Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • yeap, nici macar neoanele albastre ale lui PMI nu se vad
    Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

    Comment


    • pai le-a stins ca erau tablagii prin zona si la ce binoclu au te vad si sub pamant frig rau in seara asta...frig frig frig

      NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

      Comment


      • Lasa CiprianR ca si ei sunt oameni si tot intr-un logan stau 24 din 24h si tin si ei cu noi sunt de treaba si ei!!!
        Am sa revin cu prezenta imediat.
        nu gasiti pe youtube tutoriarul de montat one touch la semnalizare?
        sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

        Comment


        • aici semnalizarea one touch

          Comment


          • Iata si prezenta din aceasta seara friguroasa!!!!
            1. Is 20 lol –cata – ei na ca fara soacra am incurcat-o
            2. Is 58 dab –steel- las ca va anunt eu de off-road
            3. Is 86 flr –florin- gata ca a sunat seful
            4. Is 06 bfl –nea dan – si eu am mocheta acum
            5. Is 08 tgl –tony mko – da si care vrea un logan diesel cu 2500E?
            6. Is 07 ryb –hriberiu – da ia ca sa impartit pijamalele
            7. Is 16 cmc –ciprian – da coi.a da nu se inseaman ? nu se vede?
            8. Is 06jfh –vali –acum parca e putin racoare asa
            9. Is 09 dig –danik – eu ma duc sa incalzesc masina 30min
            10. Is 29 pif –dex- da pana la brasov ma duc da la brasov cu R mult zis
            11. Is 31 cst –andrei- mai aveti gunoi?
            12. Ag 33 gzy –ciprian – da de ce e asa de rece sucul?\
            13. Is 11 cox –ciuci- ei lasa ca am facut si eu cate ceva bun …ms cmc!!!
            Romeo am vorbitt cu baietii legat de plecarea pe 24-25 si majoritatea sunt plecati lasand la o parte ca nu o sa stim nici vremea cum o fi asa ca lasam pe cand se incalzeste!!!!!!!!!!
            Da dar eu vroiam pe you tube postata!!!
            Last edited by vali007; 8 December 2011, 13:44.
            sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

            Comment


            • Originally posted by ciuciosu View Post
              Romeo am vorbitt cu baietii legat de plecarea pe 24-25 si majoritatea sunt plecati lasand la o parte ca nu o sa stim nici vremea cum o fi asa ca lasam pe cand se incalzeste!!!!!!!!!!
              Da ddar eu vroiam pe you tube postata!!!
              nu-i nici o problema gasim o zi sa ne convina la toti,merci de initiativa
              pe youtube e de 22 de secunde

              Comment


              • In legatura cu ce-am discutat despre raportul de-a cincea de la diesel am gasit intr-un manual de reparatii ca motoarele K7J si K7M (1.4 si 1.6) sunt echipate cu aceste cutii de viteze JH1 si respectiv, JH3 care au aceleasi rapoarte de transmisie:
                a-ntaia - 11/41 - 0.268
                a doua - 21/43 - 0.488
                a treia - 28/39 - 0.717
                a patra - 34/35 - 0.971
                a cincea - 39/31 - 1.258
                marsarier - 11/39
                Problema e ca diesel-ul are cutii JH3 cu alt indice decat cel de pe benzina si JR5 dar nu e o delimitare clara si iar e o brambureala ca la discurile de frana. Banuiala mea e ca se potrivesc fara nici o problema pinioanele de diesel din cutia JH3 pentru ca in sine e aceeasi constructie.Cea JR5 s-ar putea sa aiba mici diferente, zic eu.
                In schimb au o a cincea mai lunga 42/31 - 1.354 si 41/31 - 1.322 fata de 1.258 la benzine, lucru ce-ti permite o viteza mai mare la aceeasi turatie. Schimbarea asta e binevenita pentru consum la drum lung.
                Treapta a 4 a e treapta de priza directa, in sensul ca arborele motor are aceeasi turatie cu arborele primar din cutie.Ideal raportul prizei directe este 1 dar daca am avea 35/35 atunci s-ar incaleca aceiasi dinti mereu, lucru care este de evitat la angrenaje dintate.Nu prea ii vad rostul unei modificari la a 4a pentru ca ai nevoie de o inferioara care sa traga. Cand vb de-a cincea, a sasea astea sunt trepte de supraviteza astea pot fi golanite pentru consum, dar iarasi nu trebuie exagerat cu diferenta de raport dintre a4a si-a5a ca e posibil sa ingenunchezi masina cand ii dai superioara.
                Este o varianta de cutie JR5 care are a cincea mai scurta si decat la benzinele noastre 37/33 - 1.121 pentru amatorii de 402 m.

                NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                Comment


                • Imi cer scuze ca nu am stat mai mult aseara.
                  @bog: ai dreptate cu banii, imi aduc aminte cand i-am primit.
                  Am sa trec azi pe la posta sa vad daca a ajuns coletul.

                  Comment


                  • Originally posted by vali007 View Post
                    @bog: ai dreptate cu banii, imi aduc aminte cand i-am primit.
                    iupiiiiiiiiiiiiii
                    Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                    Comment


                    • Multumesc pentru lamuriri CiprianR. Am inteles exact ce trebuie sa fac cand se mai incalzeste si prind niste bani.
                      Iar am uitat sa ma trec pe prezenta, ce sa fac daca prietenul lui CMC a plecat cu foile de prezenta.

                      Comment


                      • Iauzi deci duminica montam semnalizarile ...tre sa facem rost de tutorialul de montaj ..dar trebuie sa-l avem acolo langa noi!!!
                        Last edited by ciuciosu; 8 December 2011, 16:45.
                        sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                        Comment


                        • Murder daca vrei sa-ti schimbi pinioanele de-a 5-a, trebuie sa fii sigur ca se potrivesc, asa din documente nu pot sa-ti zic "da alea-s".Doar ai vazut ca la discuri nu stie nimeni ce si cum.Cutia JR5 de exemplu e pt diesel-ul de 85 de cp, dar am vazut ca sunt si de 70 de cp care o au.Nu mai stie nimeni ce brambureala au facut astia de la DACIA.Cert e ca si-au facut altii modificarea, deci se poate.Acum urmeaza sa gasesti pinioanele potrivite si sa-i dai bice.

                          ciuci ia incearca sa tragi astea pe laptop





                          sunt ale tovarasului streulea
                          Last edited by CiprianR; 8 December 2011, 14:50. Reason: Automerged Doublepost

                          NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                          Comment


                          • ce tare )

                            Logan Facand Drifturi in parcarea de la Romexpo
                            Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                            Comment


                            • Da Ciprian am sa ma apuc de treaba ms fain de pont!!! deci duminica sa oferit si mario ca ne ajuta cu montajul asa ca treaba e ok!!!
                              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                              Comment


                              • Nu vreau sa va tai avantul, dar inca nu am primit avizul de la posta, iar daca asta ajunge maine pachetul nu il pot ridica decat luni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google