Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 10. lbw-iliuta..."subtire in seara asta", presupun k era din cauza ploii!!!
    If you're smart, drive an Logan
    ___
    < you'll feel the difference>

    Comment


    • asta e ...data viitoare vom fi mai multi ... si cum ziceam si mai sus ... putini da buni
      Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

      Comment


      • Salutari.Sa va povestesc ce am patit.
        Deschid frumos dosar de dauna ca stiti ca aveam probleme cu puntea....
        Ma duc la Caremil ,o pune pe stand la directie(era incaltata cu jantele de la grim)....fac unghiuri tot....fata iese in parametrii spatele jalnic.
        La 1 zi dupa primesc raspuns : Dauna dumneavoastra NU se acorda despagubirea! Motiv?! : Jantele(culmea am stricat puntea dupa ce am condus 1 zi loganul cu jante de 16) si nu erau omologate pentru masina mea spun astia.
        Ca tot omul nervos si suparat , fac plangere la CSA.....la doua zile dupa,ma suna directorul pe iasi ca el vrea sa vada masina si sa mai fac o plimbare la caremil...ok,am fost ,am dat jos acele jante...m-am dus cu original logan...la fel ieseau unghiurile.....dupa o cearta sanatoasa prin service,imi zic ca imi dau doar fuzete si ax spate....si sa o las acolo ca se rezolva...ok...le-am lasat masina,ma suna la 3 ore dupa din service ...ca a iesit mai prost decat cu ale mele.....intre timp baietii de la CSA,calare pe Groupama.....
        Ma suna cei de la groupama sa vin ca imi dau puntea dar sa renunt la plangere.Ma duc fac cerere catre CSA,cum ca renunt la plangere in momentul in care mi se repara masina.
        Astazi mi-a venit puntea,m-au sunat si acum masina este in service.
        Cand am ajuns in service mi s-a spus ca cei de la groupama nu mai vor sa ma despagubeasca (ceva in genul ai facut cerere ca renunti la reclamatie...iti aratam noi tie) ,iar apoi a venit mail cum ca ma despagubesc(probabil au citit mai atent ce am scris eu) ca renunt la toate acuzatiile in momentul in care mi se repara masina....
        si acum astept sa vad exact si accept de plata si tot.
        In concluzie : Platesti casco ca boul si ei te freaca cum vor si scot tot felul de motive care mai de care sa nu iti plateasca.
        Dar daca ii dadeam drumul de pe bucium la vale pe dea dreptul? atunci nu imi dadeau dauna totala probabil din cauza copacilor aflati in drumul masinii??
        Parerea mea !! Fugiti de groupama.
        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

        Comment


        • mda...

          Prietene, nu stiu daca vrei sa insinuezi ceva sau nu, dar dupa cum ai fi observat nu esti primul si ultimul logan din lume cu jante pe 16', te-au fi vazut aia mai slabutz si mai bronzat si de aia cred ca s-au luat de tine. Cu jantele care le ai acum pe masina, eu am facut si unghiuri, si test de directie, si tot ce vrei tu fara ca cineva macar sa maraie ca ar fi din cauza jantelor. La fel ca si tine am avut accident cu rotile alea si intr-o luna mi-au dat masina ca noua, la fel de usor puteau sa imi zica si mie ca nu acopera reparatiile din cauza rotilor pentru ca i-am schimbat parametrii de franare si virare, avand casco tot la group ama.
          Asa ca, din punctul meu de vedere nu conteaza asa de mult firma de asigurari, cat conteaza service-ul in care vrei sa iti faci masina; iar in iasul asta nu cred ca e un posesor de logan care sa fie multumit 100% de caremil.
          Parerea mea e ca data viitoare cand o mai faci pe maica tereza ca ti-au stricat aia masina, gandeste-te mai intai in ce service o duci.
          http://vladderdeicea.wordpress.com/

          Comment


          • Mie la caremil nu mi-au schimbat filtru de ulei la revizie asa ca ce sa mai zic........Jmek vezi ca e plin pe la tribunal de procese in care sau reparat masini iar apoi firmele de asigurare nu vor sa mai plateasca costul reparatiilor iar proprietarii masinilor au ramas cu masina blocata in service.

            Bafta sa ne tii la curent cu evolutia lucrurilor.

            Comment


            • Ma poate ajuta / imprumuta careva dintre colegii de la Iasi cu o statie emisie/recetie + antena pt. masina timp de o singura zi (am un drum pana la bucuresti), adica plec duminica (24.10.2010) si revin luni (25.10.2010) in oras ... lasati p.m. sau pe id. de yahoo (acelasi nume ca si cel de aici) ... multumesc, si am nevoie si de ceva instructiuni de utilizare ... e pt. prima data cand folosesc o statie radio :-)
              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

              Comment


              • De toate pentru toti.....

                Interesant cazul cu CAREMIL. Daca lasati o masina la vopsit, incercati sa verificati daca mai aveti pompa originala de benzina, daca mai aveti motorasul pas cu pas original si nu reconditionat. Incercati sa verificati si calitatea lucrarilor si nu semnati niciun act pina nu vedeti masina la finalul lucrarilor.....Va spun din proprie experienta. Imi pare rau de Jmek, dar probabil n-a avut timp sa mai intrebe inainte cum trebuie procedat. GroupAma e un asigurator model in ceea ce priveste despagubirile, eu insumi am ,,negociat,, de la numele service-ului pina la suma maxima (100%) din volumul pieselor si manoperei de executat. Adica am schimbat si piese care alaturat pagubei produse s-ar fi putut,,defecta,, in timp dupa paguba. Depinde totul cum deschizi gura si cum ii iei de la inceput. Daca esti nesigur pe tine, incearca sa-i abordezi autoritar , pentru ca altfel o iei in freza. Deasemenea nici atitudinea de a-i jigni verbal nu aduce nimic bun. O cale de mijloc e cea mai buna solutie, tinand cont de ce-am zis mai sus...... Vali, Dusterul e o masina buna, consumul pe benzina se va regla, depinde de regimul de mers...Tu stii cel mai bine cum vrea la turatii sau la viteza.....Nu stiu daca astia ti-ar da voie sa o pui si pe gaz, dar ar fi o solutie.... Gandeste-te ca multi posesori de LAND ROVER din Anglia si-au trecut masinile pe gaz in 2009-2010.......De ce?In rest sanatate la toti.............

                My Car

                Comment


                • da ar fi o ideie si cu gazul da am auzit tot felul de pareri ca cica sar uza motorul mai repede daca mergi pe gaz si multe altele nustiu ce sa zic

                  Comment


                  • in primul rand pierzi garantia,mai asteapta macar un an sa vezi cum se comporta sa nu pice ceva sii dupa aia gaz nare nimic rau sai faca
                    ---------------------------
                    JmEk
                    daca teai dus sa te despagubeasca cu jante de 16 te asteptai sa te felicite pentru alegera facuta de ce nu teai dus cu jantele originale aveau tot dreptul sa te flituieasca uitate in contractul de garantii ca si invatatura cat esti pe garantii si ai nevoie de garantie schimbi inapoi orice modificare facuta ca sa o aduci la original si nu cred ca are sa mai comenteze cineva dupa aia pui inapoi modificarea facuta(ca si concluzie nici daca pui jante pe 17 nu se strica puntea)
                    Last edited by petroman; 23 October 2010, 21:39.
                    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                    Comment


                    • O parere de a mea..... va zic ca de cand a ajuns masina mea JXW-ul pe mana mea adik din anul 2007, NU a mai calcat masina la Caremil sau Dacia.....asta pentru cate am auzit....am fost numai la ceruire si prog. antirugina da asta a fost in fata mea......in rest numai la Nea, Petrica la recomandarea Domnului Dan....si bineinteles BRW - Razvan care are grija de toata masina pana in cele mai mici detalii....extraordinar..piese numai nemtesti cumparate de unde am vrut si nu obligat de Dacia sa iau piesele si uleiurile lor)....si de atunci nu a marait deloc masina....merge perfect datorita Logan Club si colegilor care m-au indrumat unde e mai bine....Sa traiti!!!!!!!!!!!
                      sigpic
                      https://danielacojocaruband.wordpress.com/

                      Comment


                      • slautare,cine ma ajuta cu niste informatii in schimbarea placei de presiune si discului de ambreiaj la motoarele dci,,,sau un manual poate.multumesc

                        Comment


                        • Florin vorbeste cu Gold8speed despre ambreaj...
                          Azi nu pot sa ajung la Logan club asa ca va urez o zi si o saptamana profitabila!!!
                          sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                          Comment


                          • Originally posted by ciuciosu36BUN View Post
                            Florin vorbeste cu Gold8speed despre ambreaj...
                            Azi nu pot sa ajung la Logan club asa ca va urez o zi si o saptamana profitabila!!!
                            Lasa ca am ajuns si eu ca demult tot zic ca vin si nu am venit salutare tuturor prin intermediului primului meu post
                            RsV

                            Comment


                            • prezenta 24.10.2010

                              1.B 07 ZTO - mecatalin - v-am pus si niste poze cu offroaderul meu curat sa va oftic (vali si hrib)
                              2.IS 06 JFH - Vali007 - salar salar da si ratele la banca tata..
                              3.IS 08 UZY - uzzy -telescop la portbagaj, viata
                              4.IS 29 KOD - KODRIN - pac pac dinamo-steaua-imediat mi-am luat bmw.
                              5.B 76 GCX - cat_alex52 - cu caciula ca o venit frigu
                              6.B 97 LBW - Iliuta - mama lui de stick
                              7.IS 07 RYB - hrib - dauna frate, am o dauna..
                              Attached Files
                              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                              Comment


                              • nici cu cei de la OMNIASIG nu mi-e rusine. La asigurari cred ca merge bine zicala:'' cand le dai le fata vaca, cand le ceri......"


                                Ii multumesc lui euromarket ptr. sfatul de a pune triplele originale inainte de a ma duce la asigurari sa fac constatarea!

                                ps. cu vorba buna nu am reusit sa rezolv nimic.

                                aviz amatorilor.....http://www.iasi4u.ro/tuning-auto-201...capotabila-ro/
                                Last edited by putyn; 25 October 2010, 10:07. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google