructele de sezon :porumb copt,fiert(pe loc), pepene galben sau verde (rece)ciuperci pe gratar ,bostanei,ardei gras ,kapia la otet cu garnitura de cartofi la ceaun+stiuca umpluta (prinsa de valeriu)etc.puneti lazile frigorifice la treaba ,si nu uitati de umbrar (pavilion,umbrele,sau copacii pe care trebuie sai gasiti disponibili pentru companie) .Distractie placuta.

                Comment


                • scuze ca ma bag si eu dar am inteles ca au sapat astia santuri si nu poti cica cobora dupa dig am auzit de la niste amatori de cotul pisicii , stiti alt traseu sa ajungem pana la plaja?

                  Comment


                  • Din cate am auzit zona Cotul Pisicii a fost concesionat de catre niste smecheri si nu mai poti intra acolo

                    Comment


                    • Auzisem ca ar fi vorba de Beeeeecali, cel care a luat pe acolo.... ca sa nu ia niste ucraineni sa faca nus ce pe acolo.
                      GL - 82 - VMD on board

                      Comment


                      • No problem! De la ora 9 cand ne vom intalnim si pana la ora 9,30 cand vom pleca - avem timp sa stabilim o locatie.

                        Comment


                        • Ia dati exemple de zone cu :umbra ,balta,iarba etc unde ne putem desfasura activitatea in mod cilivizat Hai, curaj ,tupeu alea alea
                          1. cocolino 06 -padurea garboavele (vezi discutii generale)
                          2.

                          Comment


                          • si eu sunt pentru garboavele. app, cati km sunt de la Gl pana acolo?
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu propun ca loc de gratar malul Siretului undeva in zona Sendreni. Este nebunie zona si relativ negalatenizata. Imediat la iesirea de pe podul de peste Siret se face un drum la dreapta. Directia GL-BR.

                              Comment


                              • Buna propunerea.
                                Sa o discutam maine.
                                GL - 82 - VMD on board

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google