Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai am o mare nedumerire...

    trebuia sa fac revizia. masina are 25000 km dar ii fac revizia la 4 ani

    Toti imi cer sa schimb - bujiile- din cate stiu eu se schimba la 30000 km
    - kit distributie si accesorii - daca masina mea are 25.000 km si merg maxim 5000 km pe an, merita sa le schimb? imi cer astia 1100 lei pe revizie....
    www.loganclub.ro

    Comment


    • Luati aminte , ce pot face altii si noi nu suntem in stare .................. hmmmm , criza asta.
      sigpichttp://picasaweb.google.com/cristist...44443427132114

      Comment


      • E criza Steel, acum 2 ani am fost si eu prezent la Deva.

        Macar la astea de pe zona Moldovei sa mergem, sau la cea de la Brasov din 4-6 Martie.

        Comment


        • da frumos frate am ramas fara cuvinte ce sa mai zic BRAVO LOR SANT TARI JOS PALARIA

          Comment


          • Originally posted by Steel View Post
            Luati aminte , ce pot face altii si noi nu suntem in stare .................. hmmmm , criza asta.
            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...1.html?t=29211
            Eu am propus demult (acum vreo 2 ani)chestia asta ,nu neaparat sa fi fost regionala ci doar locala ca inatlnire pe platou la releu si nici nu era criza..asa ca .......nu e vorba de a nu fi in stare ci de comoditate cum se dicuta la pagina 22"hai sa ne intalnim ,doar sa ne salutam...si atat.."
            uitate aici, la postul 450

            si nici acum nu e tarziu sa ne vedem pe platou sau pe partia din sararie cu sanii si alte chestii calde io vin cu vin fiert oriunde vreti la o intalnire cu sanii
            PS
            daca-ti aduci aminte postasem si un filmulet de pe platou de la releu cand legasem de masina mea vreo 4 sanii si unul cu schiuri si faceam tururi pe platou nustiu pe unde e postat si atunci am venit cu aceeasi propunere sa facem intalniri la zapada

            uite ca am gasit si propunerea de atunci
            Last edited by vali007; 21 December 2010, 20:57. Reason: Automerged Doublepost
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • DA petroman am facut o achizitie noua pentru darius si costisitoare in acelasi timp dar e ok!!! merci fain!!!
              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

              Comment


              • Multumiri

                Multumesc tuturor loganistilor pentru urarile transmise. Am terminat azi, a fost bine, ma rog cat se poate in cazuri de astea. In ceea ce priveste instalatia costa 2100 roni, butelie de 55 litri, tip tomasetto, euro 4 stag 200, luata din Practiker.
                Un consum in cei 200 km facuti deja:pe gaz trece la 2 liniute caldura pe tablou, am scos maxim 10 litri gaz consum instantaneu la viteza 4 si 130 km/h, iar minimul cam 3,8-4 l/100 km la mers constant de 2000 ture si viteza a 4.
                Faceti un calcul la pretul la gaz de 2,85 lei/litru si vedeti diferenta......Imi place ca e vioaie, asta pentru ca omul a reglat-o la un consum economic dar curba de putere nu a redus-o prea mult. Ea fiind remapata va dati seama ca nu se cunoaste mai deloc.......Oricum sunt multumit, pentru ca apas pedala cum doresc, si ma uit la un consum de maxim 10 pe instantaneu si nu la unul de 14,5-16 pe benzina, la acelasi deal, traseu.......Deocamdata sunt multumit....In rezervorul de 55 litri incap 45 litri, cam 80% din capacitatea rezervorului....................Revizii la 15000 km, cu schimbare filtre, maxim 70 ron inclus filtrul.....Mai tinem legatura...............

                My Car

                Comment


                • Tocmai am ajuns din oras unde am avut un accident, un golf a intrat in partea dreapta spate a loganului meu. Usa este infundata rau si nu se mai deschide, portbagajul se deschide foarte greu, pragul este indoit, janta este rupta si a ramas o bucata din suportul numarului lui prinsa intre janta si cauciuc. nu am scos-o ca mi-e frica sa nu se desumfle cauciucul. Am circulat asa din intersectia de la BCR dintre strada Palat si Sf. Lazar.

                  Maine trebuie sa merg sa faca poze.

                  Ce service recomandati pentru tablarie si vopsitorie?

                  P.S. Pozele sunt facute cu telefonul si e era cam intuneric afara.
                  Attached Files
                  Last edited by vali007; 22 December 2010, 22:01.

                  Comment


                  • cam aiurea vali ..urat ghinion acum inainte de sarbatori ... nu stiu un service care sa il recomand :-??
                    0.9 tce SL plus

                    Comment


                    • nasol vali

                      autocrom din valea lupului
                      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                      Comment


                      • Vali cei mai buni la tinichigerie si vopsitorie sunt cei din copou Service Rapid.
                        Eu am fost pe la ei si fac treaba buna
                        1.6 16V

                        Comment


                        • Recomand din tot sufletul Autocrom Valea Lupului, vis a vis de Antibiotice. Au tinichigerie-minune.
                          Dacia Logan 1.4 mpi+GPL Tomasetto

                          Comment


                          • Vali sa fugi cit te tin picioarele de GRANIT SERVICE lucreaza ffffff prost.
                            Ambition 1,5 DCI Sedan

                            Comment


                            • Cei de la autocrom au si atelier de mecanica?

                              Intreb asta pentru ca as vrea sa se uite la puntea spate, fiind lovita janta mie sa nu fie ceva probleme pe acolo.

                              Cateva poze facute acum cateva minute.

                              La 11 programare la Carpatica la daune.
                              Attached Files
                              Last edited by vali007; 23 December 2010, 11:03.

                              Comment


                              • golfu n-are nimica :|
                                Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google