Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa sa faci Valeriu,numai sa ma vezi.

    Comment


    • M-ai uitat pe mine.... Ma supar.

      Glumeam.....
      GL-22-TOF

      Comment


      • azi am facut revizia de 30000 km la Apan Braila ,m-a costat 391 ron (ulei,filtre si bujii) ,inclusiv tester, ver.placute frana si etc.,in legatura cu cafeaua este gratis la Agip si cu taxiul daca vrei i-ti face comanda nu cred ca platesc ei pana in oras cum a scris gl_mmm.in legatura cu amabilitatea este OK.

        Comment


        • Originally posted by florinred View Post
          Asa sa faci Valeriu,numai sa ma vezi.
          Unde cand?
          Originally posted by danielliviu View Post
          M-ai uitat pe mine.... Ma supar.

          Glumeam.....
          tu erai fara masina si nu te-am recunoscut...
          sigpic

          Comment


          • O intalnire in trafic cu un membru LCG nu i-am retinut numarul
            Attached Files

            Comment


            • Am vazut ca s-au facut remapari la intalnirea de azi, care e pretul, 150 ron? Mi-a trecut asa, un gand pe sub caciula. Voi ce ziceti?
              Zambeste, maine poate fi mai rau!

              Comment


              • da pretul este 150ron ptr benzina. sincer se merita (acum depinde si ce astepti in urma unei remapari)
                ONLY GOD CAN JUDGE ME
                http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                Comment


                • Se merita Cornel, de numa numa. Si firma este de referinta ( nu- dau numele ). Garantie si cu de toate. Mai ales ca am facut acum 1 an jumate acelasi lucru cu 450 de roni.

                  Comment


                  • O intrebare da baraj...pt mine...chiar ca nu stiu, dar ce "castigi la remapare"
                    Si in cazul meu daca e inca in garantie (la revizii se vede ceva modificat?), de-abia am 2 luni si pana la 3 ani....imi creste barba

                    Tx all anticipat

                    Comment


                    • In primul rand, stai linistit. Nu se poate vedea la revizie nimic. Eu personal am trecut prin doua revizii cu resoftare facuta. La una chiar, cunoscandu-l pe cel de la Dacotec, l-am rugam sa-mi spuna daca isi poate da seama de resoftare. Mi-a spus ca nu are cum. Doar cei de la uzina.
                      Castigul este semnificativ. Nu ai, cum zic unii , sa simti puterea. Nu esti in caruta si sa vezi diferenta intre una cu un cal si una cu doi. Castigul este in plaja cuplului pe turatii. O sa ai cuplu mai mare pe turatii mai mici, decat inainte de resoftare. Aici ai castigul. Dupa ce tragi linie, ai de fapt mai multa putere. Dar nu uita, curba cuplului la benzina este aproape liniar variabila cu turatia. Asa ca doar la 5500 poti spune ca ai puterea aia maxima. Pana atunci se simte doar cuplul

                      Comment


                      • Mersi Lucian, dar banuiesc sau nu "O sa ai cuplu mai mare pe turatii mai mici, decat inainte de resoftare"... asta nu duce la consum suplimentar (poate zic o prostie)?

                        Comment


                        • Depinde de stilul de condus, in mare parte. La mine, in oras a scazut consumul de la 9 la 8.5, iar afara a crescut de la 6.5 la 6.7. Oricum se merita. Nu afecteaza consumul, intr-o asemenea masura incat sa nu se merita resoftarea

                          Comment


                          • Dragi colegi,resoftarea nu dauneaza motorului,dimpotriva aveti numai de castigat,eu am facut-o acum 3ani si n-am avut nici un fel de problema.
                            Last edited by lupulucian; 23 February 2009, 19:50.

                            Comment


                            • Multumim pentru incurajari .Urmeza sa hotarati.

                              Comment


                              • florine, pana acum erau 2 ani, repede trece timpu


                                oricum, am inteles ca scade putin si consumul nu? si masina are mai mare putere in sarcina, la turatii mici. haideti la chiptuning!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google