Logan Club Piatra Neamt

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Intalnirea de la piatra ... Pe cand ... ?

    Comment


    • #92
      Intalnirile logan club piatra-neamt au loc in fiecare sambata de la orele 20 in parcare la stadion va asteptam daca aveti de gand sa veniti ;)

      Comment


      • #93
        Sambata 26.07.2008, la intalnirea de la orele 20, 100% vom avea musafiri si anume: Clubul ******* Piatra Neamt, NSL Piatra Neamt si Katana Piatra Neamt.

        Nici bine nu ne-am intalnit si ne-au catalogat drept ,,organizatie secreta" a celor pasionati de Dacia Logan.
        Eu nu le-am interzis sa participe atata timp cat interesele coincid. Este o problema mai delicata si pt. Asta il astept pe Cristi de la mare sa discutam.

        Comment


        • #94
          sal

          Cand si cine a catalogat "organizatie secreta" clubul nostru?

          Si in ce sens vom avea musafiri? Nu le place initiativa? Sau ne-am bagat peste ei?

          Comment


          • #95
            Comunitatea 4T din Piatra sau Club ceo fi, au auzit ei de Logan Club Piatra Neamt si pt. Ca nu au fost informati si nici nu stiau despre ce este vb. Au catalogat-o ,,organizatie secreta".

            Nu ne-am bagat peste nimeni, stai linistit. Vor doar sa participe si ei, le place initiativa, insa din punctul meu de vedere (participant la intalnirile 4T), daca e Logan Club, sa ramana totusi asa.

            Si pentru a nu da curs unor discutii interminabile pentru cei care nu stiu, va voi spune urmatoarele:
            Mai anul trecut prin februarie 2007, am fost invitat sa particip la intalnirile 4T din Piatra, ba chiar am insistat in constituirea unui club. O perioada am crezut ca vom avea rezultate, insa dupa cateva luni datorita neintelegerilor comunitatea 4T s-a divizat in vreo 3 cluburi. Acum fiecare incearca sa-si atraga noi membri. Mi-ar pare rau sa vad cum unii dintre noi ar migra spre alte locatii, caci si asa suntem destui de putini. Si ca exemplu, la prima intalnire, intamplator, au venit si cativa membri NSL, care dupa ce au asteptat cuminti vreo 30min. Ne invita la deschiderea filialei NSL de la Onesti. Poate-s mai greu eu de cap, da' ce treaba are Logan Piatra Neamt cu NSL Onesti?
            Mi-a placut raspunsul lui Cristi la invitatie si pt. Asta toata admiratia din partea mea. Pentru cei ce doresc mai multe amanunte, va stau la dispozitie sambata la intalnire.

            Comment


            • #96
              Ma gandesc ca a fost doar o invitatie ...Asa de...Curtoazie.....De prietenie.
              Nu cred ca cei din NSL , 4t ,incearca sa atraga noi membri din clubul nostru.

              Sau chiar daca ar fi asa...Eu cred ca apartenenta la un club sau altul nu este dictata de interesele de grup sau...Altceva.....Fiecare simte ce vrea....
              Si....Da intr-adevar....4T, NSL.....Nu cred ca pot fuziona cu LoganClub.Adica nu prea vad asa multe in comun...In afara de pasiunea pentru auto, bineinteles.
              Personal, as prefera ca Logan Club sa ramana "intact" daca ma pot exprima asa....Sa nu migreze nici un membru.

              In legatura cu baietii de la NSL, prezenti si ei sambata, m-i s-au parut baieti de treaba.

              Poate ma insel in afirmatiile mele, neavand experienta ta "Felix" , dar sper totusi ca vom ramane uniti.

              Comment


              • #97
                De ramas o sa ramanem uniti
                asa e, nu avem prea multe in comun cu cei din celelalte cluburi auto decat pasiunea pentru tuning, ii cunosc si eu pe majoritatea de la 4t si nsl si katana si sunt baieti ok ce pot sa zic ... Imi pare rau ca nu o sa pot veni sambata la intalnire sa vad cum sta treaba pentru ca sunt plecat, dar ceva rau nu vad a fi

                Comment


                • #98
                  Pai ce sa fie rau....Indiferent de club....Suntem sa zicem asa ....Prieteni, colegi.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Eu nu am spus ca sunt baieti rai, insa participati macar o data la intalnirile lor, sa vedeti cum se formeaza bisericutele, iar la un moment dat, cand te uiti in jur te intrebi: ,,ce naiba caut eu aici?" Asta mi s-a intamplat mie si nu am atat de mult timp la dispozitie incat sa casc gura aiurea.

                    Imi este de ajuns sa particip la o intalnire pt. A-mi da seama daca din discutiile purtate am ceva de invatat sau nu. Intalnirile Logan Piatra Neamt si membrii acesteia sunt din punctul meu de vedere, cu mult mai de bun simt-daca pot spune asa- decat tot ceea ce am remarcat eu in alta parte. Nu stiu care-i treaba cu NSL si nici cu Katana, insa la 4T lucrurile stau astfel: Mult misto, diferentieri intre membri (unul are masina mai tare decat altul, cu mai mult tuning etc) si plus de asta nu prea se discuta despre partea tehnica auto. Atunci eu mi-am pus intrebarea: De ce sa mai merg la intalnirile lor?

                    Fiecare face ce vrea, insa repet: Mi-ar pare rau sa ramanem putini.

                    Comment


                    • In momentul in care apar bisericutele sau observ ca se incearca o diferentiere tehnica, sociala, intre masini, membri, atunci...Asa as face si eu...As renunta la astfel de intalniri.

                      sigur ca nu vrem sa se intample asa ceva...Intalnirile trebuie sa aiba un rol constructiv. Sa fie un schimb de idei si de cunostinte. Si la urma urmei ....Sa fim o echipa, sa putem socializa usor.

                      Comment


                      • Vreau sa multumesc tuturor nemtenilor care au dat informatii despre drumurile din zona. Imi vor fii de folos. Va doresc intalniri cat mai multe ... Loganistilor !

                        Comment


                        • Originally posted by mike26ro View Post
                          In momentul in care apar bisericutele sau observ ca se incearca o diferentiere tehnica, sociala, intre masini, membri, atunci...Asa as face si eu...As renunta la astfel de intalniri.

                          sigur ca nu vrem sa se intample asa ceva...Intalnirile trebuie sa aiba un rol constructiv. Sa fie un schimb de idei si de cunostinte. Si la urma urmei ....Sa fim o echipa, sa putem socializa usor.
                          imi place cum pune problema mike, si da ! Asa e felix, bine zici
                          se formeaza foarte multe bisericute si e aiurea ... E ciudat chiar, iar ideea principala este accea ca mie imi place clubul la nebunie, imi plac colegii , intalnirile, discutiile cu bun simt si din care mai afli o chestie ceva si esti ajutat... Si lista continua. Nu cred ca o sa intampinam astfel de probleme

                          p.S. DORETO drum bun si te asteptam pe la noi

                          Comment


                          • Fiind aceeasi marca de masina, fii sigur ca nu vor fi disensiuni.

                            Am vb. Cu Cristi astazi. Omul mergea sa se dea cu hidrobicicleta!
                            Sambata e prezent la intalnire.

                            Comment


                            • Salutari de la LOGAN CLUB BRASOV
                              L.C.Bv. Va transmite salutari, zile senine la intalniri si spor la tunning.
                              Attached Files
                              Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                              Comment


                              • Originally posted by tyger_eye04 View Post
                                Salutari de la LOGAN CLUB BRASOV
                                L.C.Bv. Va transmite salutari, zile senine la intalniri si spor la tunning.

                                multumim, sa auzim numai de bine si respectele si stima noastra

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google