Excursii, Calatorii si Iesiri Organizate De LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 21.08.2010: Braila, Timisoreana, Margineanu

    La sfarsitul saptamanii viitoare, in Braila, vor avea loc unele evenimente social-culturale. Mi-au atras atentia:

    1) 20-22.08.2010 - "Serbarile Timisoreana", Festival de BEREEEEEEEEEEEE pe Platoul Primariei Braila, intrare gratuita.
    Printre valurile de bere vor concerta: ZOB si Cargo (vineri 20.08.2010), Zero si Holograf (sambata 21.08.2010) si Best of Pasare Colibri (duminica 22.08.2010).
    2) 21 august (sambata), ora 21 - "Margineanu si bandu' lui", Concert in Old City Caffe Braila, str. Grivitei, nr. 9 (langa Piata Concordiei), pret bilet 35 lei / persoana.

    Ieri, impreuna cu DeWiL si fetele, am facut un program comun de distractie. Asadar, sambata viitoare 21.08.2010, plecam pe la ora 17,30 la Braila, la Festivalul de bere, ne umflam de bere si mititei, apoi la ora 21 mergem la Concertul lui Margineanu.
    Daca mai sunt doritori ... repejor, pentru ca luni seara trebuie sa sun ca sa fac rezervarile!!! E cam inghesuiala.
    Last edited by gl_mmm; 15 August 2010, 09:08.

    Comment


    • Azi de dimineata, am plecat mumusel,spre Busteni, n-am facut risipa de energie pt. ca fara a avea accesorii auto ajutatoare in trafic, nu mi-am permis depasirea vitezei regulamentare specifice segmentelor de drum, deci plecata la 7 de la Lukoil, ajunsa in Busteni(hotel Alexandros)la 11,cu mentiunea ca am am avut portiuni de drum de mers bara la bara cu o viteza magnifica de 0,5 km/h. M-am cazat si am iesit la plimbare si am facut si o poza unui logan care probabil nu era dotat cu AC ...sa fiti atenti la a 3a masina de la stg la dr ...mergeau cu ambele usi de pe partea dr. intredeschise , dom'le ce idee pt ishtia ( ca si mine ) fara AC, sa mor de ras, nu alta!
      Va trimit racoarea unui peisaj superb pacat ca nu pot trimite si susurul paraului care trece pe langa hotel .

      Pana pe 20 aug cine stie ce mai vad pe aici ...si umplu forumul cu poze
      dar pana una alta ...la revedere ...
      Attached Files
      Loganist far'de Logan

      Comment


      • Sand'dana ne bucuram ptr tine ca esti intr-un loc cu verdeata ,susur de ape curgatoare si multa racoare.La cat de energica esti si de cat timp dispui ma astep sa deschizi o filiala LC .

        Comment


        • he heeee....Reluuuu....gand la gand cu bucurie , filiala LC Busteni ! f tare ! sa vezi ce start le dau ! plin de energie !
          Loganist far'de Logan

          Comment


          • Bine ca ai ajuns cu bine la racoare Elena ...nu inteleg de ce folosesti acele casti...sigur nu e handsfree-ul...si daca nu e e nasola treaba...o sa iti povestesc o faza nasoala face to face.
            Nici unii dintre noi nu au stat la caldura din oras si au evadat la racoare...mai precis la Priza Dunarii.... eu si cu George...iata si pozicile mele.
            Elena sa ne tii la curent cu poze interesante.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Tare bine mai fu azi la balaceala, mai vreau
              Frumoasa zi.
              Doresc celor care sunt plecati in concediu la relaxare o vreme cat mai buna si distractie maxima.
              O saptamana cat mai buna si fara incidente
              Last edited by valeriuciprian; 16 August 2010, 05:59.

              Comment


              • Nu va e dor de o iesire, de-o aventura ceva? Un gratar, o ciorba, un 3D, un ceva?

                Comment


                • O mare la sfarsit de luna?
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by gl_mmm View Post
                    La sfarsitul saptamanii viitoare, in Braila, vor avea loc unele evenimente social-culturale. Mi-au atras atentia:

                    1) 20-22.08.2010 - "Serbarile Timisoreana", Festival de BEREEEEEEEEEEEE pe Platoul Primariei Braila, intrare gratuita.
                    Printre valurile de bere vor concerta: ZOB si Cargo (vineri 20.08.2010), Zero si Holograf (sambata 21.08.2010) si Best of Pasare Colibri (duminica 22.08.2010).
                    2) 21 august (sambata), ora 21 - "Margineanu si bandu' lui", Concert in Old City Caffe Braila, str. Grivitei, nr. 9 (langa Piata Concordiei), pret bilet 35 lei / persoana.

                    Ieri, impreuna cu DeWiL si fetele, am facut un program comun de distractie. Asadar, sambata viitoare 21.08.2010, plecam pe la ora 17,30 la Braila, la Festivalul de bere, ne umflam de bere si mititei, apoi la ora 21 mergem la Concertul lui Margineanu.
                    Daca mai sunt doritori ...
                    Vad ca berea nu va place, Margineanu nu. Ramane sa ma duc doar cu Relu si familiile. La ora 17 - 17,30 plecarea!
                    7-8 pahare de Timisoreana, Maargineanuuuuuu VENIM !!!

                    Comment


                    • Eu deabea am ajuns acasa de la marea pescuiala...
                      La multi ani aida!!!!
                      si indeplinirea tuturor dorintelor
                      sigpic

                      Comment


                      • La multi Ani!!!!!!! aida.....sa fii fericita si sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta
                        Last edited by Gabi'; 21 August 2010, 21:58.
                        Sotie de

                        Comment


                        • ziua aidei

                          Cateva amintiri de ieri, de la Braila:
                          - festival de bere
                          - fripturi, mici, carnaciori
                          - muzica buna si aleasa
                          - promenada pe superba faleza (a Dunarii) braileana
                          - concert live Mihai Margineanu
                          - autografe pentru fete, de la maestru
                          - pizza, bere si de-astea
                          Nu ma intrebati cum a fost! Raspunsul este simplu: PERFECT!
                          As insista totusi putin pe concertul lui MM dar n-am s-o fac pentru ca nu vreau sa fac un post kilometric. Asa ceva trebuie vazut/auzit/simtit ...

                          Ne-am intalnit si cu stefano xlf, coleg brailean. Il salutam si pe aceasta cale.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Super tare a patra poza...
                            sigpic

                            Comment


                            • Sper sa va deschida apetitul si voua. Urmatorul concert - Proconsul pe 10.09.2010.

                              Comment


                              • Apetitul cel putin mie imi e deschis pre concerte...dar na...acum nu s-a putut...suntem deschisi oricarei actiuni in limita timpului disponibil

                                Azi mai vin si eu cu o propunere...o ieseala pe faleza la un dat pe role/servit o berica...pe la 18,30 voi fi la bac cu gasca mea....plimbat cu role/trotineta /baut berica /mers pana la elice si intoarcerea cu autobuz/troleu/maxi-taxi homme.Cine mai e amator sa bage un telefon dupa ora 18.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google